Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żeby nie było zupełnego OT - od pewnego czasu użytkuję 2 pary prawideł od kolegi Rafała (szewc24.pl) i potwierdzam, że dużo lepiej wypełniają but niż prawidła z allegro. Warte zakupu z jednym małym zastrzeżeniem - są na tyle duże, że do maksimum musiałem dokręcić śruby, żeby zmieściły się do butów - nie jestem pewien czy do bardzo wąskich butów da radę je włożyć (może szewc24 się na ten temat wypowie).

 

 

Być może przy bardzo wąskich butach, jakiś problem mógłby wystąpić, ale wtedy można zastanowić się nad prawidłami o rozmiar mniejszymi, bo tolerancja w nich na to pozwala. Do tej pory nie miałem jednak żadnego takiego zgłoszenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja mam jedną parę kupioną we Włoszech. Bardzo dobrze się sprawują choć brakuje im cech charakterystycznych dla cedru czyli chłonięcia wilgoci. Powinno się pamiętać. żeby tych prawideł nie używać jak drewnianych czyli nie wkładać do jeszcze ciepłego buta. Natomiast rewelacyjnie się sprawdzają jako prawidła podróżne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Takie moje spostrzeżenie z ostatnich zakupów prawideł. Kupiłem na Allegro (ze sklepu) za 60 zl z wysyłką nowe. Są identyczne - nawet śrubki te same - jak prawidła (mam w tym samym rozmiarze) ze sklepu Klasyczne Buty, gdzie chodzą za 80 z butami, a bez butów znacznie drożej.

Taka przestroga, żeby nie przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio poszukuje pełnych prawideł z plasitku, które są lżejsze niż te drewniane i lepiej nadają się do podróży. Znalazłem w końcu model w sklepie (http://dbamomojebuty.pl/pl/p/PRAWIDLA-PLASTIKOWE-FLAMINGO-M-4142/796), ale po kontakcie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że są one dostępne tylko na zamówienie i minimalna ilość sztuk wynosi 10. Czy ktoś byłby zainteresowany kupnem razem ze mną? Można by zorganizować jakieś zakupy grupowe, ponieważ sam, aż 10 par nie potrzebuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doświadczenie z prawidłami cedrowymi ze http://sklepszewski.pl/Prawidla i może coś o nich powiedzieć?

Spełniają swoją rolę, czy niezbyt? Widziałem, że poruszano tutaj ich temat, ale nikt nie mówił nic o wynikach oraz rozmiarówce.

Używam dwóch par od roku i nie narzekam. Rozmiarówka wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.