Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci się podobają to moim zdaniem nawet jeśli mają jeden sezon posłużyć to majątku nie stracisz na nich. Jakbyś jednak zwracał i szukał dalej to czasem się uda trafić sebago w śmiesznych pieniądzach na aukcjach - te mam już przetestowane. Jeden intensywny sezon przetrwały i jeszcze sporo w nich życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od klasyki. Po pierwsze  (wg mnie) znacznie ladniej wyglądają klasyczne buty żeglarskie, a poza tym polecam najpierw zgromadzić w garderobie „zestaw podstawowy”. Zastanów się z czym chciałbyś nosić buty, ktore przeslales i porównaj, czy ich klasyczne odpowiedniki nie wyglądałyby w takim zestawie znacznie lepiej. Cos czuje, ze  to drugie 😉, a wtedy warto dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klasyczne" Sebago widziałem co najmniej w kilkunastu kolorach (w tym czerwony, różowy, nie mówiąc o miksach kolorów), sam miałem jedne w bardzo jasnym brązie z odblaskowo niebieską podeszwą. Więc nie ma co demonizować, że tylko granatowe czy brązowe.

A buty od Timberlanda są zwykle bardzo wygodne (miałem jedne boaty) i jest to dość ważne w tym przypadku, bo zakładam, że niewykluczone jest noszenie na bosą stopę. Cena jest dobra, zwłaszcza że mogą się okazać na jeden sezon.

Choć osobiście też mam największy sentyment do Sebago, właśnie lecą do mnie ciemnobrązowe na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 30.05.2020 o 12:38, Koval napisał:

Czy ktoś z Panów wie jak lub gdzie mógłby ktoś wymienić rzemień? Przeszedłem szewców w Lublinie i w Toruniu i nikt nie podjął się zadania.  Chodzi o masywne Lumberjacki na grubej podeszwie. Może są sztywniejsze niż klasyki, ale powoli do mnie dochodzi, że chyba nie będzie możliwa wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Odkopię trochę temat.

Ma ktoś z Was może wiedzę lub jakieś przypuszczenia co do tego, kto produkuje buty żeglarskie dla sieci Decathlon?

https://www.decathlon.pl/p/buty-zeglarskie-meskie-tribord-sailing-500/_/R-p-309761?mc=8560817&c=Brązowy

W opisie jest mowa o Portugalii, co w odrobinę zawęża krąg poszukiwań, ale to wciąż bardzo duży poziom ogólności.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Lekceważyłem takie buty, ale w tym roku przyjrzałem się im bliżej w letniej stylizacji mojego kuzyna i stwierdziłem, że jednak takie buty trzeba mieć.

Przeglądnąłem kilka stron wstecz i generalnie główni producenci to:

Sperry (tutaj dobrze celować w linie Gold)

Timberland (tutaj trzeba czytać opis, ponieważ wnętrze tańszych modeli raczej nie będzie skórzane)

Sebago (tutaj to w sumie nie wiem czym się kierować)

Jak piszecie powyższe można trafić w okolicach 200 zł i w sumie tutaj takie widzę Sebago (nawet w okolicach mojego rozmiaru) -> Sebago - NAPLES - Buty żeglarskie - niebieski - Ekskluzywna moda online w dobrych cenach | Lounge by Zalando (zalando-lounge.pl), model wycofany z systemem typu shock absoprtion.

Z innych producentów wychwalane są Chatham i Herring. Te pierwsze na stronie producenta też można kupić w dobrej cenie. Na polityce cenowej tego drugiego znam się mniej.

Mamy jeszcze Loake z kilkoma modelami szytymi metodą blake. Tutaj z doświadczenia wiem, że ceny będą sztywne.

U Milera też są, ale niestety podeszwa jest oszukana.

Co ciekawe takie buty można też dostać w Decathlonie i to całkiem klasycznie wyglądające. 

Czy są jeszcze jakieś interesujące marki?

Ma ktoś doświadczenie z użytkowania tego typu butów z różnymi typami skóry - zamsz/nubuk/licowa? Skłaniam się w stronę zamszu, ponieważ na lato wydaje się najodpowiedniejszy - na pewno jeśli chodzi o oddychalność, ale może jeszcze trzeba coś brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem próbnie w promocji na ten sezon szare Sebago Dockside’s i po intensywnym użytkowaniu oceniam je zdecydowanie pozytywnie. W poprzednich latach jakieś tanie „markowe” mokasynki po letnim sezonie wyglądały jak szmaty.
Jak dla mnie na gorące lato tylko zamsz. Chodzi mi pogłowie jeszcze jedna para tego typu obuwia jednak tym razem chciałbym w navy blue ze skóry licowej ale niestety nie mogę znaleść.

3ab1ecfc73e2c90cbb451def3e97bd68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postanowiłem kupić na ten sezon swoje pierwsze buty żeglarskie. Znalazłem buty w interesującym mnie kolorze na promocji w marce Chatham(zdj. 1 lub zdj. 2). Tutaj chciałbym zapytać znawców o kilka słów o tej marce jak wypada obecnie na tle konkurencji? Czy w podobnej cenie jestem w stanie wyszukać lepszego buta, ponieważ nie chciałbym wydawać więcej jak 250-300zł na buty które nie wiem czy polubię. 

Który but(zdj. 1 czy zdj. 2) będzie bardziej wytrzymały w praktycznym użytkowaniu składającym się na wychodzenie na miasto oraz wypady nad jeziorko z kolegami na grilla itp?

I tutaj najważniejsze jaki rozmiar będzie dla mnie odpowiedni przy długości stopy 27,6mm, ponieważ na stronie producenta nie ma żadnej informacji o tym jaka jest długość buta w danym rozmiarze(zdj. 3)?obraz_2024-01-29_013127475.thumb.png.9ef3c3d680b3a8616b7b1bc655b8a272.pngobraz_2024-01-29_013201015.thumb.png.27a5f77cfd80bb01ac9dcc6ce35bcaa3.pngobraz_2024-01-29_013508805.thumb.png.da0ea0402d91eb99baf8bdbda9a2a314.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.