Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to się nie znam, ale dziewczyny mówią, że mają lekką poświatę zieleni :)

Kolor jest dość ciekawy i też różnie wychodzi na fotkach w zależności od doświetlenia.

 

Ponadto w różnych partiach dostaw potrafi się lekko różnić od siebie. Ważne też jest uczesanie. Modele nieuczesane będą ciemniejsze, uczesane jaśniejsze ... albo odwrotnie ;)

 

Fotka porównawcza zamszaków:

post-17-0-39926000-1454598317_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zdjęcie, każdy but ma inny kolor :) To te trzewiki drugie od prawej widziałem na żywo, praktycznie miały kolor zgniłej zieleni, ale może to kwestia sztucznego światła. W każdym razie celuję w 435 (pierwsze od lewej), mam nadzieję, że nie będą zielone :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o 915F, uciekła Ci cyfra :). Kopyto Loake Capital jest nieznacznie obszerniejsze, ale różnica jest pomijalna. Piszę o monkach na tych kopytach. Oksfordy na 915 wydają się ciaśniejsze niż monki, ale to pewnie wynika ze sposobu trzymania stopy w bucie. Przykładowo oksfordy mnie obcierały (musiałem rozbijać) na pięcie, a monki nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się nie znam, ale dziewczyny mówią, że mają lekką poświatę zieleni :)

Ktoś powiedział "zielone"? :) a są 43,5?

nie żebym był miłośnikiem zielonych butów, monków,chukka czy oksfordów, albo galoszy, po prostu tak sobie pytam, tak z czystej ciekawości...., nie żeby mnie to interesowało... W ogóle mnie to nie interesuje, nic a nic a nic. Serio.

Daniel, są 43,5? :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się nie znam, ale dziewczyny mówią, że mają lekką poświatę zieleni :)

Kolor jest dość ciekawy i też różnie wychodzi na fotkach w zależności od doświetlenia.

 

Ponadto w różnych partiach dostaw potrafi się lekko różnić od siebie. Ważne też jest uczesanie. Modele nieuczesane będą ciemniejsze, uczesane jaśniejsze ... albo odwrotnie ;)

 

Fotka porównawcza Sateli:

attachicon.gifyanko_satel.jpg

Piękny kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "privach" widzę, że mój opis wprowadził trochę w błąd :)

 

Zanim wyedytuję:

 

 

Fotka porównawcza Sateli:

Oczywiście macie rację! To jest błąd, gdyż na fotce znajdują się modele i skóry, o które @Aron pytał, a nie same Satele! Jest Satel, jest Sigaro, jest Tabac. 

Aha! Żeby nie było za łatwo, mamy w ofercie 2 rodzaje zamszu, także może być Otter Satel i Softy Satel :)

 

Dla zobrazowania jeszcze na próbnikach:

post-17-0-74241300-1454669895_thumb.jpg

post-17-0-37480900-1454682114_thumb.jpg

 

Więcej nie opowiadam, bo zwariujecie ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy YANKO 525, mianowicie czy jeżeli macie założone buty, czujecie w nich trochę luzu nad stopą? Nie wiem, czy jest to u mnie normalne, trochę czuję się niekomfortowo, jakbym miał w nich za dużo miejsca... sam nie wiem. Chciałbym zapoznać się ze zdaniem innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy YANKO 525, mianowicie czy jeżeli macie założone buty, czujecie w nich trochę luzu nad stopą? Nie wiem, czy jest to u mnie normalne, trochę czuję się niekomfortowo, jakbym miał w nich za dużo miejsca... sam nie wiem. Chciałbym zapoznać się ze zdaniem innych osób.

 

Widocznie taką masz stopę. Porównanie z odczuciami innych użytkowników może być słabym pocieszeniem.

Jak nie pasują to najlepiej wymien na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem dzień Yanko (zdjęcia umieściłem na "Jakie buty mam dziś na sobie") i zauważyłem, że kombinacja spodnie Benevento + Yanko (szczegónie 525 Yes) "łamała" wszechobecną szarość. 

 

Piszę o tym, gdyż cały czas zastanawiam się nad zakupem jednej pary Oxford/Balmoral:

 

 

post-3391-0-41316500-1454707693_thumb.jp  piękny kolor, jednak mam już monki

 

post-3391-0-71036300-1454707706_thumb.jp  faworyt, 

 

Jedyna obawa to czy „faworyt"nie będzie zbyt raził po oczach? Buty „eleganckie” + garnitur noszę głównie w byłym ZSRR, gdzie „Ivan i Nadia” są bardzo konserwatywni. Jak na jednej z konferencji zorganizowanej przez Rosjan w ciepłych krajach, ubrałem różową marynarkę (Clements & Church) i niebieskie zamszowe buty (C&J) to widziałem szok w wielu oczach i słyszałem o tym jeszcze przez 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież faworyt jest piękny i klasyczny ;). A ze trochę odbiega od szarej i nudnej normy , to akurat in plus .

Myśle , ze w większości naszych ubrań ktore sa klasyczne , ale zawierają ciekawe połączenia kolorystyczne , ludzie mogą widzieć sensacje . Natomiast zazwyczaj jest to odbierane bardzo pozytywnie i moim zdaniem pożądane . Ja przynajmniej takie reakcje odbieram jako komplement ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan dobrego buta:

Różowa marynarka + niebieskie zamszaki to jednak zupełnie inny poziom ekstrawagancji niż balmoral oxfordy (w dosyć stonowanym połączeniu) do eleganckiego garnituru. Według mnie nie będą nikogo razić.

Pewnie nie beda razic, ale beda zwracaly uwage :)

Zadaj sobie pytanie, czy chcesz osiagnac jakis efekt?

Tak czy inaczej, pewnie beda swietnie wygladaly z jakims tweedem lub inna grubsza welna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale balmorale są ultra-konserwatywne (w rozumieniu oxford - trzewiki, a nie połączenie skóra + zamsz), nie wiedzieć czemu ludziom kojarzą się z 19 wiekiem :)

 

Czekam właśnie na Yanko balmorale czarne + czarny zamsz jako buty formalne na zimowe wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale balmorale są ultra-konserwatywne (w rozumieniu oxford - trzewiki, a nie połączenie skóra + zamsz), nie wiedzieć czemu ludziom kojarzą się z 19 wiekiem :)

 

Czekam właśnie na Yanko balmorale czarne + czarny zamsz jako buty formalne na zimowe wyjścia

Gratuluję zakupu.

Czarna skóra połączona z czarnym zamszem wyglada b elegancko. Posiadam 2 pary balmorali (Herring Holmes oraz Herring Morriarty) w tym kolorze i b je lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar Yanków 306 sugerujecie dla stopy dł. 29cm, obwód w najszerszy miejscu 26cm? 10 czy 10.5?

Moja stopa ma 29,3-29,6 i 10,5 były małe. 11 UK pasują jak ulał.

Myślę, że powinieneś spróbować z 10,5.

 

E: Mam pytanie odnośnie monków - czy klamerki są zamocowane na skórze, czy na czymś sztucznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W końcu zebrałem się pokazać moje zimowe Yanki  :mrgreen:

 

Yanko 525YH Niger - użytkuje od listopada '15 - absolutnie bez zarzutu, idealnie dopasowane, w zasadzie po jednym dniu polubiły się ze stopami 

 

Yanko 653YH Testa de moro - nówki nieśmigane jeszcze; kolor obłędny, choć te maźnięcia i nieregularności kolorów jednego i drugiego buta na pierwszy rzut oka denerwują... Czy u posiadaczy butów w tym kolorze też tak jest?

 

 

post-1015-0-02393400-1455098798_thumb.jp

post-1015-0-27995500-1455099026_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.