Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.02.2017 o 13:18, blueloafers napisał:

Fabio po ciezkim wieczorze wczoraj, dzis z rana w DDTVN; tytul ma chyba wolac "klikajcie!!"

link: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/wloski-znawca-mody-ocenil-styl-weglarczyka-i-misiewicza,223575.html

Tłumacz miał chyba dużo cięższy wieczór ;) 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Whitesnake napisał:

Tłumacz miał chyba dużo cięższy wieczór ;) 

O to, to. Słabo wyszło z tłumaczem, a TVN zabawny jak zwykle.
Dziwne, że nie sięgnęli po anglojęzycznego, bo angielski Fabia jest raczej na bdb poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Beny23 napisał:

Jak dobrze że czasy młodzieży robotniczej już za nami...

Czyli precz z osobnikami w marynarkach, krawatach i kapeluszach, którzy dbają o wygląd zewnętrzny, natomiast niech żyje dres i spocona fizjonomia przy łopacie. Jak zdumiewająco czasy się zmieniają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj koledzy lekko generalizują. To prawda, w PRL, którego zwolennikiem oczywiście nie jestem, władza wydała wojnę dawnym elitom. Praktycznie całkowicie zostało wyniszczone ziemiaństwo, na czym polska kultura i "ciągłość historyczna" mocno straciły. Z drugiej strony, za władzy ludowej, osoby wywodzące się z niższych warstw społecznych otrzymały możliwość edukacji i awansu społecznego. Za przykład może mi posłużyć mój dziadek-sierota, któremu udało się zostać magistrem inżynierem, a następnie kierownikiem elektrowni. W 2 RP taka kariera nie byłaby możliwa.

Odnosząc się do filmiku; bardzo lubię to kresowe "ł" lektora PKF. Krawat "w gołe girlsy" i buty "na słoninie" także mnie urzekły.

Mój post wszedł odrobinę w sferę polityki/historii najnowszej, więc jeśli moderator zdecyduję się go usunąć nie będę zanadto zdziwiony, ale proszę o możliwie lekkie potraktowanie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale niestety awans społeczny kosztem dawnej elity był strzałem w stopę. Niestety II wojna wyniszczyła naród a szczególnie prężną inteligencję która zbudowała II Rzeczpospolitą w 20 lat. Ilość profesorów, lekarzy, prawników i biznesmenów zakatowanych najpierw przez Niemców a później Rosjan zaprzepaściła potencjalny rozwój Polski po wojnie. Dodając do tego gospodarkę socjalistyczną cofnęła kraj w rozwoju i jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim dorównamy krajom zachodu które miały szczęście nie będąc pod butem Moskwy. Cieszy że społeczeństwo polskie jest dość dobrze wykształcone więc kapitał intelektualny został częściowo odbudowany ale ciężko odbudować lata przepaści rozwojowej.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - wywiad z trzema muzykami, dwóch z nich w kosztownych stylizacjach (kurtki po 2k USD), na dole "Tom Waits in his own clothes". Zgadnijcie, kto wyglądał najlepiej.

https://www.nytimes.com/2017/03/01/t-magazine/beck-tom-waits-kendrick-lamar.html?rref=collection%2Fsectioncollection%2Ft-magazine&action=click&contentCollection=t-magazine&region=rank&module=package&version=highlights&contentPlacement=1&pgtype=sectionfront

musicians-slide-4YDX-master1050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 23:00, michau napisał:

Ciekawy jestem skąd p. Olejnik czerpie inspiracje ale jest coraz 'lepiej'
Padłem. :-(

W piżamce (jakby w misie?) oraz we włóczkowej czapeczce. Nie wiem, kim jest ta wampirzyca obok niej, ale z pewnością wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.