Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mały przedsmak :)

 

Dzisiaj odebrałem przesyłkę częścią której są trzewiki balmoral na kopycie 915 (model 755Y). Niestety brak czasu i warunków sprawił, że miałem możliwość tylko się im przyjrzeć i przymierzyć jednego buta. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Kopyto 915 nadaje butom dynamiki niespotykanej w innych posiadanych przeze mnie trzewikach. Jednocześnie, dzięki haczykom (które obniżają wysokość do której but jest zasznurowany) nie ma większej trudności z założeniem butów (testowane na średniej grubości bawełnianych skarpetkach), a sznurowanie jest stosunkowo szybkie. Sam but jest bardzo ładny - połączenie skóry gładkiej i ziarnistej wygląda bardzo dobrze (aczkolwiek granatowy zamsz w górnej części byłby według mnie absolutnym mistrzostwem), a jakość wykonania stoi jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. Debiut tej pary odbędzie się najprawdopodobniej w ten weekend i wtedy postaram się napisać coś jeszcze, a także wstawić kilka zdjęć :)

 

Na opis pozostałej zawartości paczki pokuszę się niedługo ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie  taż właśnie dotarły, niestety mierzenie dopiero wieczorem :)

 

Zastanawiam się nad środkami do pięlęgnacji, zamówiłem polecany krem i pastę w kolorze tabakowym, ale teraz zastanawiam się czy nie dobrze byłoby użyć kremu i pasty w kolorze bordo albo mahoń, żeby nadać im trochę inny odcień, co myślicie ?  Czy ktoś próbował już takich eksperymentów z kolorem niger.

 

Zastanawiam się również czy przed pierwszym użyciem stosować renowator, czy od razu nałożyć pommadiera, co myślicie ? Wiem, że temat już był omawiany ale może macie jakieś nowe doświadczenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na relacje po ochłonięciu :)

 

Tym kolorem skóry się nie bawiłem specjalnie, ale zrób po prostu sobie próbę na tym pasku przy pięcie i oceń :)

Co do Renovateur Cream to, jak zauważyłeś - zdania są podzielone. 

 

Osobiście nie jestem zwolennikiem sztywnych zasad. Buty ze sklepów docierają do nas w różnym stanie. Jeżeli skóra jest zdrowa, elastyczna, w dobrej kondycji to moim zdaniem pommadier, wosk i go!

Jeżeli skóra jest jednak przesuszona lub mam co do niej zastrzeżenia to ja akurat za Renovateur Cream sięgam w pierwszej kolejności.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie  taż właśnie dotarły, niestety mierzenie dopiero wieczorem :)

 

Zastanawiam się nad środkami do pięlęgnacji, zamówiłem polecany krem i pastę w kolorze tabakowym, ale teraz zastanawiam się czy nie dobrze byłoby użyć kremu i pasty w kolorze bordo albo mahoń, żeby nadać im trochę inny odcień, co myślicie ?  Czy ktoś próbował już takich eksperymentów z kolorem niger.

 

Zastanawiam się również czy przed pierwszym użyciem stosować renowator, czy od razu nałożyć pommadiera, co myślicie ? Wiem, że temat już był omawiany ale może macie jakieś nowe doświadczenia w temacie.

 

U mnie sytuacja wygląda identycznie z tym, że kilka dni temu kupiłem w Multirenowacji cały zestaw kosmetyków w kolorze ciemny brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też już odebrałem takie same trzewiki, jak te, o których pisze @blekit. Buty fajne, mnie się podobają, jednak cholewka na wysokości łydki mogłaby być odrobinę smuklejsza - i piszę to ja, osoba o naprawdę rozbudowanych łydkach ;)

 

Zdjęcie butów w wersji bezpośrednio po wyjęciu z pudełka z dedykowanym wątku.

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Mam w tym momencie taki feedback w temacie szerokości w łydce:

 

OKEY - 2 osoby

Mogłoby być jeszcze smuklej - 1 osoba

 

Czekam na więcej :)

 

W moich 653 ostatnia, przeciwległa para haczyków schodzi się ze sobą. Dokładniej mówiąc skóry delikatnie nakładają się na siebie.

Jestem raczej grubszej kości, a obwód łydki mam powyżej średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Musa19 Też mi się tak wydaje, ja nosząc normalnie 43,5 w kopycie 415, napisałem właśnie prośbę o wymianę na 43, choć teraz zastanawiam się nad tym, czy nie zamówić 43 i porównać, który rozmiar jest lepszy, a później zwrócić jeden egzemplarz. 

 

Z drugiej strony jeżeli trzewiki się rozbiją w przyszwie, która się idealnie schodzi już teraz, to noga będzie mi trochu latać w bucie, więc chyba muszę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem poczytać :) Odniosę się Panowie tylko do lustra, bo wielu ma na początku z tym problemy. Przypominam o podstawach:

1. Na nowych butach, bez doświadczenia w temacie - lustro robimy z uwagą, a najlepiej nie za wszelką cenę. Półpołysk będzie się naprawdę pięknie prezentował, a za drugim czy trzecim razem będzie o wiele łatwiej.

2. Na mocno lub świeżo natłuszczonej skórze lustro będzie bardzo trudno osiągalne. Jeżeli skóra nie jest przesuszona nosków i pięt nie traktuj tłuszczem, ani kremem. Jeżeli skóra tego wymaga, zastosuj minimalną dawkę kremu, a wosk zastosuj kolejnego dnia.

3. Świeża pasta woskowa będzie mniej skuteczna niż pasta podeschnięta. Wielu speców celowo pozostawia pastę otwartą i pozwala odparować rozpuszczalnikom. Nie ma nic lepszego niż grudki Pate de Luxe :)

4. Nie trzemy skóry! Głaszczemy ją tworząc kolejne warstwy i pozwalając na ich utwardzenie. Nadmiar siły może doprowadzić do uszkodzenia oryginalnego wykończenia i odbarwień. Na dobrych skórach z reguły to nic strasznego, na słabszych bywa gorzej.

5. Wodę stosujemy na twardym wosku dopiero w końcowej fazie w minimalnych ilościach. Przemoczenie skóry i siła tarcia może doprowadzić do uszkodzeń.

6. Moment, w którym możemy przejść do polerki z wodą wyczujemy pod palcem podczas glacage - utwardzony wosk generuje niewielki opór.

Brak doświadczenia i niepewność? Poćwicz na tańszych butach. Na droższych ogranicz się do kilkukrotnego osiągnięcia półpołysku. Lustro przyjdzie z czasem i będziesz je osiągał w 15-20 minut. Bądź cierpliwy, nic na siłę.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzewiki 755Y po nakremowaniu, czekają jeszcze na wosk i dzisiaj pewnie zadebiutuja :)

Miejsca w podbiciu jest faktycznie trochę więcej niż w oxfordach, ale moim zdaniem wynika to z typu buta. Stopa jest bardzo dobrze trzymana i ja nie obawiam się, że po rozchodzeniu butów zacznie latać.

84af125dd9190d68499de67ebdf4d342.jpg

6c7e3f4482b2ccf322be622d2981d6de.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzewiki 755Y po nakremowaniu, czekają jeszcze na wosk i dzisiaj pewnie zadebiutuja :)

Miejsca w podbiciu jest faktycznie trochę więcej niż w oxfordach, ale moim zdaniem wynika to z typu buta. Stopa jest bardzo dobrze trzymana i ja nie obawiam się, że po rozchodzeniu butów zacznie latać.

 

 Brawo! Blekit - teraz czekamy na nie w dziale CMDNS.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem poczytać :) Odniosę się Panowie tylko do lustra, bo wielu ma na początku z tym problemy. Przypominam o podstawach:

1. Na nowych butach, bez doświadczenia w temacie - lustro robimy z uwagą, a najlepiej nie za wszelką cenę. Półpołysk będzie się naprawdę pięknie prezentował, a za drugim czy trzecim razem będzie o wiele łatwiej.

2. Na mocno lub świeżo natłuszczonej skórze lustro będzie bardzo trudno osiągalne. Jeżeli skóra nie jest przesuszona nosków i pięt nie traktuj tłuszczem, ani kremem. Jeżeli skóra tego wymaga, zastosuj minimalną dawkę kremu, a wosk zastosuj kolejnego dnia.

3. Świeża pasta woskowa będzie mniej skuteczna niż pasta podeschnięta. Wielu speców celowo pozostawia pastę otwartą i pozwala odparować rozpuszczalnikom. Nie ma nic lepszego niż grudki Pate de Luxe :)

4. Nie trzemy skóry! Głaszczemy ją tworząc kolejne warstwy i pozwalając na ich utwardzenie. Nadmiar siły może doprowadzić do uszkodzenia oryginalnego wykończenia i odbarwień. Na dobrych skórach z reguły to nic strasznego, na słabszych bywa gorzej.

5. Wodę stosujemy na twardym wosku dopiero w końcowej fazie w minimalnych ilościach. Przemoczenie skóry i siła tarcia może doprowadzić do uszkodzeń.

6. Moment, w którym możemy przejść do polerki z wodą wyczujemy pod palcem podczas glacage - utwardzony wosk generuje niewielki opór.

Brak doświadczenia i niepewność? Poćwicz na tańszych butach. Na droższych ogranicz się do kilkukrotnego osiągnięcia półpołysku. Lustro przyjdzie z czasem i będziesz je osiągał w 15-20 minut. Bądź cierpliwy, nic na siłę.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Mnie też pomogłeś, choć początkujący już nie jestem ;)

Nie wiedziałem, żeby unikać kremowania miejsc, na których chce się osiągnąć lustro. Ja kremowałem buty całe równomiernie, a potem pastę woskową na czubki i pięty - pewnei dlatego nigdy prawdziwego lustro nie uzyskałem, a nie wiedziałem, co robię źle...

Więc teraz by może wypadało pousuwać nadmiar warstw kremowo-woskowych z czubków i pięt? Czym? Renowatorem, renomatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc teraz by może wypadało pousuwać nadmiar warstw kremowo-woskowych z czubków i pięt? Czym? Renowatorem, renomatem?

Myślę, że nie ma potrzeby. Daj im trochę czasu i następnym razem odpuść kremowanie nosków oraz pięt na rzecz woskowania :)

No i pamiętaj o podeschniętej paście. To naprawdę ma niebagatelne znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję Waszej pomocy. Również skusiłem się na nowe trzewiki Yanko. Jednak po pierwszym wyjściu zauważyłem coś, co mnie niepokoi. Otóż wydaje się, jakby początek obcasa "odchodził" od podeszwy. Widać wyraźne przerwy po obu stronach w bucie prawym i lewym. To dopiero moja czwarta para "przyzwoitych butów". Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej kwestii, ale w pozostałych 3 nic podobnego nie zaobserwowałem. Boję się, że te przerwy będą się powiększać.

post-5388-0-50366900-1453119416_thumb.jp

post-5388-0-82441000-1453119464_thumb.jp

post-5388-0-01734100-1453119505_thumb.jp

post-5388-0-22678900-1453119571_thumb.jp

post-5388-0-32431000-1453119621_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.