Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

IKK - jakis czas temu kupiełem  cedrowe po 65 pln - rewelacyjny produkt. Planuje dokupienie kolejnych 3 par. Po prawidłach Saphir, są to moje najlepsze prawidłą jakie posiadam, a kupowałem już chyba od wszystkich sprzedawców na allegro.

 

Myślę, że rekomendacja od fana_dobrego_buta to jak załączona gwarancja do prawideł - mi nic więcej nie potrzeba, bo opiniuje ktoś, kto się zna i zna się dobrze. Jeżeli idea nie upadła, to gorąco namawiam wszystkich, którzy potrzebują prawideł do dopingowania inicjatora pomysłu i odgrzania tematu czym prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rekomendacja od fana_dobrego_buta to jak załączona gwarancja do prawideł - mi nic więcej nie potrzeba, bo opiniuje ktoś, kto się zna i zna się dobrze. Jeżeli idea nie upadła, to gorąco namawiam wszystkich, którzy potrzebują prawideł do dopingowania inicjatora pomysłu i odgrzania tematu czym prędzej.

 

Krzysiek_W się zniechęcił (nie dziwie się) - chyba prościej w tej sytuacji zamówić prawidłowa samodzielnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Krzysiek_W napisał do mnie w zeszłym tygodniu w sprawie prawideł. W związku z tym, że wywiązała się dyskusja w temacie i aby rozwiać wątpliwości (przynajmniej z mojej strony), poniżej krótkie odpowiedzi na wybrane zagadnienia związane z ewentualnym zakupem prawideł u mnie :

1. Z różnych względów ani ja, ani importer na chwilę obecną nie rozważamy zamówień prawideł bukowych. Ostatnia partia, ze względu na stosunek ceny/jakości leżała kilka lat i nie cieszyła się uznaniem klientów. Prawidła cedrowe są "świeże" i nie zleżane. Kilku Użytkowników forum kupowało i jak widać po wpisach było zadowolonych. Nie wypowiadam się o innych, ale ze względu, że czasem staram się Wam doradzać, to zapytajcie zawsze o konkretne wymiary (można się zdziwić - kilka firm zaliczyło "wtopę" przy imporcie).

2. Ceny u mnie podane kilka wątków powyżej. Nie należę do osób, które będą się prześcigały w obniżce ceny o 1 zł (słownie : jeden złoty). Ani ja, ani importer u którego się zaopatruję, nie potrzebujemy rozpaczliwie wypchnąć prawideł prawie po kosztach.

3. @R50 - nie obraź się, ale jak piszesz o cenie 50 zł/para, to ze względu na szacunek ilości Twoich postów, nie będę tego komentował.

4. Sklep internetowy u mnie rzeczywiście nie działa od dłuższego czasu. Myślę, że w przeciągu miesiąca pojawi się w całkiem nowej odsłonie i będzie można korzystać z jego funkcjonalności. Nie przeszkadza to, jeżeli ktoś chciałby zamówić prawidła, aby napisać wiadomość priv, kilku Kolegów korzystało z tego i jak widać w niczym brak sklepu nie przeszkodził, by zakup doszedł do skutku.

5. Na chwilę obecną jest cała rozmiarówka, poza nr 44.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę doczytać, ile kosztuje wysyłka z Bexleya, ale domyślam się, że 3-5 euro minimum, zatem nie widzę powodów, aby dać zarobić te same pieniądze Polakowi, skoro i tak prawidła potrzebuję na teraz. Chciałbym jedynak poznać cenę bukowych i podtrzymuję chęć zakupu:

 

2xbuk, 1xcedr, rozmiar 40 lub 41 (ok 26-28 cm).

 

Nie widzisz powodu żeby Polak zarobił tyle samo, więc lepiej niech Brytyjczyk zarobi...

 

Myślę, że rekomendacja od fana_dobrego_buta to jak załączona gwarancja do prawideł - mi nic więcej nie potrzeba, bo opiniuje ktoś, kto się zna i zna się dobrze. Jeżeli idea nie upadła, to gorąco namawiam wszystkich, którzy potrzebują prawideł do dopingowania inicjatora pomysłu i odgrzania tematu czym prędzej.

 

A tu nagle są najlepsze. Dane były przygotowane przeze mnie, zatem działaj w projekcie - ja się wymiksowałem i sam sobie zamówię.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz powodu żeby Polak zarobił tyle samo, więc lepiej niech Brytyjczyk zarobi...

 

 

A tu nagle są najlepsze. Dane były przygotowane przeze mnie, zatem działaj w projekcie - ja się wymiksowałem i sam sobie zamówię.

 

Czy tylko mnie się wydaje, czy KIERMAN się przejęzyczył i miał na myśli "nie widzę powodu, aby nie dać zarobić Polakowi"? Bo cały czas miałem wrażenie, że wypowiedzi KIERMANa są pro-Rafał :)

 

Tak, czy siak - ja też na pewno zamówię i zamówię u Rafała. Po prostu przy obecnych warunkach, gdzie zakup indywidualny wychodzi podobnie cenowo, wydaje mi się, że mniej zachodu jest w zamówieniu sobie prawideł samemu prosto u Rafała, niż angażowania maszynerii zakupów grupowych i angażowania Twojego (lub czyjegoś) czasu na koordynację tego.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chyba pozostaje zamówić indywidualnie, bo tu się jakaś fala nienawiści zaczyna tworzyć. Albo jedzie się po kimś kto wyszedł z inicjatywą i poświęcił swój czas, albo krytykuje sprzedawcę, który nie zamierza sprzedać towaru po kosztach. Widać niektórym ciężko zrozumieć to, że każdy może sobie sprzedawać co chce i po ile chce. Choć może w "nowej Polsce" tak właśnie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chyba pozostaje zamówić indywidualnie, bo tu się jakaś fala nienawiści zaczyna tworzyć. Albo jedzie się po kimś kto wyszedł z inicjatywą i poświęcił swój czas, albo krytykuje sprzedawcę, który nie zamierza sprzedać towaru po kosztach. Widać niektórym ciężko zrozumieć to, że każdy może sobie sprzedawać co chce i po ile chce. Choć może w "nowej Polsce" tak właśnie będzie :)

 

Widać niektórym trudno zrozumieć, że każdy może sobie kupować co chce i po ile chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz powodu żeby Polak zarobił tyle samo, więc lepiej niech Brytyjczyk zarobi...

 

 

A tu nagle są najlepsze. Dane były przygotowane przeze mnie, zatem działaj w projekcie - ja się wymiksowałem i sam sobie zamówię.

 

 

Krzysiek_W, źle mnie odebrałeś, też ja źle skonstruowałem pierwsze zdanie: chodziło mi o to, że nie widzę powodów, aby 'nie dać zarobić Polakowi' i nie 'te same pieniądze', tylko 'tych samych pieniędzy' oczywiście. Było późno i sobie napisałem 'zdanie', a po kilku godzinach nie mogłem już edytować wpisu.

 

Mateusz Papiernik - jasne, że pro Rafał, nie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niektórym trudno zrozumieć, że każdy może sobie kupować co chce i po ile chce.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje, ale generalnie przy kupowaniu (a tu konstrułowaniu zamówienia) nikt nikogo do niczego nie zmusza. Dla mnie to też nie jakaś fantastyczna okazja, co nie znaczy że muszę od razu na kogoś naskakiwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje, ale generalnie przy kupowaniu (a tu konstrułowaniu zamówienia) nikt nikogo do niczego nie zmusza. Dla mnie to też nie jakaś fantastyczna okazja, co nie znaczy że muszę od razu na kogoś naskakiwać :)

 

Jasne, że dyskusja powinna się odbywać w przyjaznej atmosferze :) Ja nic do nikogo nie mam i jestem pewien, że Rafał robi dobrą robotę - po prostu na tę chwilę nie opłaca mi sie u niego zamawiać. Ale przyznam też, że poza kolegą R50, który po raz kolejny udowodnił, że dyskutować się z nim nie da, nie bardzo widzę tu jakiekolwiek naskakiwanie. I na tym kończę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Chciałabym prosić o radę. Zbliża się dzień ojca i postanowiłam mojemu butoholikowi zakupić porządne prawidła. Znalazłam cedrowe w fajnej cenie ale na chwilę obecną sprzedawca oferuje je w największym rozmiarze 45-46 czyli 28,5 cm (tak jakby damskie???). Przeważnie ojciec nosi rozmiar 43 (długość wkładki 28,8 cm) o dość dużej tęgości (wysokie podbicie). Będzie powyższy rozmiar pasować? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

 

Aaaa i jeszcze czy ktoś mógłby się podzielić opinią o jakości prawideł bukowych ze sklepu ciżemka.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echch.. A czy ktoś się orientuje czy u szewca24 istnieje inna forma dostawy poza kurierem..? Niestety poważnie ogranicza mnie budżet :-(   I jaki musiałabym brać rozmiar przy długości wkładki 28,8?  Z tego wszystkiego chyba pójdę na łatwiznę i kupię w ciżemce te bukowe :angry:

cedrowe rozmiar 42

43 mają długość 28cm ściśnięte - 30cm rozprężone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

W kwestii prawideł cedrowych, pojawiają się na priv praktycznie identyczne zapytania do mnie, więc może odpowiem na nowe pytania i odświeżę starsze odpowiedzi.

1. Rozmiarówka - prawidła, które oferuję mają konkretną rozmiary, czyli 38, 39, 40 itd. nie jest to miara podwójna czyli np. 41/42. Prawidła dobrze trzymają rozmiarówkę, więc należy sugerować sie rozmiarem noszonego obuwia.

2. Zamawianie - Osoby chcące zamówić je, proszę o wiadomość priv, sklep na mojej stronie będzie działał za około miesiąc czasu i będzie w nim można również nabyć i inne środki do pielęgnacji butów.

3. Cena - koszt prawideł przy jednej parze 68 zł, przy dwóch i więcej 65 zł. Są to ceny ze starej dostawy, od jesieni należy spodziewać się lekkiej podwyżki.

4. Koszt wysyłki - standardowo kurier dpd 15 zł niezależnie od ilości, ale mogę ewentualnie wysłać Pocztą paczką ekonomiczną. Paczkomatu nie mam w okolicy, więc to odpada.

5. Dostępność prawideł - do niedawna prawidła sprowadzałęm tylko pod zamówienie, ale ze względu na zainteresowanie nimi mam je też już na zapas i w większości przypadków dostępne są "od ręki". Jeżeli jednak nie miałbym dzisiaj, to jest to kwestia kilku dni.

6. Rozmiarówka - na chwilę obecną jest pełna rozmiarówka poza nr 44, jeżeli ktoś nosi buty na pograniczu 44/45, myślę że można rozważyć 45.

 

edit :

 

@ gadzina

prawidła rozm. 43 - ściśnięte 27,3 cm, rozprężone 29,3 cm (zmierzone dokładniej przy skrajnych punktach )
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 42 - ściśnięte 26,8 - 27,2 cm (mierzyłem kilka par) cm, rozprężone 28,6 cm

 

Prawideł bukowych nie posiadam i nie będą one w ofercie (przynajmniej na razie) głównie ze względu na stosunek cena/jakość. Kosztem kilkunastu zł więcej od bukowych, dostępne są prawidła cedrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.