Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Obwód taki jak u mnie przy 27cm długości stopy :D No nic, spróbuję z rozmiarem 8 albo 8,5. Sklep proponuje mi rozmiar 7,5 jednak długość wkładki w tym przypadku to 27,5cm. Wydaje mi się, ze jeśli w Berwickach chodzi się ok a długość wkładki to 28,5cm to nie powinno być gorzej w Yanko? ;) A jak oceniasz "ciasnotę" kopyta 915 w porównaniu z Berwickami 3010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód taki jak u mnie przy 27cm długości stopy :D No nic, spróbuję z rozmiarem 8 albo 8,5. Sklep proponuje mi rozmiar 7,5 jednak długość wkładki w tym przypadku to 27,5cm. Wydaje mi się, ze jeśli w Berwickach chodzi się ok a długość wkładki to 28,5cm to nie powinno być gorzej w Yanko? ;) A jak oceniasz "ciasnotę" kopyta 915 w porównaniu z Berwickami 3010?

 

Moja długość stopy to 28 cm. W kopycie 915 mam rozmiar 8,5. Moim zdaniem przy Twojej długości stopy będą za duże. Posłuchaj rad ekipy sklepu - znają się na rzeczy. Gdybym ja ich posłuchał to nie musiałbym dwa razy wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasacuer, mnie się zdaje, że 7.5 na 915 będziesz miał za ciasne.

 

Ja mam stopę (lewą - tęższą) równo 27 cm w skarpetce (niska w palcach, a obwód w haluksie mierzony na stojącej stopie to 25 cm i mam Berwicki G (bardzo podobne kopyto do 3010) w rozmiarze 7 i są ok (choć w palcach ciut musiały się rozchodzić, ale to dobrze, bo nie będą rozczłapane za rok)

 

Mam też Yanko na 960 G w rozmiarze 7 i na długość są na styk (2-3 mm mniej i byłoby źle) - za to w palcach ciasnawe wyraźnie, wyszedłem w nich dopiero 2 razy, czuję, że się rozejdą, ale chyba bez pomocy rozciągacza Tarrago się nie obejdzie, bo skóra w tych Yanko jest twarda.

 

Więc ciężko mi uwierzyć, że Ty wejdziesz w 7.5 na kopycie 915...

 

Dodam, że ja preferuje buty w miarę dopasowane, ale nie przesadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyto 915 już wybiłem sobie z głowy, dokształciłem sie w rozmiarówce producenta ;)

Musiałeś trochę pochodzić by stwierdzić że bez chemii sobie nie poradzisz czy od pierwszego nałożenia miałeś wrażenie że będzie ciężko? Moje Berwicki na poczatku wchodziły na stopę z trudem (piętą nawet za pomocą łyżki wchodziła z trudem) ale jak już w nie wskoczyłem po sam nosek czułem, że sobie z nimi poradzę i tak też się stało, jestem zadowolony z fachowej pomocy w doborze rozmiaru (7,5 przy długości stopy 27cm i obwodzie 27 przy haluksach). W przypadku Patine nie moze być gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyto 915 już wybiłem sobie z głowy, dokształciłem sie w rozmiarówce producenta ;)

Musiałeś trochę pochodzić by stwierdzić że bez chemii sobie nie poradzisz czy od pierwszego nałożenia miałeś wrażenie że będzie ciężko? Moje Berwicki na poczatku wchodziły na stopę z trudem (piętą nawet za pomocą łyżki wchodziła z trudem) ale jak już w nie wskoczyłem po sam nosek czułem, że sobie z nimi poradzę i tak też się stało, jestem zadowolony z fachowej pomocy w doborze rozmiaru (7,5 przy długości stopy 27cm i obwodzie 27 przy haluksach). W przypadku Patine nie moze być gorzej :)

Po dwóch parugodzinnych założeniach zacząłem się obawiać, że być może będzie potrzebna chemia w jednym bucie. Lewą stopę mam szerszą w palcach i nieco tęższą, szczególnie mały palec jakoś na bok idzie. To sprawia, że praktycznie w każdych butach - jeśli prawa jest ok, to pod lewą idzie wkładka dość wyraźna. Albo czasem pod lewą idzie wkładka nieznaczna, a prawy but wymaga mocniejszego rozbicia w palcach - taki kompromis.

Jest to upierdliwe dość z tymi lewymi palcami, bo jak znajdę dobre kopyto na palce, to pięta luźnawa itd. Zmusiło mnie to do korygowania własnoręcznie robionymi wkładkami, czy półwkładkami o różnym kształcie, w zależności od kopyta :)

 

A wracając do Twojego pytania, aż takich bojów i imadeł to ja unikam, szkoda mi stóp :) Te Yanko ciasnawe są w palcach, jest ucisk wyraźny, który być może trzeba będzie chemią punktowo zlikwidować, ale to nie jest ból czy zajście palca na palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włożysz nogi w 7,5.

A właśnie że włożyłem :D

To teraz dla potomnych. 

Stopa 27,3cm na długość, 27cm w obwodzie przy kości haluksowej - rozmiar 7.5 na kopycie 961 fituje doskonale. Na razie testuje je przy biurku, ale na 100% jestem pewny, że się polubimy ;)

Porównując do moich jedynych innych butów GYW - Berwick 3010 (również rozmiar 7.5): Berwicki na początku miały troszeczkę więcej miejsca w palcach (na długośći). Wydaje mi się, że na szerokość są identyczne. Yanko trochę mocniej opina piętę. Ogólnie, pierwsze założenie butów z Patine poszło bardzo gładko, bez problemów i męczenia się. Po prostu się "wślizgnąłem" :D Z Berwickami za pierwszym założeniem musiałem się trochę namęczyć, tutaj jest ok. 

Niestety, do zejścia się przyszwy przy ostatnich dziurkach brakuje ok 1cm w obu butach. Wysokie podbicie robi swoje ;) W obuwiu z Klasycznych Butów przyszwa nie schodzi się tak samo.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Michasaceur, dzięki za relację :)

 

Wiedziałem, że w 915 nie wejdziesz, a byłem ciekaw, czy zmieścisz się 961 ze swoją szerokością stopy. W sumie wynik próby mnie nie zaskakuje, bo ja ze stopą 27 i obwodem prawie 25 wchodzę (praktycznie na styk)  w rozm. 7 na 960 - a Ty masz większy obwód i troszkę dłuższą stopę - lecz wziąłeś rozmiar 7.5, przy tym kopyto 961 jest chyba ciut dłuższe niż 960?

 

Więc wszystko się zgadza. Istotna jest też Twoja informacja o pięcie.

 

Co ciekawe mnie sklep bardzo odradzał 7 na 960, twierdząc, że będą za ciasne.

 

W każdym razie po analizie widzę, że do 915 też nie mam co startować, nie ten kształt.

 

A ile masz miejsca przed palcami w dłuższej stopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem kolejnych Yanków:

http://patine.pl/yanko-776-marron.html

 

Dotychczas miałem trzewiki na kopycie 960 w rozmiarze 43, i pasowały świetnie, bez żadnych obtarć, niewygody - niczym skrojone na miarę. Zastanawiam się, czy kopyto 915 nie będzie zbyt wąskie. Obwód stopy w najszerszym miejscu ok. 250 mm.

Jak sądzicie? Nie bardzo chce mi się zamawiać i odsyłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pomogę. Sam noszę rozmiar 7(41) w przypadku obydwu kopyt. 915 jest dobrze dopasowane, a 960 jest luźniejsze. W związku z tym, jeżeli 960 jest dla Ciebie dobrze dopasowane, to faktycznie 915 może być za ciasne. Wydaje mi się jednak, że sam musisz się przekonać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdyby ktoś się zastanawiał, to powiem, że:

 

-kopyto 970 mi się podoba; nie lubię butów przesadnie wąskich, może dlatego, że jestem dość mocno zbudowany i moim zdaniem zbyt wąskie buty zaburzają optycznie równowagę mojej sylwetki (mimo tego, że stopę mam wąską i wszedłbym prawdopodobnie w kopyto 915).

-wybrałem ten sam rozmiar, który wychodził mi z tabelek dla kopyta 915 (tj. 8,5). But jest luźny, ale w granicach komfortu. Można bardzo swobodnie poruszać palcami u stóp, nic nie uciska. Myślę, że to dobry rozmiar z punktu widzenia wygody, choć to najobszerniejsze ze wszystkich moich eleganckich butów.

-kolor Marron jest bardzo ładny, ale określiłbym go raczej jako czekoladowy, czerwonawe refleksy jeśli są, to nie są oczywiste i kolorowi daleko od bordo. Rzekłbym: kasztan (fr. marron) taki, jakim widzą go mężczyźni (tj. brązowy), a nie kobiety (ciemnorudy) :D.

-przyszwa się nie schodzi, ale to u mnie standard (mam wysokie podobicie, podobno od biegania). Nie schodzi się tak samo jak w moich najciaśniejszych i najwęższych butach (francuska tęgość F).

 

Generalnie uważam, że model 435 jest b. ładny i jestem z niego póki co zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.