Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę polemizować w wątku do tego nieprzeznaczonym, ale kupowanie butów o cały numer za dużych (w długości) po to tylko, żeby zeszła się przyszwa brzmi jak kiepski pomysł.

 

Z drugiej strony to prawda że na zdjęciu "nie schodzi się" dość dramatycznie; mnie się nigdy w nowych RTW nie schodzi, ale szczelina nie jest aż tak dużo i nierzadko po czasie znika (w Yanko jeszcze nie zniknęła).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zakupiłem o numer większe niż zwykle, gdyż uciskały mnie jeszcze po bokach, a nie jedynie dlatego, że przyszwa się nie schodziła.

Urok przymiarek butów których nie ma w tabeli rozmiarów.

 

 

Buty, tak jak napisałem, na długość i szerokość są dobrze dopasowane, problemem jest dopasowanie w podbiciu. Obawiam się, że w przypadku 1/2 lub rozmiaru większych pogorszyłoby się dopasowanie w pięcie...

 

To bardzo dziwne, że pasowały, zważywszy, że napisałeś że szerokość Twojej stopy wynosi 262 mm, a tabela pokazuje szerokość rozm. 9,5 na 255 mm. 7 mm różnicy to bardzo dużo.

Pomimo większego rozmiaru pięta mi nie lata. Trochę luźniejsze są, ale wolę by były za luźne niż za obcisłe. Zobaczymy jak to będzie się zachowywać jak już się rozbiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ten wymiar nie definiuje szerokości, a obwód stopy, a w takim przypadku różnica między obwodem mojej stopy a kopyta, na którym zostały buty wykonane, inaczej się rozkłada. Inna sprawa, że obwód stopy podany jest w najszerszym miejscu u nasady palców i ten wymiar nijak się ma do obwodu w podbiciu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mieliście problem z uciskiem pod językiem w modelu 306 ? Chodzi mi o to że mam taki ucisk który tworzy(odcisk na stopie) taka linie u dołu i góry stopy jakby od tego zapięcia nad językiem  a w zasadzie od ich brzegów ..Pojawia się od wewnętrznej strony stopy .Jak u was wygląda sprawa rozbicia właśnie  w tym miejscu ?Dodam że but bez problemu wchodzi mi na stopę.Tylko czuje narazie delikatny dyskomfort w miejscu podbicia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygujące. Mam Yanko rozmiar 8,5 w tęgości G (choć powinienem zmieścić się w normalne F) i są obszerne (mogą bardzo swobodnie poruszać palcami w bucie), ale przyszwa się nie schodzi (w żadnych nowych butach mi się jeszcze nie zeszła, czy G czy F) - na górze jest jakieś 5-7 mm odstępu, który systematycznie się zmniejsza w miarę noszenia, choć nie wiem, czy kiedyś całkiem zniknie (przyszwa się zejdzie).

 

Teraz interesują mnie monki na kopycie 915 w tęgości F, w tym samym rozmiarze - byłbyż to zły pomysł? Jestem skazany na to, że się nie zapną?

 

Tytułem informacji - dotarły do mnie zamszowe moki 915 i w ogóle nie odczuwam, żeby były jakieś ciasne, choć mierzyłem na "normalną" skarpetę (a planuję nosić bez, bądź z jakąś cieniutką niewidoczną). Wszystko się wkłada i zapina jak trzeba, kopyto jest wręcz bardzo wygodne i chyba zostanie "moim" kopytam w Yanko.

 

Buty w tęgości G też są dobre. Są luźne w palcach, ale to miłe uczucie, nic nie lata i dobrze trzymają się stopy. Wniosek: różnica w tęgości jest nieduża.

 

Drugi wniosek: w porównaniu do marek francuskich (mam tu na myśli głównie Markowskiego i Prince Jorge) "standardowe" Yanko jest szersze. Może to kwestia rynku (tzn. Yanko na polski rynek robi szerze buty, niż by robiło na rynek francuski), ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę jaki rozmiar Yanko 742 Niger powinienem wybrać jeśli noszę Berwicki 43/9; Scarosso 43,5; Shoepassion oraz Loake 9,5? Zamówiłem kiedyś meerminy 101198 - BLACK CALF w rozmiarze 9/43 i na długość były ok lecz były zbyt wąskie. Długość mojej stopy to 28,0 cm, obwód lewej 24 cm prawej 24,5cm. Tęgość G jest dla mnie jak do tej pory odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są luźniejsze. Na długość są takie same, bo w tej kwestii nie ma co się zmienić. W moim odczuciu monki lżej trzymają piętę i generalnie z racji braku sznurowania jest większy luz w podbiciu. Cofnij się kilka stron w tym wątku, bo ostatnio były dyskusje na ten temat.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w podbiciu i pięcie. Na szerokość w palcach i tuż za nimi raczej nie ma różnicy. Poza tym jeżeli nosisz buty w rozmiarze 11, to 10,5 mogą być za krótkie. Przy takich szczegółach dopasowania znaczenie też ma budowa stopy i mogę mieć inne odczucia niż Ty, chyba nie odpowiem jednoznacznie, czy możesz spróbować buty o 0,5 rozmiaru mniejsze. Może to miałoby rację bytu gdybyś zastanawiał się na monkami zamszowymi, bo ten rodzaj skóry jest według mnie bardziej miękki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.