Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, tydzień temu dostałem buty Yanko na kopycie 915, znalazłem w domu parę wolnych prawideł, niestety nie pasują (rozmiar jest okej ale chyba są za szerokie). Czy któryś z posiadaczy butów na takim kopycie mógłby mi napisać których prawideł używa? Dodam, że numer butów to 8.

 

Hej, click, te całkiem nieźle pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przymierzyć double monki Yanko na tym wąskim kopycie:

http://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted-cuero.html

 

Niestety nie byłem w stanie ich zapiąć - wyższy rzemyk dopiął się co prawda na ostatnią dziurkę, ale drugiego już nie szło zapiąć. Zastanawiam się czy dorobienie dodatkowych dziurek w paskach jest sensownym pomysłem? A może odpuścić i zamówić monki na szerszym kopycie? 

 

Intrygujące. Mam Yanko rozmiar 8,5 w tęgości G (choć powinienem zmieścić się w normalne F) i są obszerne (mogą bardzo swobodnie poruszać palcami w bucie), ale przyszwa się nie schodzi (w żadnych nowych butach mi się jeszcze nie zeszła, czy G czy F) - na górze jest jakieś 5-7 mm odstępu, który systematycznie się zmniejsza w miarę noszenia, choć nie wiem, czy kiedyś całkiem zniknie (przyszwa się zejdzie).

 

Teraz interesują mnie monki na kopycie 915 w tęgości F, w tym samym rozmiarze - byłbyż to zły pomysł? Jestem skazany na to, że się nie zapną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć, bo chcesz porównać dwie tęgości. W butach sznurowanych na kopycie 915 przyszwa też mi się idealnie nie schodzi (chyba, że odetnę dopływ krwi do stóp :)), ale w monkach mam luz, odczuwalny. Może to Ci pomoże jakoś. Generalnie monki Yanko uważam za luźniejsze niż buty sznurowane, nawet na tym samym kopycie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Mam inne buty w F i tam z przyszwą jest zupełnie podobnie jak w Yanko G. Miałem już monki, przymierzyłem ich parę i nigdy nie miałem żadnego problemu z zapięciem; zdziwiłem się nawet trochę, że ktoś może mieć... Czyli wydaje mi się, że jest spora szansa, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie 306 .Mam pytanie czy na ostatnie zapięcie(przy nosku) też mieliście problemy  z zapięciem .(mi nie wiele brakuję a jest tylko 1 dziurka xd ) Dodam że but mnie specialnie nie uciska, nie czuje dyskomfortu .Pewnie się rozbiję i się zapnie ? Jak to u was wyglądało 

Identycznie. Muszę zakładać z zapiętą klamrą. Nie wiem, czy się rozbiją, dopiero raz na nogach miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miało być "Muszę zakładać z ODPIĘTĄ klamrą."? Klamra bliżej noska jest zamocowane na skórze, a ta druga na materiale elastycznym.

Miał na myśli ,że wkłada buty przy zapiętej jednej klamrze .górną tą elastyczną ma odpiętą .Przy obu odpiętych jak założy buta to tej nie elastycznej nie zapnie .Jest tam jedna dziurka :) .Też tak mam :)Ale pewnie się rozbiję 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żalem stwierdzam, że Yanko nie na moje stopy:

 

IMG_20160414_202353.jpg

 

Kopyto 962, więc najobszerniejsze w ofercie, niestety jest tak, jak się obawiałem - przyszwa się nie schodzi. W najszerszym miejscu są idealne, na długość również (jest to UK9,5).

 

Wymiary moich stóp, może komuś pomogą w podjęciu decyzji:

 

- długość: 288mm

- szerokość: 106mm

- obwód w najszerszym miejscu: 262mm

- obwód w podbiciu: 280mm

 

Pozostaje odpuścić Yanko, przynajmniej do czasu, aż pojawią się buty na obszerniejszych kopytach. Szkoda, bo są świetne, staranność wykonania stoi na wysokim poziomie. Pozostaje szukać innych RTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 9,5 na kopytach 960-962 ma szerokość bodaj 255 mm (z głowy, bo akurat zwykle noszę buty o tym numerze). Dlatego według tabeli wybierz odpowiedni rozmiar (pół albo numer większy), to i przyszwa się zejdzie.

Mam tak z butami Patine. Musiałem wziąć numer większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.