Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, co wiem, cedr wydziela związki o własnościach bakteriobójczych, więc w ten sposób są lepsze. W dodatku, buty nawet po całym dniu na nogach pachną cedrem. Oczywiście musi to być nielakierowane drewno. Po pewnym czasie zapach (i, zapewne, własności) się ulatnia, ale i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem wśród ludzi używających obu, raczej cedr jest nieco zmitologizowany marketingowo. Zapach, tak, ale jeśli to nie jest priorytet, oba te drewna podobnie wchłaniają wilgoć, a to jest najważniejsze. To zaś zależy przy tej alternatywie bardziej od jakości niż gatunku drewna. Jak pisze Ron Rider, moda na cedr zapanowała w USA z powodu niższych kosztów, nie wiem jak jest w Polsce, ale że buk u nas rośnie wszędzie, to zapewne stosunek cen jest znacząco inny od tego w USA. Podobnego typu opinie powtarzają się w necie, ale nie są jedynymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadam prawidła http://www.sklepszewski.pl/pl/p/PRAWIDLA-CEDROWE-4041/2446. Chciałem je włożyć do Meerminów na kopycie Olfe (tęgość E), ale wydaje mi się, że rozpychają but na boki. Czy jeśli kupię model skręcany np. ten http://www.sklepszewski.pl/pl/p/PRAWIDLA-CEDROWE-ROZM.-40/2518 jestem w stanie je tak wyregulować, by były odpowiednie? Czy może powinienem szukać jakichś specjalnych wąskich modeli? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Mam pytanie odnośnie cedrowych prawideł. Precyzując, chciałabym się dowiedzieć, czy wśród prawideł cedrowych wyróżnia się wariant męski i damski.

 

Ponadto, czy klasyczne pełne prawidła (bez względu na wariant) mogą być stosowane do kozaków – mam na myśli rzecz jasna zapobieganie odkształceniom przedniej części buta, nie zaś cholewki, bo to odrębna sprawa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prawidła powinny pasować do kopyta (kształtu cholewki). Jeśli pasują, to jest ok, chociaż buty damskie na obcasach mają swoją specyfikę :)

 

2. Jeśli pasują do kozaków (można je włożyć i dobrze wypełniają wnętrze), to na pewno tak; ja przynajmniej stosuję zwykłe prawidła w wysokich butach. Jeśli jednak kozaki są na obcasach, to pełne prawidła raczej nie dadzą rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidła tak ściśle wypełniają kozaki (oficerki, więc obcas symboliczny), że miałam problem z ich wyciągnięciem (ale to chyba kwestia wysokiej cholewki).

Problem w tym, że umieszczenie prawidła w bucie spowodowało wybrzuszenie - rozmiarem, kształtem i lokalizacją odpowiadające deformacjom przy halluksach.

Po wyjęciu ich z butów, wybrzuszenie wciąż było widoczne.

Być może jestem przewrażliwiona (to nowe buty, tylko raz założone - dzięki praiwdłom miały zachować fason i spokojnie czekać na zimę), obawiam się jednak że źle dobranymi praodłąmi zniszczyłam świeżo nabytą parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie odnośnie prawideł "rozkręcanych" - na czym właściwie polega ich "rozkręcanie"? Z tego co widzę, zarówno w części środkowej, (tam gdzie widać te dwa pręty) mają sprężyny, jak i również w części przedniej (tam gdzie palce). Na czym polega w takim razie to "rozkręcanie" czy po prostu regulacja? W jaki sposób to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie prawideł "rozkręcanych" - na czym właściwie polega ich "rozkręcanie"? Z tego co widzę, zarówno w części środkowej, (tam gdzie widać te dwa pręty) mają sprężyny, jak i również w części przedniej (tam gdzie palce). Na czym polega w takim razie to "rozkręcanie" czy po prostu regulacja? W jaki sposób to robić?

Regulacja polega na dostosowywaniu parametrów ;) Bierzesz śrubokręt i zwiększasz lub zmniejszasz początkową wielkość prawidła tak aby dobrze wypełniało but ale go nie rozciągało.

W celu lepszego rozchodzenia butów, aby zablokować sprężynę, włożyłem kilka monet do środka (pięciogroszówki są ok, choć eurocenty lepsze bo grubsze   :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jedni wierzą, inni nie ... ja znam takich, którzy zaczynali od prawideł kilka lat temu, a teraz w domu cedru od cholery ... uzależnili już się na dobre ;)

 

Już dawno zauważono, że ludzie stykający się z cedrem (snycerze, stolarze) mają świetne zdrowie. I nic dziwnego —strugi cedrowe posiadają antybakteryjne, aromatyczne i bioenergetyczne właściwości. Poduszka ze strugami cedrowymi wypełnia powietrze w pomieszczeniu  aromatem lasu. Sen na takiej poduszce działa prozdrowotnie, poprawiając pracę układu oddechowego i naczyniowo-krwionośnego. Mikromasujące oddziaływanie na skórę twarzy poprawia obieg krwi, dzięki czemu zmniejsza obrzęki i tzw. worki pod oczami.

Cedrowa poduszka - zdrowy sen
http://www.dzwoniacecedry.pl/poduszki-cedrowe/18-poduszka-wypelniona-strugami-cedrowymi.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie Forumowicze,

 

po zaopatrzeniu się w przepiękne buty Yanko, chciałbym do nich dołożyć prawidła.

Zastanawiam się nad prawidłami od Bexley (http://www.bexley.com/Bexley/en/p/shoecare_accessories/embauchoirs?coloris=red_cedar)

lub ze sklepu dbamomojebyty.pl (http://dbamomojebuty.pl/pl/p/PRAWIDLA-DREWNIANE-CEDROWE-ROZM.-42/803).

Możecie doradzić - odnośnie rozmiarówki - które prawidła najlepiej będą pasowały do Yanko w rozmiarze 42 (UK 8)?

Czy wybrać prawidła w takim samym rozmiarze? I w ogóle generalnie, które z tych prawideł będą lepsze - od Bexley czy od dbamomojebuty?

 

I mam jeszcze pytanie dotyczące tego uchwytu w prawidłach Bexley. Czy ich kształt wpływa na wygodę użytkowania (chodzi mi głównie

o wyjmowanie prawideł z butów)?

 

Pozdrawiam

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik,

 

Ja kupiłem prawidła wraz z butami Yanko i są idealnie dopasowane - Patine dopasowuje to przed wysłaniem.

 

W przypadku droższych butów jak Yanko, uważam, ze oszczędzanie kilkudziesięciu zł na prawidłach jest bez sensu - prawidła od producenta będą idealnie pasować do buta.

 

Do moich tańszych butów, kupilem ostatnio  prawidła w dbamomojebyty.pl. Prawidła wydają się dobrej jakości, jak za tę cenę (chyba 69) ale nie pasują do butów tak idealnie jak prawidła Yanko do butów Yanko. Było ciężko dopasować na miejscu (jestem z WWA, więc pojechałem do nich), albo były za krótkie/długie, albo za tęgie. W przypadku budzetowychy butów jestem w stanie to znieść, w przypadku Yanko, nie spałbym dobrze wiedząc, że sa w nich niedopasowane perfekcyjnie prawidła.

 

Kupując w Bexley, wydasz kase na przesyłkę, spore ryzyko, że prawidło będzie niedopasowane i wówczas ponosisz koszty. Brałbym więc albo Yanko albo dbamomojebyty.pl je sli koniecznie jednak chcesz przyoszczędzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.