Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

Panowie, przejrzałem temat i nie znalazłem odpowiedzi - właśnie przyszły mi Sperry Top Sider, dokładnie te: http://sperry.pl/meskie/authentic-orginal-2-eye?from=listing&campaign-id=20 (oczywiście w dużo lepszej cenie, niż 500 zł :) ), tym niemniej zastanawiam się nad rozmiarem - jestem trochę pomiędzy 42 i 43, a połówek w tym modelu brak. 42 jest dobrze dopasowany i skłaniam się ku niemu, choć 43 też dałby radę - pięta nie "lata", są nieco luźniejsze.

Pytanie do doświadczonych użytkowników jest takie - czy się rozbiją? Jeżeli tak, to zostawię 42. Jak nie, pomyślę jeszcze nad tymi 43. Z góry dzięki za pomoc!

Posiadam dwie pary Sperry Top Sider jedne szmaciane 43 nie rozbiły się, drugie skórzane wersja Gold Cup 44 też pozostały na długość jak od nowości.

Natomiast Timberlandy model jak w linku poniżej 43,5 rozbiły się nieco, niemniej kolejna parę zakupiłem już w rozmiarze 44.

Pzdrawiam

 

235152vaybawgqzhiwqmkm.jpg!t1w1500h1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, alabuz napisał:

Znacie sposób na umycie (farbowanie) białych rantów? podeszwy. W moich butach zrobiła się żółtawa, a miejscami nawet ciemna. Próbowałem pasty do zębów i jakiegoś taniego środka do podeszw z Deichmanna, ale beż żadnych efektów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2018 o 23:08, MarianoItaliano napisał:

Panowie, przejrzałem temat i nie znalazłem odpowiedzi - właśnie przyszły mi Sperry Top Sider, dokładnie te: http://sperry.pl/meskie/authentic-orginal-2-eye?from=listing&campaign-id=20 (oczywiście w dużo lepszej cenie, niż 500 zł :) ), tym niemniej zastanawiam się nad rozmiarem - jestem trochę pomiędzy 42 i 43, a połówek w tym modelu brak. 42 jest dobrze dopasowany i skłaniam się ku niemu, choć 43 też dałby radę - pięta nie "lata", są nieco luźniejsze.

Pytanie do doświadczonych użytkowników jest takie - czy się rozbiją? Jeżeli tak, to zostawię 42. Jak nie, pomyślę jeszcze nad tymi 43. Z góry dzięki za pomoc!

Istnieją połówki, ja noszę np. 42,5 (amerykańskie 9,5). Normalnie dostępne w dystrybucji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarianoItaliano napisał:

 

A jesteś pewien, że z tego konkretnego modelu jest 42,5? Mnie się nie udało znaleźć, nawet na oficjalnej stronie Sperry..

??

To przecież authentic original 2 eye, czyli najbardziej podstawowy model Sperry. Zdjęcie może przekłamywać kolory, ale chyba jest to tan.

Tutaj na stronie masz dostępną cała rozmiarówkę, w tym 9,5 US https://www.sperry.com/en/authentic-original-boat-shoe/10118M.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Velahrn napisał:

??

To przecież authentic original 2 eye, czyli najbardziej podstawowy model Sperry. Zdjęcie może przekłamywać kolory, ale chyba jest to tan.

Tutaj na stronie masz dostępną cała rozmiarówkę, w tym 9,5 US https://www.sperry.com/en/authentic-original-boat-shoe/10118M.html

Ok, dzięki, faktycznie widzę, że jest 42,5 (9,5) z tego, przy czym nie mogę znaleźć w polskiej dystrybucji takiego rozmiaru, chyba że na Zalando, ale jednak kupiłem je za 320 zł, nie bardzo chcę dawać 500 zł na Zalando :/ Nie orientujesz się gdzie mogą być jeszcze ewentualnie w polskiej dystrybucji w takim rozmiarze (42,5) dostępne?

dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pielęgnować buty żeglarskie mające cholewkę z nubuku? Chciałbym je trochę nawilżyć bo mam wrażenie, że skóra zrobiła się trochę szorstka i twarda. 

Buty mam takie jak z tego linku poniżej. W zasadzie nie jestem pewny w 100% czy to nubuk, napewno nie wygląda jak skóra licowa.

http://www.ideain3d.pl/meskie-buty-casual-granatowy-buty-timberland-heritage-cw-boat-2-eye.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz kolor wyblakł totalnie. Z granatowego stał sie taki bardziej stalowy, matowy.  Myślałem nad jakimś mink oil jeśli chodzi o natłuszczenie ale producent nie zaleca stosowania do nubuku. Czy ktoś z Was zna jakiś produkt który mógłbym zastosować do tego typu skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzsmi11  w sklepie szewskim mają tani renowator firmy GT w kolorze granatowym.

Ja używałem brązowego, który według mnie zdał egzamin celująco, efekt końcowy mile mnie zaskoczył.

Do droższych butów, dla spokoju sumienia użył bym pewnie czegoś bardziej renomowanego,

ale przy reanimacji butów ze średniej półki, spokój sumienia nie został zakłócony.

300_300_productGfx_0523c9342455a3ed2e0c1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakość ok - absolutnie nic się nie dzieje - mam je drugi rok. Rzemień oplatający nie stanowi całości - jest tylko ozdobą - z drugiej strony but  w tęgości D jest szczupły (dlatego kupiłem). Wygoda ok.

mam podobny model:

https://www.eobuwie.com.pl/mokasyny-polo-ralph-lauren-morton-803688543001-polo-tan.html

Przejrzałem tegoroczne i widzę, że w wielu rzemień stanowi całość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 01:33, Mamrot napisał:

@krzsmi11  w sklepie szewskim mają tani renowator firmy GT w kolorze granatowym.

Ja używałem brązowego, który według mnie zdał egzamin celująco, efekt końcowy mile mnie zaskoczył.

Do droższych butów, dla spokoju sumienia użył bym pewnie czegoś bardziej renomowanego,

ale przy reanimacji butów ze średniej półki, spokój sumienia nie został zakłócony.

Dzieki za porade. Osobiscie uzywalem renowatora bezbarwnego myslac przy tym, ze choc troche odzywi skore. Niestety zadnego efektu nie zauwazylem, zarowno pozytywnego jak i negatywnego. Zastanawiam sie, czy istnieja jeszcze jakies inne srodki ktore moglyby odzywic/nawilzyc nubuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wysokie podbicie i naprawdę szeroką stopę, boat shoes jakiej firmy polecacie? 
To są tak miękkie 'kapcie' że nie powinno być to problemem.
Mam dość szeroką stopę i noszę buty żeglarskie bexley i Timberland. Te drugie polecam gorąco ze względu na miękką skórę i lekkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, a która firma daje najlepszy stosunek jakość/cena? Chce kupić w końcu porządne boat shoes ze skóry licowej i zastanawiam się między:

timberland/sperry/sebago

wszystkie mają bdb opinie, ale może jednak któraś marka daje lepszy stosunek cena jakość, a może warto wziąć coś innego pod uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M.Borkowski Moim zdaniem nie ma różnic jakościowych między tymi firmami.

Większe różnice są między poszczególnymi modelami w jednej marce.

Najlepsze były zawsze wersje limitowane. Zwykle większym zaufaniem cieszyły się te wyprodukowane w USA

niż obecnie szyte na Dominikanie w Portugalii czy Azji. No ale te czasy, kiedy tam produkowano chyba już nie wrócą.

Jak Tobie zależy na dobrej jakości i nie szukasz większych promocji, to zainteresuj się jeszcze firmą Chatham.

Przy niektórych chwalą się, że są produkowane w GB.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.