Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Vcore, może White Haven będzie w stanie pomóc - pamiętam wątek o podobnym problemie przy Bexleyowych prawidłach (co prawda cedrowych, ale a nuż? https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1876-zakupy-online-reklamacje-obs%C5%82uga-klienta/page-3?hl=%20prawid%C5%82a%20%20bexley ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie była to pleśń. W rozmnażanie na pożywce się co prawda nie bawiłem, ale po starciu tego papierem ściernym i odczekaniu około dwóch tygodni nie wróciło więcej. Wychodzi na to, że dział reklamacji Bexley miał jednak rację i był to po prostu efekt wytracania się preparatu którym konserwowali prawidła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam tęgość stopy G a prawdopodobnie nawet H. Kupiłem prawidła cedrowe odpowiednie dla rozmiaru stopy (41) i rozkręciłem je na maksymalną tęgość. Mimo to we wszystkich butach, które zdołałem rozchodzić prawidła nie wypełniają butów na szerokość. Nie są w stanie też wypełnić na wysokość, skóra ma trochę luzu więc ciężko żeby się wyprostowała po całym dniu używania.

 

Jakieś rady co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście chcę jak najlepiej zabezpieczyć i utrzymać buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panowie - jeżeli prawidła dajmy na to po roku użytkowania straciły swój cedrowy aromat, i nawet po przetarciu papierem ściernym owego aromatu już nie posiadają, tzn że nie są wykonane z cedru a dajmy na to z innego drewna, które zostało nasączone aromatem cedru? Czy cedr poprostu traci swój aromat po jakimś czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zadałem ponownie to pytanie (bo wiem że odpowiedzi na nie padały - tak jak podałeś lubo69), jednak pamiętam również iż ktoś pisał że po przetarciu papierem prawidła odzyskują zapach - i tu jest lekka niejasność w tym. Bo niby tracą zapach, ale powinny odzyskać po przetarciu, a nie odzyskują. Poprostu zastanowiło mnie dzisiaj jak to w końcu jest i czy to cedr czy nabili mnie w butelkę. :)

 

I w zasadzie dalej nie wiem jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka, że prawidła cedrowe są z cedru, którego zapach w sposób naturalny staje się po jakimś czasie mniej intensywny / zanika / nasz mózg się w jakimś stopniu do niego przyzwyczaja :-) Być może dodatkowo (niektóre) prawidła cedrowe nasączane są olejkiem zapachowym, żeby lepiej się sprzedawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawidła z 3 źródeł, jedne ze sklepu klasyczne buty, które przyszły z Berwickami, kilka z Ciżemki i chyba że trzy z innego sklepu przez serwis aukcyjny. Wszystkie mają podobny kolor i wzór drewna, jest czerwonawe, pachną na razie też podobnie. Podsumowując, nie widzę różnicy Zobaczę, czy będzie różnica za pół roku i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potrzebuję zakupić dwie pary prawideł, aby utrzymać w dobrym stanie jedną parę oxfordów noszonych okazyjnie i resztę par noszonych częściej (tu raczej przekładanie po założeniu, żeby wyprostować zagięcia).

Nie chciałbym jednak wydać jakieś zawrotnej sumy, więc prawidła cedrowe i/lub pełne odpadają. Udało mi się znaleźć takie oferty:
http://allegro.pl/prawidla-drewniane-bukowe-rozm-42-43-gratis-i4995747276.html

http://allegro.pl/hit-prawidla-drewniane-bukowe-ze-sprezyna-42-43-i4997402952.html

http://allegro.pl/prawidla-drewniane-bukowe-firmy-bama-roz-42-43-i4995228863.html

Miał ktoś doświadczenie z tymi prawidłami, bądź jest w stanie polecić któreś z nich?
Jaki dobrać rozmiar prawideł, tak aby rozprostowywały but, ale go nie rozciągały? Noszę buty 42, więc według producentów odpowiednie są 42/43, ale mam wątpliwości, czy nie będą za duże, z kolei boję się, że 40/41 będą za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z tymi konkretnymi z 2giego linku (kupowałem w tym miejscu w moim rodzinnym Wrocławiu). Powiem tak - zaczynając moja przygodę z  butami trochę lepszymi jakościowo niż nosi reszta narodu, cena prawideł cedrowych (nie szaleje w tym względzie, prawidła w granicy 80zł w zupełności wystarczają wg mnie) byłą dla mnie duża, ale po kupieniu pierwszych czy drugich takich prawideł zrozumiałem, że jeżeli chce się dbać o buty, i chce się żeby w dobrym stanie służyły długo, to warto nadszarpnąć budżet (np. zrezygnować z tego z czego się może) :) A co do prawideł o które pytałeś - strasznie rozepchały mi tył jednego buta, i poszły w odstawkę, więc nie mam z nimi dobrych wspomnień (rozmiar był dobrany odpowiednio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.