Subaryta

Użytkownik
 • Zawartość

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

96

O Subaryta

 • Tytuł
  Zwykły

Ostatnie wizyty

151 wyświetleń profilu
 1. To inny Tylko się spieszy i mam nadzieję, że nie będzie awantury ze sprzedawcą...
 2. Zegarki a ekonomia

  Ale dylematy... Myślę, że to po prostu jest tak, że niektórzy lubią zegarki. Nie sądzę, żeby większość nabywców tego typu zegarków w ogóle rozważała kwestie ekonomiczno-funkcjonalne. Jeśli już, to można taki zegarek traktować jako lokatę kapitału. Pieniądz na koncie bankowym czy papierowy to kwestia umowna. Dzisiaj ma wartość, jutro nie ma. Dobry zegarek zawsze będzie miał wartość.
 3. Dzisiaj nieformalnie z okazji piątku.
 4. Pytanie o zegarek

  Kusi... ale rozsądek podpowiada, że trzy garniturowce już wystarczą.
 5. Wymarzony zegarek

  Chciałbym skompletować wielką (w mojej ocenie) trójkę - coś z modeli Patek, Breguet i Vacheron Constantin. Brakuje już tylko dwóch. Ten mi się bardzo podoba http://www.breguet.com/fr/garde-temps/classique-complications/5317#!922
 6. Pytanie o zegarek

  Dzięki za szybką odpowiedź. A swoją drogą, piękny jest ten Breguet...
 7. Oglądam coś takiego http://allegro.pl/zloty-breguet-classique-automatic-ref-5910-i6665723046.html a pytanie dotyczy oznaczeń godzin. Niby wszystkie są rzymskie, godziny 3 nie ma, bo jest datownik ale godzina 4 jest zapisana jako IIII a nie IV. Czy ktoś się orientuje, z czego to wynika? Czemu Breguet w ten sposób oznaczył godzinę? Z tego co widzę, w innych modelach jest tak samo.
 8. To dla odmiany coś nie radzieckiego
 9. Zakupy online: reklamacje, obsługa klienta

  Dlatego, że przedsiębiorca musi się zgodzić na postępowanie. Jeśli zignoruje wniosek, to i tak trzeba iść do sądu powszechnego. Skoro Gin Rossi okopało się na swojej bzdurnej pozycji pt. "uszkodzenie mechaniczne" stwierdziłem, że lepiej niech to od razu rozstrzyga sąd powszechny.
 10. Zakupy online: reklamacje, obsługa klienta

  Sąd był zwykły cywilny, nie konsumencki. Moim zdaniem konsumencki w tej sprawie byłby bez sensu. Powiem tak - gdybym miał pójść z tym do obcego adwokata albo prowadzić komuś na zasadach rynkowych, to oczywiście nie ma to sensu, w każdym razie finansowego. Ponieważ jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że umiem sobie to poprowadzić sam (tę konkretną sprawę akurat prowadziła moja wspólniczka), to mogę się pobawić. Nikt nie będzie prowadził sprawy trwającej rok, trzy terminy rozpraw, napisanie pozwu i pisma procesowego w odpowiedzi na pozew za 60 zł - a takie były zasądzone przez sąd koszty zastępstwa procesowego. Firmy takie jak Gino Rossi żerują właśnie na tym - dużo ludzi nawet jak ma rację to odpuści, bo nie będzie im się chciało. Dla mnie ta sprawa nie generowała żadnych dodatkowych kosztów i problemów, to mogłem się pobawić. Inna rzecz, że przeciwnik procesowy na pełnomocnika też chyba poskąpił, bo reprezentujący ich radca prawny strzelił gola do własnej bramki nie wnosząc o dowód z opinii biegłego a opierając się jedynie na dowodzie z opinii ich pracownika rozpatrującego reklamację.
 11. Zakupy online: reklamacje, obsługa klienta

  Dzisiaj wyrok w I instancji, wygraliśmy Jak będzie uzasadnienie to wkleję.
 12. Nabyłem po sprawdzeniu u polecanego zegarmistrza i małym targowaniu. Do zegarka jest jeszcze hebanowe pudełko i certyfikat. Wskazówki są odrobinę porysowane i należy się drobny serwis. Obawiałem się, że będzie za mały ale do garnituru idealny.