Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Weekend w Pradze przechodziłem w dość grubej wełnianej czapce z robotyreczne.pl. Komfort termiczny zapewniony :D. Moja żona miała na głowie dużo cieńszą, ale kaszmirową zrobioną przez jednego z forumowiczów i mimo, że jest ciepłolubną osobą, nie narzekała na niską temperaturę. Rękawiczki - Cz.J.

post-2604-13658924389433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawiczki są ze skóry jelenia. Mam je od roku i są w bardzo dobrym stanie. Co masz na myśli mówiąc, że są jak psu z gardła wyjęte? Mam takie z dużo cieńszej skóry, być może na półce nie wyglądaja pięknie, ale po założeniu na dłonie wszystko jest ok :).

Szalik bardzo lubię, jest sprzed czasów forumowych, także nie kryje się za nim żadna ciekawa historia, w bieżącej kolekcji też go nie znajdziesz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomarszczyły się i zdeformowały jakoś brzydko... Może to wina zbyt częstego używania..

Są dwie możliwość, poza kiepską jakością skóry:

- zostały przemoczone i suszone bardzo intensywnie, np. na grzejniku,

- zostały przemoczone i zwinięte w kłębek wyschły w kieszeni.

Z dużym prawdopodobieństwem sukcesu można zastosować tę metodę:

1. Rękawiczki zamszowe (irchowe) pierzemy w wodzie z dodatkiem mydła albo w szamponie do włosów (1 łyżeczka na 1l wody).

2. Rękawiczki założyć na ręce i prać wykonując takie ruchy jak przy myciu rąk.

3. Jak już rękawiczki są czyste, należy je dokładnie wypłukać dodając do ostatniego płukania kilka kropli gliceryny albo jeszcze mokre rękawiczki posmarować lekko mydłem.

4. Rękawiczki zamszowe można również prać w wodzie z dodatkiem płatków mydlanych oraz jednej łyżeczki soli. Płukać należy je w słonej wodzie.

5. Po wypraniu i wypłukaniu rękawiczek wycisnąć je używając do tego celu ręcznika frotte, naciągnąć na ręce dla nadania im prawidłowego kształtu, ostrożnie zdjąć po czym wysuszyć je “na leżąco” albo przypinając wewnętrzną stroną do mankietu do sznura. Po wysuszeniu gnieść je w rękach (wykruszyć), ewentualnie zawinięte w suchy ręcznik, tak długo aż stracą sztywność.

Przy rękawiczkach ze skóry licowej można postąpić podobnie. Należy uważać na futrówkę (o ile jest), aby się nie poskręcała. Konserwacja za pomocą odpowiednich środków. Reklamę masz w główce forum :)

Daj znać, czy się udało.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kamizelki powiem Ci szczerze, że nie zapinałem. Chyba tylko raz w sklepie. Ale efektu parówy ciężko uniknąć. Gruba kamizelka siłą rzeczy raz, że likwiduje talię, dwa pogrubia sam tors. Jedyna ewentualność to mocno wąska kamizelka i zapięcie tylko środkowego (lub kilku środkowych) guzików. Następnym razem zrobię zdjęcia z zapiętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a gdyby tak krawat był ciut żywszy ? stanowiłby mocny akcent na tej skali szarości ... tak sobie myślę .... to mogłoby jeszcze ciekawiej wyglądać!

pozdrawiam!

d

Zazwyczaj taki jest, ale w tym konkretnym przypadku chodziło mi o odejście od różnorodności kolorów na rzecz zróżnicowania faktur :)

Serdeczne dzięki za pozytywną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.