Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno o but superuniwersalny, ale może w tej roli lepiej sprawdziłby się nieco nietypowy model 659 (o ile Niger to taki sam ciemny brąz jak w modelu 435, bo wygląda na jaśniejszy). 435 jest nieco zbyt ażurowany na model garniturowy, i (zwłaszcza) zbyt formalny do jeansów. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... 435 jest nieco zbyt ażurowany na model garniturowy, i (zwłaszcza) zbyt formalny do jeansów. Tak mi się wydaje.

 

 

Powinniśmy być ostrożni w używaniu takiego uogólnienia jak "model garniturowy". Jaki garnitur? Tweed, flanela, wełna czesankowa, letnie blendy, zimowe blendy, len, bawełna? Tak samo wyraźna faktura, kraty, prążki, gładkie? Jaki krój? Jest tyle kombinacji, że trudno mi sobie wyobrazić ażurowanie jako zasadniczo zbyt formalne do "garnituru". Jeśli chodzi o modele klasyczne o wyższym stopniu formalności ok, ale wszystkie inne mniej formalne dobrze wypadną z ażurowaniem... szczególnie takim jak w 435. Osobiście miałbym większy kłopot z 659 w codziennym używaniu (jednak to zależy od struktury garderoby).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że chodzi o garnitur z wełny czesankowej (tzw. zwykły), bo ktoś, kto szuka superuniwersalnego buta do wszystkiego raczej nie ma wielu garniturów. Ale może się mylę.

 

Ok, ok ... tyle, że ten "ktoś" może nie zrozumieć tego uproszczenia/założenia :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model 435 w kolorze Cambridge Niger. Uważam te buty za bardzo uniwersalne. Zakładam je do jeans'ów, chinosów z kantem (nawet beżowych), zestawów koordynowanych ze spodniami z wełny czesankowej, do flaneli też oczywiście. Alternatywą dla tych butów, jeżeli mowa o uniwersalności, mogą być według mnie monki, w tym samym kolorze, albo zamszowe (ciemny brąz).

 

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=30824

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=27980

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=26160

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=23295

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie stwierdzić. :) Do momentu gdy kupiłem pierwsze monki uważałem, że właśnie buty typu Yanko 435 są najbardziej uniwersalne. W przypadku monków mam jednak czasami wrażenie, że mają jeszcze szersze spektrum zastosowań. Bez problemu można je założyć do garnituru, jak i do jeans'ów. Jednocześnie są w moim odczuciu lżejsze niż brogsy więc dobrze grają z bardzo lekkimi tkaninami typu len. Monki są też chyba lepsze na lato, bo nie trzymają tak mocno stopy jak modele sznurowane. Nie wiem, które z kolei to będą Twoje brązowe buty, ale chyba jednak postawiłbym na monki, chociażby ze względu na nadchodzącą porę roku.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy ktoś z was ma doświadczenie z butami Berwick i Yanko jednocześnie? Jedyne buty GYW jakie posiadam to czarne oksfordy Berwick 3010 i czas na kolejną parę "lepszych butów" :D

Berwicki noszę w rozmiarze 7,5. Długość moich stóp w skarpecie to 27,3cm. Obwód w podbiciu to 26cm a obwód przy kości haluksowej to 27cm. Na początku zakładałem je z trudem, ale rozchodziłem je tak dobrze że obecnie jestem w stanie założyć je od biedy z palca, a także komfort tańca na mojej studniówce był bardzo wysoki, pomijając lekkie uwieranie w dużego palca prawej nogi po parugodzinnej potupai. Krótkie przerwy pozwalały mi wrócić na parkiet. Mimo tego uwierania komfort zabawy w tym obuwi oceniłbym na 10/10

Czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem Berwicków i może mniej więcej doradzić mi, na jaki rozmiar polować? Buty chciałbym móc założyć i do garnituru, i do zestawu koordynowanego. 

Modele które wpadły mi w oko:
http://patine.pl/yanko-545-niger.html

http://patine.pl/yanko-style-435-goodyear-welted.html

Czy ze swoją szeroką stopą mogę mieć nadzieję, że wcisnę się w tak smukłe kopyta? ;)

PS. napisałem juz wiadomośc do sklepu Patine, jednak może są forumowicze którzy mają doświadczenie z obiema markami (Berwick i Yanko).

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3010 i 915 w tym samym rozmiarze. Obie pary na 915 były komfortowe od razu. Mam też trzewiki na 960 i mam wrażenie, że są to buty obszerniejsze od Berwicków, zwłaszcza nad palcami (choć może to być spowodowane inną konstrukcją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3010 i 915 w tym samym rozmiarze. Obie pary na 915 były komfortowe od razu. Mam też trzewiki na 960 i mam wrażenie, że są to buty obszerniejsze od Berwicków, zwłaszcza nad palcami (choć może to być spowodowane inną konstrukcją).

Mogę się ciebie spytać o obwód twojej stopy? Bo mam dość szeroką stopę i na pewno stworzy to problem. W zasadzie interesują mnie tylko oksfordy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód w najszerszym punkcie stopy to 26cm, długość to ~29.5cm. Noszę rozmiar 10UK w prawie wszystkich butach (wyjątki to loafersy Berwick w 9.5 i lotniki Cheaney 10.5, z czego w przypadku tych drugich myślę że 10 byłaby lepsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.