Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącę tylko, że rozmiarówka boat shoes od Sperry Top-Sider jest inna na rynek europejski i amerykański.

Stąd przed zakupem warto dowiedzieć się na jaki rynek są szyte. Ja kupiłem na zalando rozmiar 41 Speery A/O i myślełem, że będą za małe, a okazały się nawet trochę luźne na pięcie (w palcach dobre). Normalnie noszę 6-6'5UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich doswiadczen z marka Sebago, a mam doswiadczenia z butami z dystrybucji Zalando, nalezy wziac co najmniej 0,5 rozmiaru wyzej niz buty eleganckie, a najlepiej o 1 rozmiar wieksze (w rozmiarowce UK). Takze wydaje mi sie ze Twoje moga byc po prostu zbyt male. Dodam, ze mam szeroka stope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JakubAnderwald napisał:

Pewnie są zbyt małe, a większych na Zaladno nie ma 😕 Kojarzycie jakieś sensowne źródło tych butów w Europie?

https://surf4shoes.de/SwpFindologic/search?sSearch=Sebago

To jest partner Zalando. Nie wiem jak wygladaja koszty dostawy i ewentualne zwroty (moze PayPal pomoze w darmowym zwrocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model Sebago o jakim pisał @JakubAnderwald. Mój normalny rozmiar to 41. Sebago jest o pół numeru większe tj. 41,5 UK, mimo to ocierają duży palec🙂 Następne muszę wziąć 42. Ale przyznaję, że nie są to dla mnie wygodne buty przy dłuższym chodzeniu. Dużo lepiej czułem się w boat shoes innych producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś coś z Loake? Mają rozmiary 12-13

https://www.loake.co.uk/524.html

https://www.loake.co.uk/plymouth.html

https://www.loake.co.uk/528.html

Posiadam ostatnie i jestem zadowolony. W rzeczywistości są nieco ciemniejsze. Tutaj zdjęcia dobrze oddają kolor.

http://brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia.html

Edit: Falstart, rozmiary na Loake.uk już przebrane :( ale zobacz na HerringShoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JakubAnderwald napisał:

A w jakich najlepiej?

W wyśmiewanych tu nieco Florsheim oraz Timberland. Zupełnie nieźle było mi także w boat shoes z Decathlona🙂 Ale Florsheim były najwygodniejsze. Sznurowana część była wyraźnie dłuższa niż w Sebago i cholewka lepiej trzymała stopę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyśmiewanych tu nieco Florsheim oraz Timberland. Zupełnie nieźle było mi także w boat shoes z Decathlona Ale Florsheim były najwygodniejsze. Sznurowana część była wyraźnie dłuższa niż w Sebago i cholewka lepiej trzymała stopę. 

Timberlandy mają duze rozmiary, ale jakoś bardzo nie spasowało mi ich kopyto - niezależnie od rozmiaru czułem ucisk od boku na duży palec.

Spróbuję te Florsheim, dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mam koszulki polo, divera i sneakersy - ba, nawet wszystkie do siebie nawzajem pasują mimo, że nie mam stajni, akwalungu i dresu. Nie znam natomiast ładnych boat shoes i na wschód od Rhode Island czy Massachusetts jakoś do niczego mi nie pasują. To tylko moje zdanie i proszę go nie traktować jako obiektywnej prawdy. Po prostu wszystkie osoby jakie do tej pory widziałem w boat shoes nie były moimi stylistycznymi bożyszczami. Może się to kiedyś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszulki polo, divera i sneakersy - ba, nawet wszystkie do siebie nawzajem pasują mimo, że nie mam stajni, akwalungu i dresu. Nie znam natomiast ładnych boat shoes i na wschód od Rhode Island czy Massachusetts jakoś do niczego mi nie pasują. To tylko moje zdanie i proszę go nie traktować jako obiektywnej prawdy. Po prostu wszystkie osoby jakie do tej pory widziałem w boat shoes nie były moimi stylistycznymi bożyszczami. Może się to kiedyś zmienić.

No już nie przesadzaj, na spacer po porcie w Juracie w sam raz nawet dla gołod...ca bez jachtu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Mam koszulki polo, divera i sneakersy - ba, nawet wszystkie do siebie nawzajem pasują mimo, że nie mam stajni, akwalungu i dresu

1/3 życia żeglowałem i kolejne 1/3 życia nurkowałem... I dopiero jak zakończyłem te zajęcia (zarobkowo) to kupiłem boat shoes i divera.

Najwygodniejsze kupiłem w wersji wsuwanej w sklepie w Stambule. Bolała mnie tak bardzo noga, że musiałem kupić jakiekolwiek w pierwszym spotkanym sklepie. I tak padło na "Dockers Marine".

Miałem też inne buty żeglarskie na bardzo głębokim bieżniku, znacznie sztywniejsze i fabryczny rzemyk ciągle się rozwiązywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma znaczenia co robicie ani czy żeglujecie czy nurkujecie. Figura retoryczna o jachcie w Rhode Island była tylko zawoalowaną formą powiedzenia, że buty "boat shoes" mi się po prostu nie podobają. Zamiast dyskutować do rzeczy wymieniamy się uwagami kto i ile życia spędził na łódce ;) 

Buty żeglarskie są wg mnie po prostu bezkształtne, nieładne. Przód tych Lobbów ma dynamikę lekkiego czołgu. Nie znam osoby, na której by to wyglądało stylowo i "na miejscu" (oprócz jakichś nadmorskich scenerii), ale to tylko moje zdanie. Możecie nad nim przejść do porządku...nocnego. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pablocito napisał:

Nigdy nie podzielałem przekonania, że tylko smukłe kopyto jest ok, a jak coś ma przód czołgu, to jest be. Buty żeglarskie są super wygodne, pasują do letnich, wakacyjnych ubrań (szorty, białe płócienne spodnie, T-shirt, polo itd.), ich wyrób ma pewną tradycję i to po prostu moim zdaniem fajne buty, nie mówiąc już o autentycznych walorach użytkowych w warunkach, do których zostały stworzone.

Ja mam przekonanie ,że kształt kopyta nie ma znaczenia, tylko tzw. "bezinteresowna zawiść".Po prostu jak dany obiekt jest poza czyimś zasięgiem to "jest be".I nie mam na uwadze aspektu finansowego, a raczej poziom gustu ,percepcje stylu i wiele innych czynników ,których nie da się kupić na przecenie w TK/TJ Maksach., Dla kolegi @Beny23 dwie wiadomości Zła: Jeżeli forumowy ekspert od wszystkiego mówi ,że są brzydkie to trzeba się pozbyć ASAP . Dobra: Na pobliskiej Stacji MTA 86th St jest"publix bathroom" w którym zawsze rano spał bezdomny, możesz mu te buty dać i pozbyć się problemu.Edit.Sorry nie zauważyłem , buty są w rozmiarze 8.5 E a mnie się wydaje ,że kolega @Beny23  ma dwucyfrowy rozmiar buta (homeless też wysoki 6' 4"/ 6' 5")

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mam w szafie jakąś parę tych bezkształtnych, nieładnych butów (przy okazji - własne oceny i sądy można formułować trochę mniej obcesowo, zwłaszcza na tym forum). Nie mieszkam w nadmorskiej miejscowości, ale latem w stylizacji typowo luźnej tj. niewidoczne skarpety, koszulka polo lub oxford, ten rodzaj buta gra bardzo dobrze. Ale w mojej opinii "wersja miejska" powinna mieć ciemną podeszwę - biała lepiej odnajduje się na pokładzie. Zielone, pokazane przez @Beny23, mają piękny kolor, ale biała podeszwa i te przeszycia białą nicią powodują we mnie jakiś opór przed założeniem ich w warunkach miejskich. A już sugerowane połączenie z leżącymi obok, pięknymi skądinąd długimi skarpetami, jest zdecydowanie poza moim stylem. Znamy jednak Kolegę @Beny23 z bardzo odważnych stylizacji i wyobrażam sobie, że jest w stanie nie tylko założyć prezentowany zestaw kolorystyczny, ale jeszcze go unieść z sukcesem! 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.