Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2024 o 01:36, OldFriechand napisał:

obraz_2024-01-29_013508805.thumb.png.da0ea0402d91eb99baf8bdbda9a2a314.png

Za tą stronę zabierałem się już kilka razy, ponieważ działa bardzo wolno.

Ta tabelka też trochę nie za bardzo - brakuje numeru EURO 47, a de facto mają nawet połówki. 

Zresztą dla żeglarskich i tak już dla UK13 pokazuje brak dostępności, przy dodaniu do koszyka. 

Ceny też zdążyły wrócić do katalogowych.

@OldFriechand Udało Ci się coś zamówić na promce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Decathlona podobnie jak Timberlandy są robione w Portugali, zakładam, że w tej samej fabryce. Jakichś wyraźnych różnic w jakości nie zauważyłem. Niestety buty kilku marek które mierzyłem, są dosyć obszerne. Przeszkadza mi to w pięcie, bo mi lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Aktualnie w ZL są Marc O'Polo w jednej z kampanii za 259 zł. Produkcja portugalska. 

Marc O'Polo - NADAL 2C - Buty żeglarskie - jasnobrązowy - Ekskluzywna moda online w dobrych cenach | Lounge by Zalando (zalando-lounge.pl)

Jakościowo moim zdaniem lepsze od Timberlandów, Sebago i Decathlonu do których się przymierzałem. W rozmiarach 46-47, one są jakieś sflaczałe, jakby materiał cholewki nie mógł unieść całej konstrukcji.

image.thumb.png.47138a0e83d89b7efd706b8817fd1929.png

image.thumb.png.cb266c81369d36788835ab44e7a42f0c.png

 

Jeszcze bardziej polecam z marki Cafenoir. Produkcja włoska. Na żywo prezentują się znaczenie lepiej niż na poniższych zdjęciach. Aktualnie nie ma ich w kampanii na ZL. Ale zapewne jeszcze będą. 

 

image.thumb.png.16290b000a3bf670ccec01c70866846c.png

image.thumb.png.0b791811f091e4a2c42eeb8acee707f8.png

 

W ZL jeszcze złapałem Timberlandy z lini American Craft na Vibramie. Ale to już była pochodna butów żeglarskich (z tego co szukałem jest też bardziej prawilna odmiana). Jakościowo top w porównaniu do tych seryjnych.

image.thumb.png.6d409c228120fe4a3ae1ba35c5cbe861.png

Aktualnie na ZL można je znaleźć w wersji brązowej i granatowej, ale cena już zachęcająca nie jest -> Timberland - Oksfordki - ciemnobrązowy - Ekskluzywna moda online w dobrych cenach | Lounge by Zalando (zalando-lounge.pl)

Wszystkie trzy objętościowo kopyto mają OK pod moją nieco trudną stopę, ale rozmiaru 46,5-47 brak.

Szukam dalej...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie coś mi siadło na stopie. 

Earl 13 Suede Pattini Navy Lining – Melvin & Hamilton (melvin-hamilton.pl)

Marka raczej projektuje kolorowe potworki. Ale te są dosyć stonowane. Kopyto jednak jest odległe od klasycznego modelu od Sperry. Jest zdecydowanie smuklejsze.

Na zdjęciach ze strony wyglądają dosyć słabo, na modelu jako tako. Na żywo kolor jest dosyć głęboki i wyglądają dosyć jakościowo.

Co o nich myślicie?

image.thumb.png.4e0ad58d352cebeef596ccacac04ec33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Część! Szukam butów żeglarskich dla szerokiej stopy w okolicach 150€. Idealnie, żeby były szyte, a nie klejone. Sebago ma szerokie modele, ale na ich stronie nie ma aktualnie takiej opcji dla mojego rozmiaru (rozmiar 42). W Klasyczne Buty jest obecnie Berwick z oznaczeniem szerokości G - to, czego potrzebuję. Jednak mam nieprzyjemne doświadczenia związane z KB i cena przekracza mój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/12/2024 at 4:03 PM, tryhp3 said:

Wreszcie coś mi siadło na stopie. 

Earl 13 Suede Pattini Navy Lining – Melvin & Hamilton (melvin-hamilton.pl)

Marka raczej projektuje kolorowe potworki. Ale te są dosyć stonowane. Kopyto jednak jest odległe od klasycznego modelu od Sperry. Jest zdecydowanie smuklejsze.

Na zdjęciach ze strony wyglądają dosyć słabo, na modelu jako tako. Na żywo kolor jest dosyć głęboki i wyglądają dosyć jakościowo.

Co o nich myślicie?

image.thumb.png.4e0ad58d352cebeef596ccacac04ec33.png

Kupiłem na ZL ich buty (model Pierce 25) z rabatem dużym rabatem. Było ~900zł, kupiłem za 389+. No i to jest ich prawdziwa cena.

1. Konstrukcja cementowa 

2. Ogólnie rzecz biorąc, buty nie dają uczucia solidnego produktu. Są podobne do butów Skechers. Wyglądają jak buty, ale wrażenia są bardziej podobne do sneakersów.

3. Za taką cenę chciałbym, żeby rozmiary były podane dokładniej. Wziąłem swój zwykły rozmiar, chociaż ZL zalecał brać mniejszy. Mam szeroką stopę. Ogólnie, co do szerokości, dobrze pasują, ale pięta trochę się "luźni". Zamówiłem podpiętki, mam nadzieję, że to pomoże. Przymierzałem również inne mokasyny, także rozmiar 42, ale miałem wrażenie, że to rozmiar 41.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.