Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się bardzo podoba. Na minus brak brustaszy. Na plus kieszenie poziome w przeciwieństwie do pionowych SuSu. Jednak każdy te dwa detale może odbierać inaczej :) 
Granatowego z SuSu w rozmiarze 46 już nie ma, został tylko 50 więc jak potrzebujesz na teraz to warto wziąć ten, który pokazujesz. Może granatowy płaszcz Zack Roman? Też ma w ofercie ładny jednorzędowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z Panów/Pań miał styczność z płaszczami od Charles Tyrwhitt? Wpadł mi w oko ten model: http://www.ctshirts.com/intl/grey-check-wool-epsom-overcoat/OUF0044GRY.html?pf=pdp_colour_swatch

Ładne proporcje klap , wełna 100%, half canvas - wszystko brzmi dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szukam kurtki field jacket na wiosnę/lato w kwocie do 500zł. Pod nią marynarka lub sweter, także raczej bez podpinki lub z odpinaną.

Dużo tego się przewijało w temacie. Ja natomiast chciałbym zakupić w kraju, nie próbować z zagranicznych aukcji i sklepów, ponieważ w razie nie trafienia rozmiaru byłby zwrot lub wymiana.

Tanio, marka Brandit M65 Classic. Ktoś kto posiada, mógłby się wypowiedzieć czy wytrzyma więcej niż sezon? Czy nie warto?

Bardziej zależałoby mi na jakieś wariacji, nie klasycznej szerokiej M65, tylko coś bardziej "modowego", ale na tyle żeby można było na spokojnie schować pod nią marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Od zeszłego roku poszukuję płaszcza wełnianego, ale trudno jest znaleźć taki, który byłby jednocześnie w miarę przystępny cenowo i w moim rozmiarze (XS, 44). Uznałem już w drodze zgniłego kompromisu, że wystarczy by był wełniany chociaż w 40%, a nawet jestem bliski kupna jakiegoś zupełnie sztucznego. Przed wydaniem nieco większej kwoty (przez co rozumiem okolice 1000 i więcej) powstrzymuje mnie to, że ma pełnić rolę odzienia codziennego, a warunki korzystania z niego będą studenckie - poruszam się komunikacją miejską i dość sporo chodzę pieszo, toteż biedny płaszcz będzie narażony na różnorakie niebezpieczeństwa. Mój dylemat wynikł z tego, iż znalazłem w końcu płaszcz w 100% wełniany, w moim rozmiarze i preferowanym kolorze, ale za 1400 zł. 

Jak uważacie: czy płaszcz za taką cenę nadaje się do korzystania w przedstawionych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gnossienne napisał:

Od zeszłego roku poszukuję płaszcza wełnianego, ale trudno jest znaleźć taki, który byłby jednocześnie w miarę przystępny cenowo i w moim rozmiarze (XS, 44). Uznałem już w drodze zgniłego kompromisu, że wystarczy by był wełniany chociaż w 40%, a nawet jestem bliski kupna jakiegoś zupełnie sztucznego. Przed wydaniem nieco większej kwoty (przez co rozumiem okolice 1000 i więcej) powstrzymuje mnie to, że ma pełnić rolę odzienia codziennego, a warunki korzystania z niego będą studenckie - poruszam się komunikacją miejską i dość sporo chodzę pieszo, toteż biedny płaszcz będzie narażony na różnorakie niebezpieczeństwa. Mój dylemat wynikł z tego, iż znalazłem w końcu płaszcz w 100% wełniany, w moim rozmiarze i preferowanym kolorze, ale za 1400 zł. 

Jak uważacie: czy płaszcz za taką cenę nadaje się do korzystania w przedstawionych warunkach?

Rozumiem Twój problem, często rozmiar S jest dla mnie za duży, więc generalnie XS-44 to mój rozmiar, kiedyś znalazłem świetny płaszcz za grosze, od razu kupiłem dwa i nawet jeśli kosztowałyby wówczas więcej niż zapłaciłem, to pewnie i tak bym kupił. Minęły 3 lata i jak dotąd nie znalazłem podobnego, który by tak dobrze leżał. Zatem jeśli masz kasę, to kupuj i się ciesz, bo będziesz dalej szukał i tracił niepotrzebnie czas/pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eduardo napisał:

Podobna cena do Liddesdale od Barboura. Mimo, ze Barbour jest swego rodzaju ikoną, to chodzą opinie, że ostatnie serie kurtek z tworzyw sztucznych zrobione w Chinach czy Wietnamie to już zwykła masówka. Ja mam Eskdale zrobiona w Anglii i miałem pikówkę Lutz zrobiona gdzieś w Azji i te drugą sprzedałem - zupełnie inny materiał i odczucie ciepła.

W kurtce Milera jest jednak większa waga przyłożona do detali, wykończenia., choć też nie wiem gdzie to szyją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, eduardo napisał:

Eskdale też już oglądałem. Mam szczerze mówiąc blokadę psychiczną przed zakupem waciaka za 600 zł. A ta cena Miler'a to już nawet abstrakcja. Zerkałem też na allegro używki. Gdyby nie to że nie mam pewności do rozmiaru to może bym kupił jakąś Barbour.   

Na allegro masz często nowe, powystawowe lub outletowe z UK, warto się przyczaić, bo są za <50% ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.