Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj, dwaj koledzy powyżej to chyba dawno studiowali ;)

Proszę się przejść na dowolną uczelnię i dowolny wydział (oprócz może prawa) i zobaczyć ubiór studentów na egzaminach... w szczególności pisemnych, które teraz stanowią większośc.

zeby było jasne - nie pochwalam tego, ale obiketywnie kolega sirscuffy jest ubrany lepiej od połowy studentów przybywających na egzaminy w bluzach z kapturem. Na moim (fakt, wyjątkowo specyficznym i luźnym) wydziale ludzie nie zakładali marynarek nawet na obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dwaj koledzy powyżej to chyba dawno studiowali ;)

Proszę się przejść na dowolną uczelnię i dowolny wydział (oprócz może prawa) i zobaczyć ubiór studentów na egzaminach... w szczególności pisemnych, które teraz stanowią większośc.

zeby było jasne - nie pochwalam tego, ale obiketywnie kolega sirscuffy jest ubrany lepiej od połowy studentów przybywających na egzaminy w bluzach z kapturem. Na moim (fakt, wyjątkowo specyficznym i luźnym) wydziale ludzie nie zakładali marynarek nawet na obrony.

Głos rozsądku nie oderwany od RZECZYWISTOŚCI (jakakolwiek by ona nie była) zawsze w cenie.

sirscuffy pewnie i tak był postrzegany jak "stróż w Boże Ciało" na brak poprzecieranych jeansów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nigdy nie równam w dół - na wszystkie egzaminy przychodzę w garniturze, do tego obowiązkowo poszetka, krawat lub mucha, bez względu na to, czy zdaję fizykę czy prawo gospodarcze.

Swoją drogą, mit lepiej ubranych studentów prawa można włożyć między bajki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się składa, że mimo tego swobodnego zestawu, wciąż nie było mowy o równaniu w dół. Przez całą sesję egzaminacyjną (wyjmując oczywiście ten ostatni egzamin) byłem jedyną osobą z krawatem, a marynarek w połączeniu z koszulą na salach można było dopatrzyć się raptem kilku. Może panów zdziwię, ale mówię tutaj także o prof. i doktorantach pomagających przy organizacji egzaminów. Zabawny rodzaj presji, z jednej strony świadomość właściwego ubioru do sytuacji, z drugiej docinki i spojrzenia współstudentów zarzucające snobizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że zestaw jest bardzo dobry :) Czy to jest koszula dżinsowa?

Sam nad tym bardzo ubolewam, że często nawet egzaminatorzy zapominają o marynarkach i krawatach... Na szczęście ja jeszcze nigdy nie spotkałem się z docinkami, a wręcz przeciwnie, panie wydają się bardzo doceniać staranność o ubiór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brzydalllo głównie ze względów estetycznych, wybrałem mniejsze zło. Koszula jest jednolita z lekkiego dżinsu, nie ma usztywnianego kołnierzyka ani nie jest button-down, więc bez krawata kołnierz się po prostu rozjeżdża.

Co do pań to istotnie Corelli masz rację, raczej patrzą przynajmniej z zainteresowaniem :D. Stanowią one jednak na moim wydziale wręcz marginalną mniejszość, więc częściej spotykam się z odmiennymi reakcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w zestawie mam tradycyjną krótką kurtkę i kamizelkę z Alp. Oba elementy garderoby uszyte zostały z bardzo tradycyjnej wełnianej tkaniny typu loden.

Loden naturalna tkanina chroniąca przed deszczem, chłodem i wiatrem - od wieków uchodzi za jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów, jakimi posługują się mieszkańcy Alp.

Można się zastanawiać, jaka część tradycyjnych męskich ubiorów z czasem przekształciła się w klasyczną męską elegancję z jednej strony i stroje folklorystyczne z drugiej. Jednak te rozważania pozostaną w znacznej mierze teoretycznymi, bo i tak współczesna moda męska i zwyczajowy sposób ubierania się to jeszcze inna bajka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ponadto w zestawie: rękawiczki bez podszewki ze skóry pekari ze specjalną wyprawą pozwalającą na ich mycie w wodzie, skórzana torba myśliwska na ramię, sztyblety, spodnie bawełniane. Kapelusz z wełnianego filcu.

Czarny futrzany kołnierz to moja inwencja - dodatek na zimową porę roku.

więcej fotek http://vslvstyle.blogspot.com/2013/02/t ... ziela.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni zestaw decyzją moderatora/moderatorów, zresztą słusznie, jak mniemam - został przeniesiony z CMDNS do wątku casual.

To miejsce mi się podoba, a dzisiaj piątek, czyli na luzie.

Mój dzisiejszy piątkowy zestaw pod nazwą "navy now" jest wyraźnie marynistyczny. Płynąć po meandrach stroju mamy po kolei:

czapka rybaka, sukienna kurtka żeglarska, kurtka mundurowa szwedzkiej marynarki wojennej, sweter szalowy zapinany na guziki, koszulka 50/50 bawełna/wełna w biało-granatowe paski, spodnie cargo, czarne sztyblety, czarna skórzana torba na ramię i czarne rękawiczki. No i okulary zupełnie klasyczne - czasami świeci słońce.

Miłego weekendu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vislav okazja miala faktycznie cos wspolnego z marynistyka?

Bardzo fajny zestaw ale ja osobiscie wybral bym inne spodnie.

Nie potrzebuję specjalnej okazji. Mieszkam na nadmorskiej wyspie, pracuję w porcie, do pracy codziennie pływam promem. To jest moje naturalne środowisko, na co dzień.

Ponadto mój styl stale ewoluuje w tym kierunku i to mi odpowiada. Właśnie nabyłem rewelacyjny "double breasted long nave coat".

To jest piątek i spodnie mam "robocze".

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.