Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

Boat shoes weszły do kanonu klasycznej elegancji i imo trzeba je w tym wydaniu akceptować. Nie muszą się podobać, nie ma konieczności ich noszenia ale uznanie mieć powinny.
Ja w lecie noszę je na co dzień, bez względu na okoliczności przyrody.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja tak bym boat shoes nie założył gdzie indziej niż na łódce, ewentualnie w porcie. 

Czyli jeżeli ktoś mieszka w Łodzi   to może nosić boat shoes na okrągło.,W NYC tym bardziej ,gdyż gdzie się nie obrócisz tam jest waterfront. Zresztą w samym mieście NY jest 578 mil /930 km linii brzegowej.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mayor said:

Czyli jeżeli ktoś mieszka w Łodzi   to może nosić boat shoes na okrągło.,W NYC tym bardziej ,gdyż gdzie się nie obrócisz tam jest waterfront. Zresztą w samym mieście NY jest 578 mil /930 km linii brzegowej.

Zawsze dobra wymówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

Mam pytanie o dopasowanie butow zeglarskich Sebago. W sierpniu 2019 kupilem dokladnie ten model: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Sebago-908-Wine-Buty-zeglarskie/5702

Przymierzylem w sklepie, wszystko bylo ok, wiec spakowalem buty i pojechalem na wakacje. Tam zalozylem je raz. Po doslownie 15 minutach mialem obtarte piety i kostki od zewnetrznej strony do krwi Zarowno prawa jak i lewa stopa. Buty przelezaly 8 miesiecy w pudelku. Jakos w kwietniu zalozylem je na krotki spacer. I historia znowu sie powtorzyla. Krew z piet i kostek po 15 minutach.

Buty na dlugosc sa w porzadku, palce delikatnie tylko obtarte, ale jak najbardziej do zaakceptowania. Czy jest jakis sposob na "naprawienie" tych butow, zeby byly chociaz w najmniejszy mstopniu uzyteczne?

Wydaje mi sie, ze moja stopa "siedzi" za gleboko, tzn cholewka siega do polowy kostki i stad te obtarcia. Buty sa bardzo sztywne na rantach cholewki. Macie moze jakis pomysl jak rozwiazac ten problem? Czy tylko moja para ma ten problem? :) Chodze na co dzien w klasycznych butach GYW, jestem przyzwyczajony do obtarc. Ale tutaj sie po prostu nie da. Na oddanie tych butow jest oczywiscie duzo za pozno, a sprzedawac mi ich szkoda, bo mi sie po prostu podobaja i chcialbym z nich korzystac.

Za wszystkie rady z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _harry napisał:

Stopień-----------------------------------------------------------------

Czyli trolle sa wszedzie, na forum "o butach" rowniez. Skomentuje tylko krociutko, ze tak, jestem przyzwyczajony do tego, ze poczatkowo niektore buty (nie tylko GYW) moga obcierac. Jest to dla mnie totalnie do zaakceptowania. Kazda z 5 par GYW ktore posiadam na poczatku obcierala - niektore zrobily sie wygodne juz od drugiego zalozenia, z niektorymi musialem pomeczyc sie ciut dluzej. A Ty, kolego _harry, skoro "Już dawno traktuję forum mniej jako źródło wiedzy a bardziej jako kopalnię kawałów.", moze po prostu przestan sie udzielac, zmien zainteresowania, zaniechaj obserwowania tego forum. Skoro merytoryczne odpowiedzi zdecydowanie wykraczja poza Twoj poziom intelektualny, nie zasmiecaj tematu zbednymi i nic nie wnoszacymi postami. Mimo wszystko - pozdrawiam i szczescia zycze. EOT.

 

@lubo69 i @pablocito, dzieki! Na poczatek sprobuje pochodzic w domu w skarpetkach. Jesli do konca tygodnia nie pomoze, to sklep klasycznebuty.pl juz mnie zaprosili do siebie zeby rozwiazac problem.

Edytowane przez mosze
Kultura
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _harry napisał:

Stopień--------------------------------------------------------------

Grunt to merytoryczna odpowiedź. Widzę, że lokalizacja zobowiązuje:

image.png.638bbc466a22d07340e382343a5004c5.png

Co do tematu- ja normalnie noszę 42 a w Sebago mam 43-43,5. Mniejsze przerabiałem i mega mnie obcierały. Może problemem jest źle dobrany rozmiar?

Edytowane przez mosze
Kultura
  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Sperry i Timberland, gdyby ktoś się zastanawiał. Te drugie są o rozmiar większe. Obie pary pasują poprawnie.

Pierwsze wrażenia - Timberland są wygodniejsze i mają miękki język, przez co mocniejsze wiązanie nie daje się we znaki stopie. Ich kształt przesądził jednak o pozostawieniu Sperry.

Zdjęcia robiłem zanim pomyślałem o forum, także są jakie są.
 

IMG_20200518_134331.jpg

IMG_20200518_141102.jpg

Screenshot_2020-05-29-21-54-10-722_com.miui.gallery.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.