Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chciałbym się zaopatrzyć w jakieś mocno budżetowe prawidła do Berwicków 3010, rozmiar 7,5.

Troszkę poczytałem i wychodzi, że lepiej wziąć 41 niż 42 (poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę).

Ktoś gdzieś w otchłaniach forum (zapewne w tym temacie) polecał ten sklep: http://sklepszewski.pl/Prawidla/1

Cenowo jest super, tylko nie wiem, które do wskazanych przeze mnie butów najlepiej wybrać. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie, a mianowicie, kiedyś tam kupiłem prawidła bukowe w rozmiarze 44/45.Teraz przymierzam się do prawideł cedrowych (no name) z Allegro, ale nie mają łamanej rozmiarówki i zastanawiam się, które będą odpowiedniejsze? Czy ktoś miał podobnie?

Mierzyłem obecne prawidła, próbując je dopasować do wymiarów podanych w opisie danego rozmiaru, ale ciężko dokładnie stwierdzić, które będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawiło prawidłu nierówne, nawet z tego samego rozmiaru (mowa o tych z allegro za +/-60 zł). W tym samym rozmiarze może być i pól centymetra różnicy na długości. Trudno Ci będzie pomóc, musisz sam popróbować i myślę, że nawet przy 20 parze będziesz miał podobne rozterki. Na początku mniejsze wydają się ok, po jakimś czasie (jak but się rozbije) człowiek się zastanawia czy nie lepiej przełożyć do nich większych prawideł...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym zapytać czy ktoś ostatnio zamawiał prawidła ze sklepszewski.pl? Aktualnie występują w nim trzy "modele" prawideł cedrowych: Alto, Toledo i Boston - w bardzo zbliżonych cenach. Czy jest między nimi jakaś różnica? A jeśli tak to jaka? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę odnośnie prawideł ze sklepszewski.pl, natomiast mogę dorzucić swoje pięć groszy w temacie, gdyż ostatnio miałem problem z dopasowaniem prawideł do Berwicków 242 w rozmiarze 40. Ostatecznie kupiłem prawidła w sklepie Kacperek ( https://goo.gl/ydSbb0 ), z uwagi na to, że mieszkam niedaleko magazynu firmy. Zostałem bardzo miło obsłużony, miałem możliwość porównać kilka par prawideł, więc pozwolę sobie podzielić się obserwacjami. Akurat do moich butów dopasowałem prawidła w rozmiarze 40 - do nowych wchodziły trochę ciężko, natomiast po trzech wyjściach w butach jest nieco lepiej. Prawidło dość dobrze wypełnia podbicie, a to chyba najważniejsze. Różnica pomiędzy kolejnymi rozmiarami to ok. 0,4-0,6 cm w długości rozprężonego prawidła. Co ciekawe, wśród asortymentu sklepu można znaleźć prawidła Kaps - są to te same prawidła. Rzecz w tym, że te tańsze sprzedawane są w zwykłym szarym pudełku i nie są objęte gwarancją. Mam też dwie pary pełnych prawideł bukowych, kupionych na allegro w rozmiarze 40-41 - są porównywalne w kwestii długości i tęgości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robię zakupy w firmie Kacperek, różnie czasem na allegro innym razem w ich sklepie internetowym. Też to zauważyłem, że prawidła z allegro za 60,99 zł, to te same co Kaps za 79,99 zł, tylko bez kartonowego opakowania.

Z firmą sklepszewski.pl, a dokładnie ich firmą na allegro: sklep_dbamobuty, mam niemiłe doświadczenia (na wymianę nowych popękanych prawideł czekałem ponad miesiąc przy dużej ilości telefonów ponaglających, a i tak przyszły sprężynowe zamiast pełnych i kolejne czekanie). Nie polecam też prawideł marki Alto, słabo wypełniają but, tam gdzie przyszwa, nawet te w większym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidła ze sklepszewski.pl różnią się kształtem kopyta. Polecam wizytę osobistą w sklepie w W-wie. Byłem i dobrałem prawidła najlepiej pasujące do mojego obuwia. Do butów w rozmiarze 8 wziąłem prawidła w rozmiarze 41. Sklep mieści się przy ulicy Wolność 2A, w przedwojennego kamienicy w podwórzu na Muranowie. Dotarcie jest dość trudne, brakuje jakichkolwiek oznaczeń, najlepiej dzwonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szewc24.pl napisał:

Odpowiedni moment obrotowy w ręce - siła x ramię ;) 

Napisz jakie są to prawidła, chodzi o sposób wykonania, bo to kluczowe do działania :)

Dwuczęściowe prawidła Vass ze sprężyną. Z drewna olchowego, ale to pewnie nie ma znaczenia ;) problemem jest to, ze ta "kulka" jest lakierowana i ślizga się w palcach. Spróbować kombinerkami? :) 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz metalową łyżkę, to postaraj się wsunąć za prawidło i zadziałać tak jakby dźwignią, aby przepchnąć troszkę do przodu.Jeżeli już czymś złapać kulkę, to raczej nie kombinerkami, a jakimś narzędziem o szerszej powierzchni chwytu (np. klucz francuski, hydrauliczny do rur, itp.)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval były włożone. Może na zdjęciu tego nie widać, ale one naprawdę ciasno siedzą w środku. Razem z jeszcze jednym kolegą z forum próbowaliśmy 20 minut i się nie udało :D No ale miałem akurat tylko krótką plastikową łyżkę. W domu z długą już jakoś poszło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
16 godzin temu, Karol G. napisał:

Ho ho, za 60 zł to już można spokojnie kupić pełne cedrowe. Szkoda butów i pieniędzy na takie sprężynowe (sam od takich zaczynałem, ale kosztowały 4 razy mniej).

Mogę się zgodzić, że szkoda pieniędzy, ale czemu butów? Mam też kilka takich prawideł w starych butach, które są z konstrukcji dużo gorzej trzymającej formę i nie widzę, żeby prawidła sprężynowe miały na nie destrukcyjny wpływ. No chyba, że ktoś kupi zły rozmiar i kulka będzie mocno wypychać pietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.