Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

mam pytanie, chciałbym kupić pełne prawidła drewniane tylko nie wiem jak mam dobrać rozmiar takich prawideł. Rozmiar mojej stopy ( i takiej długości buty również kupuję) to 28.5 cm. Jakie prawidła polecacie do ok 60 zł? 

 

znalazłem coś takiego: 

http://sklepszewski.pl/pl/p/PRAWIDLA-DREWNIANE-BUKOWE-PELNE-4445/4434 

 

ale znalazłem cedrowe za kilka złotych więcej: 

http://sklepszewski.pl/pl/p/PRAWIDLA-CEDROWE-TOLEDO-GOLD-ROZM.-44/5355 

 

co polecacie i jak dobrać rozmiar prawideł do rozmiaru buta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile towar będzie w ogóle dostępny, to moje prawidła ze "sklepu szewskiego" wyglądają następująco:

- cedrowe - trzymają rozmiar (mam buty w rozmiarze 42,5/43 używam prawideł 43),

- bukowe - są źle opisane (do buta w rozmiarze 42,5/43 prawidła 42/43 bardzo słabo wypełniają but)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Te prawidła będą ok czy szukać czegoś lepszego?

http://allegro.pl/prawidla-drewniane-do-butow-gratis-42-43-i5925301001.html

 

Doczytałem, że słabo wypełniają but, ale przy butach w rozmiarze 41,5 i 42 chyba będą ok?

Wczoraj odebrałem dokładnie te same prawidła, posiadam buty w rozmiarach 42, tylko w pięcie sa "chudsze" w porównaniu z cedrowych z klasycznych, a tak bez zastrzeżeń. Ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można obecnie kupić pełne prawidła cedrowe? Na allegro nie bardzo, w w/w Recmanie już niedostępne, w sklepie szewskim nie rozmiaru (r.43), podobnie w sklepie Kacperek, użytkownik Szewc24 miał niby ściągać z Francji, ale się w ogóle nie odzywa.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos sklepu szewskiego mała przestroga- radzę prosić obsługę o dokładne sprawdzenie, czy prawidła nie są pęknięte. Ja kupowałem ostatnio na miejscu 4 pary prawideł bukowych, na szczęście od razu zajrzałem do pudełek - dwie z nich miały pęknięcia. Obsługa przyniosła kolejne dwie pary, z których jedna miała pęknięcie. Przyniesiona kolejna para była w porządku, ale statystyka pokazuje, że warto zachować wzmożone środki ostrożności.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zazwyczaj gdy kupuje buty to kieruje się długością wkładki w cm (wiadomo, u jednego producenta jest np. rozmiar 44 a u innego 45) dlatego mam problem jakie prawidła kupić, gdyż podany jest tylko rozmiar, a nie długość w cm? Zazwyczaj moje buty oscylują w rozmiarach od 44-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.