Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

@JakubAnderwald

Ze swoimi Timberlandami miałem tak samo - za małe albo za duże. W końcu wybrałem za małe. W końcu wielu Forumowiczów promuje złotą zasadę - "pół rozmiaru mniej dla mokasynów, boat shoeas itp."

Za pierwszym razem obtarły niemiłosiernie. Za drugim trochę mniej. Trzeci raz były już OK.

Niestety gdy założyłem je po raz czwarty moje palce starły się do kości. Przez tydzień kuśtykałem jak Barciś w "Znachorze" przeklinając dzień, w którym kupiłem te p********e buty. Pamięć ludzka ma to do siebie, że zawodzi, więc po roku leżakowania w szafie, ponownie trafiły na moje stopy i o dziwo leżą jak ulał.

Historia "taka se" i bez pocieszenia, a jeśli ktoś szuka morału... 

"Ten typ tak ma. Czas leczy rany. Forgiven and forgotten. God bless America."

;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, metius napisał:

@JakubAnderwald

Ze swoimi Timberlandami miałem tak samo - za małe albo za duże. W końcu wybrałem za małe. W końcu wielu Forumowiczów promuje złotą zasadę - "pół rozmiaru mniej dla mokasynów, boat shoeas itp."

Za pierwszym razem obtarły niemiłosiernie. Za drugim trochę mniej. Trzeci raz były już OK.

Niestety gdy założyłem je po raz czwarty moje palce starły się do kości. Przez tydzień kuśtykałem jak Barciś w "Znachorze" przeklinając dzień, w którym kupiłem te p********e buty. Pamięć ludzka ma to do siebie, że zawodzi, więc po roku leżakowania w szafie, ponownie trafiły na moje stopy i o dziwo leżą jak ulał.

Historia "taka se" i bez pocieszenia, a jeśli ktoś szuka morału... 

"Ten typ tak ma. Czas leczy rany. Forgiven and forgotten. God bless America."

;)

 

Serio jest taka złota zasada?

Ja zawsze noszę boat shoes pół rozmiaru większe. Podobnie ma np. Mr Vintage (kiedyś pisał o tym a blogu), wiec chyba więcej osób musi kupować buty żeglarskie większe, a nie mniejsze...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

Tym bardziej dobrze że odesłałem wszystkie 3 pary :) będę teraz próbował Sebago / Sperry - gdzie je dostać w Polsce bez zbędnej marży?

Sebago nie wiem, Sperry na Zalando. Trzeba trochę poczekać, ale w końcu pojawiają się z 50 % rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o subiektywne wasze opinie. Najlepiej osób, które miały do czynienia z Boat shoes marki HERRING i CATHAM.

Którą z tych 2 par wybralibyście jako pierwsze i na razie jedyne decki?

1. https://www.chatham.co.uk/sale/mens-footwear/deck-g2-antique-brown

2. http://www.herringshoes.co.uk/herring/padstow_deck-shoe/chestnut

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 12:23, SceptycznyMiś napisał:

Poproszę o subiektywne wasze opinie. Najlepiej osób, które miały do czynienia z Boat shoes marki HERRING i CATHAM.

Którą z tych 2 par wybralibyście jako pierwsze i na razie jedyne decki?

1. https://www.chatham.co.uk/sale/mens-footwear/deck-g2-antique-brown

2. http://www.herringshoes.co.uk/herring/padstow_deck-shoe/chestnut

Pozdrawiam

Mam butu obu producentów. Nie mogę powiedzieć złego słowa na Chatham, szczególnie, że kupiłem je w dobrej cenie. Są to bardzo łądne i dobrze wykonane buty. Jednak Herringi są wykonane lepiej i z lepszych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 17:35, metius napisał:

@JakubAnderwald

Ze swoimi Timberlandami miałem tak samo - za małe albo za duże. W końcu wybrałem za małe. W końcu wielu Forumowiczów promuje złotą zasadę - "pół rozmiaru mniej dla mokasynów, boat shoeas itp."

Za pierwszym razem obtarły niemiłosiernie. Za drugim trochę mniej. Trzeci raz były już OK.

Niestety gdy założyłem je po raz czwarty moje palce starły się do kości. Przez tydzień kuśtykałem jak Barciś w "Znachorze" przeklinając dzień, w którym kupiłem te p********e buty. Pamięć ludzka ma to do siebie, że zawodzi, więc po roku leżakowania w szafie, ponownie trafiły na moje stopy i o dziwo leżą jak ulał.

Historia "taka se" i bez pocieszenia, a jeśli ktoś szuka morału... 

"Ten typ tak ma. Czas leczy rany. Forgiven and forgotten. God bless America."

;)

 

Coś jest na rzeczy z Timberlandami. Mnie zdarły do kości po drugim włożeniu - od tygodnia biegam w klapkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam do Was pytanie. Cztery miesiące temu zakupiłem w zalando buty żeglarskie Sebago. Są świetne i bardzo wygodne, jednak na wewnętrznej stronie pięty prawego buta puścił szew i w tym momencie wygląda to jak na zdjęciach. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o opinię, czy taki but nadaje się do odesłania w ramach reklamacji czy w tym momencie pozostaje mi zanieść je do szewca i naprawić na własną rękę?

but1.jpg

but2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia nadaje się do reklamacji. I choćby Ci się nie chciało, to jednak lepiej zwrócić, niżeli naprawiać na własną rękę. Nie wygląda najlepiej to uszkodzenie i obawiam się, że może szew puścić drugi raz. A po "własnej" naprawie mógłbyś mieć już problem z reklamacją.

Skoro kupiłeś buty cztery miesiące temu, wyślij w ramach rękojmi, a nie naprawy gwarancyjnej. W oczywisty sposób będziesz miał większe uprawnienia. Chociaż akurat z zalando mam niezłe doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz Powiem więcej, wypróbuj pastę do zębów :D 

Mam pytanie odnośnie rozmiarówki Sperry boat shoes (okazja w sklepie) jaki rozmiar ma długość wkładki 28,5 cm? Bardzo proszę o odpowieź w rozmiarówce tej czterdziestkowej (nie wiem jak się nazywa) a nie US, UK.

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak to jest z miejscem produkcji boat shoes Sebago Docksides? W internecie wyczytałem, że wszystkie egzemplarze produkują w Republice Dominikańskiej, a mój egzemplarz (dosyć leciwy już) ma napisane na wkładce Made in USA i nigdzie nie mogę znaleźć butów z tej serii. Nie produkują już w USA i czy te z Republiki Dominikany są gorszej jakości czy jak to jest? Przeglądając zdjęcia w sklepach internetowych nie spotkałem się w żadnym egzemplarzu z tym dopiskiem.

 

IMG_20170807_181941.jpg

IMG_20170807_181809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2017 o 18:25, Dolcze Vita Per Aspera napisał:

Orientuje się ktoś jak to jest z miejscem produkcji boat shoes Sebago Docksides?

Coś było na rzeczy. Ostatnio kupiłem Docksides Horween leather, ale te również są z Dominikany. Prawdopodobnie przenieśli produkcję. Tak więc ciesz się z wyjątkowego, oldschoolowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 09:46, Wuj napisał:

Coś było na rzeczy. Ostatnio kupiłem Docksides Horween leather, ale te również są z Dominikany. Prawdopodobnie przenieśli produkcję. Tak więc ciesz się z wyjątkowego, oldschoolowego modelu.

Zgadza się z przedmówcą. Pewnie trafiłeś jakieś stare zapasy, lub nawet tzw. new old stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły do mnie buty żeglarskie Timberland, bardzo wygodne, ale trochę mnie niepokoi wygląd lewego buta. Jest takie lekkie wybrzuszenie z lewej strony, tak jakby użyto tam więcej materiału i but jest optycznie szerszy od prawego. Stopy na boso mam symetryczne i buty po zdjęciu też wyglądają ok, ale kiedy je wkładam, pojawia się owo wybrzuszenie. To wada produktu? Oddać buty do sklepu, czy nie ma się czym przejmować?

20170816_215007.jpg

20170816_215108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 16:06, napod napisał:

Dzień dobry, mam do Was pytanie. Cztery miesiące temu zakupiłem w zalando buty żeglarskie Sebago. Są świetne i bardzo wygodne, jednak na wewnętrznej stronie pięty prawego buta puścił szew i w tym momencie wygląda to jak na zdjęciach. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o opinię, czy taki but nadaje się do odesłania w ramach reklamacji czy w tym momencie pozostaje mi zanieść je do szewca i naprawić na własną rękę?

but1.jpg

but2.jpg

Witajcie, wybaczcie cytowanie własnego posta. Sklep proponuje mi zwrot 50% kwoty w celu naprawy. Czy uważacie ze to rozsądna propozycja, czy jednak lepiej naciskać na zwrot z tytułu rękojmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.