Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.10.2018 o 00:32, wally napisał:

Kupiłem ostatnio dokładnie ten model :)  Bosmanki szukałem ponad rok, przymierzałem również ten od Zack Roman (bardzo dobry, ale cieńszy i na łagodniejszą zimę). Mogę podesłać jakieś zdjęcia lub odpowiedzieć na wszelkie pytania. Ogólnie nie żałuję. Warty ceny, kupiłbym jeszcze raz ;)

Z ciekawostek - lewa kieszeń jest fałszywa. Obie ręce można schować tylko w kieszonkach na wysokości piersi. Bardzo ciepły, raczej na sezon późna jezień/zima aniżeli na wczesną jesień. Fantastycznie stawia się kołnierz.

@wally, jak to lewa kieszeń jest fałszywa? Może dostałeś jakiś egzemplarz z błędem. Dopytywałeś o to?

EDIT:

Zamawiasz okrycia wierzchnie w tym samym rozmiarze co marynarki? Przy rozmiarze 48 w tej bosmance jest tylko 1 cm więcej w talii niż w marynarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron Płaszcz obejrzałem sobie w Kopenhadze w sklepie stacjonarnym w rozm. 48 i 50. Sprzedawca powiedział, że powinienem wziąć 48, chociaż był na styk kiedy ubrałem marynarkę. Z kolei rozmiar 50 był ciut za duży, ale bardziej swobodny. Zamówiłem więc do domu ponownie dwa rozmiary, aby na spokojnie analizować. Przez kilka dni chodziłem po domu w jednym i drugim, aż stwierdziłem, że zaryzykuje i wezmę ten mniejszy. Póki co jestem zadowolony. Problemem jest raczej wysokość pachy, aniżeli objętość np. w klatce piersiowej.

Z tego co pamiętam, ale nie sprawdzałem dokładnie, to lewa kieszeń w rozm. 50 również była sztuczna (tzn. była tylko patka przyszyta, ale nic pod nią), ale nie chciałem tam pruć nitek żeby się upewnić. Zapytam się supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aron napisał:

@wally, jak to lewa kieszeń jest fałszywa? Może dostałeś jakiś egzemplarz z błędem. Dopytywałeś o to?

EDIT:

Zamawiasz okrycia wierzchnie w tym samym rozmiarze co marynarki? Przy rozmiarze 48 w tej bosmance jest tylko 1 cm więcej w talii niż w marynarce.

z tego co usłyszałem od obsługi w salonie w Amsterdamie, to płaszcze są specjalnie projektowane w ten sposób, żeby pasowały na marynarki w tym samym rozmiarze. Przymierzałem parę modeli i faktycznie wydaje się to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 00:32, wally napisał:

Kupiłem ostatnio dokładnie ten model :)  Bosmanki szukałem ponad rok, przymierzałem również ten od Zack Roman (bardzo dobry, ale cieńszy i na łagodniejszą zimę). Mogę podesłać jakieś zdjęcia lub odpowiedzieć na wszelkie pytania. Ogólnie nie żałuję. Warty ceny, kupiłbym jeszcze raz ;)

Z ciekawostek - lewa kieszeń jest fałszywa. Obie ręce można schować tylko w kieszonkach na wysokości piersi. Bardzo ciepły, raczej na sezon późna jezień/zima aniżeli na wczesną jesień. Fantastycznie stawia się kołnierz.

Jeśli możesz to pokaż zdjęcia na sobie :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co usłyszałem od obsługi w salonie w Amsterdamie, to płaszcze są specjalnie projektowane w ten sposób, żeby pasowały na marynarki w tym samym rozmiarze. Przymierzałem parę modeli i faktycznie wydaje się to sprawdzać.
Ja z kolei płaszcz mam rozmiar większy i uważam że był to dobry wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz rozmiar większy też leżał nieźle, to prawda. To jest kwestia preferencji, czy ktoś woli mieć więcej luzu, czy bardziej dopasowany komplet. Chodziło mi tylko o przekazanie informacji, że w tych samych rozmiarach marynarki i płaszcza nie powinno się zdarzyć, że będzie jakiś większy rozjazd w wymiarach i nie da się takiego zestawu razem nosić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally, odebrałem dziś mój egzemplarz. Muszę przyznać, że również jestem zadowolony. :) Naprawdę bardzo dobra bosmanka. I potwierdzam: długość rękawów na zdjęciu jest mocno przesadzona. W rzeczywistości mają całkowicie normalną - jak dla mnie wręcz idealną - długość. Kierowałem się wymiarami produktu podanymi na stronie.

11 godzin temu, wally napisał:

Z tego co pamiętam, ale nie sprawdzałem dokładnie, to lewa kieszeń w rozm. 50 również była sztuczna (tzn. była tylko patka przyszyta, ale nic pod nią), ale nie chciałem tam pruć nitek żeby się upewnić. Zapytam się supportu.

U mnie wszystkie kieszenie - co nie powinno zresztą dziwić - były zaszyte. Natomiast lewa kieszeń zupełnie nie wygląda na sztuczną. Nitek jeszcze nie prułem, ale jestem pewien, że lewa kieszeń jest w pełni funkcjonalna. Może po prostu trafił Ci się mocno zaszyty egzemplarz. ;) Przyjrzyj się temu dokładniej.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Od wewnętrznej strony, wokół podszewki są powszywane małe guziki. Jak dla mnie sugerowałoby to, że istnieje możliwość założenia podpinki. Natomiast na stronie SuSu nie widzę, by była możliwość jej dokupienia. Ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem i wie, jak wygląda rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jakbog napisał:

@wally

U mnie wszystkie kieszenie - co nie powinno zresztą dziwić - były zaszyte. Natomiast lewa kieszeń zupełnie nie wygląda na sztuczną. Nitek jeszcze nie prułem, ale jestem pewien, że lewa kieszeń jest w pełni funkcjonalna. Może po prostu trafił Ci się mocno zaszyty egzemplarz. ;) Przyjrzyj się temu dokładniej.

W mojej bosmance z innej firmy kieszenie były tak mocno zszyte ze na bank bylem przekonany ze to atrapy. Po 2 sezonach noszenia nitki się poluzowały i odkryłem prawdę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakbog @Żorż Ponimirski No nie wierze, po 7 latach obecności na forum wciąż mogę się nauczyć nowych rzeczy :D JEST LEWA KIESZEŃ! Normalnie nigdy w życiu nie widziałem jej tak mocno zszytej. Dziękuję koledzy! Nie wiem jak wygląda kwestia podpinki, nigdy jej nie widziałem w sklepie SuSu. Może trzeba się udać do krawcowej i uszyć samemu?

@blondaas Poniżej wrzucam zdjęcia z płaszcza w rozmiarze 50 (czyli o 1 większym niż noszę normalnie od nich marynarki). Zdjęcia w moim rozmiarze (48) wrzucę jak tylko cyknę w jakimś przyzwoitym świetle. Zdjęcia były robione podczas urlopu w sklepie w Kopenhadze, musicie wybaczyć mocny casual, natomiast pod spodem mam marynarkę Havana w rozm. 48, pod jeszcze pod nią nią T-Shirta z wizerunkiem kota jadącego na jednorożcu i trzymającego prom kosmiczny właściwy dla boomboxa (o dziwo, zostałem w sklepie potraktowany całkiem poważnie). Moim zdaniem rozmiar 50 jest za duży i mimo że niósł ze sobą więcej miejsca w środku nie zdecydowałem się na zakup.

Tkanina jest ciemnogranatowa, nie jest czarna.

DSC_0222.thumb.jpg.c70cbdd711e5f504326933e0a514831c.jpg

DSC_0223.thumb.jpg.f72e8691ed5bd417983cd84bfef952a2.jpg

DSC_0224.thumb.jpg.3ddc4a111c51d2c7e3b541a8ba5e25f8.jpg

 

Dla porównania: Poniżej jeszcze świetna bosmanka Zack Roman w rozm. 50, która jest cieńsza niż ta z SuSu, ale do jej jakości i kroku nie mogę się przyczepić. Ciekawe, czy zostanie wznowiona w tym roku, bo to bardzo dobry produkt. Tkanina jest również jaśniejsza niż u SuSu, co moim zdaniem jest na plus.

20171208_141339.thumb.jpg.7df2d6d79c9eaf97b574e70462911021.jpg

20171208_141334.thumb.jpg.42cf2b2eb8ef1b696b81b30826d0c3a6.jpg

20171208_141344.thumb.jpg.c94b650e50fb548e1a018811893b24f9.jpg

 

 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale od zawsze byłem przekonany, że bosmanki nie nosi się na marynarkę, bo krój powinien być dopasowany w odróżnieniu od dyplomatki. Czy to jakaś pogłoska czy tak rzeczywiście jest ? Dodam tylko, że moja bosmanka ma taki krój, że oprócz koszuli czy swetra marynarka po prostu się tam fizycznie nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Servetch napisał:

Pogłoska

OK, przyjmuję do wiadomości, ale zerknij proszę na poniższy film (4min47s) i porównaj dopasowanie z tym co pokazuje powyżej @wally. Mam identyczny płaszcz jak w poniższym filmie i nie ma moim zdaniem opcji, żeby tam zmieścić marynarkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale od zawsze byłem przekonany, że bosmanki nie nosi się na marynarkę, bo krój powinien być dopasowany w odróżnieniu od dyplomatki. Czy to jakaś pogłoska czy tak rzeczywiście jest ? Dodam tylko, że moja bosmanka ma taki krój, że oprócz koszuli czy swetra marynarka po prostu się tam fizycznie nie zmieści.
Trzebaby spytać starego bosmana czy pod bosmanka nosił mundur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

przymierzam się do zakupu płaszcza. Poluję na granatową dwurzędówkę - najlepiej dyplomatkę. Zakładałbym jedynie ją kilka razy w roku . Jako pierwsze tanie podejście znalazłem taki płaszcz w Bytomiu za 649 zł w rozmiarze 48:

https://www.bytom.com.pl/p-bh2-50-25a-plaszcz-uppsala

w którym wyglądam jak na zdjęciu. Rękaw wiadomo do skrócenia (nie wiem jak długość całkowita). Mierzony niestety bez marynarki ale wydaje się w porządku. Zakładałbym go do Phoenixa. Jak myślicie? Warto kupić taki płaszcz, czy lepiej dorzucić kasy i kupić na przykład z SuSu:

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz-dwurzędowy/J620.html?cgid=Coats

 

 

 

 

 

AEF97FFA-4942-4012-9876-ECC3E876BD0A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blondaas

Tak wygląda kupiona przeze mnie bosmanka w rozm. 48 (czyli takim samym jak marynarki). Po kilku wyjściach stwierdzam, że bardzo dobrze zrobiłem pozostając przy tym rozmiarze, nr 50 byłaby za duża - ale tak jak to zostało napisane tym wątku, jest to kwestia indywidualna. Niektórzy wolą lepsze dopasowanie, inni mniejsze.

DSC_0265.thumb.jpg.5b642b90e0ce1c1b49b5eab7f706ca66.jpgDSC_0267.thumb.jpg.22a7f26dd0f5d713cf630f3d42880972.jpg

 

@wkk płaszcz wygląda jak najbardziej OK (rękawy do skrócenia, wiadomo), ale ja zawsze  polecam dołożyć do Yanko i Suitsupply :). Nie wiem jak to racjonalnie wytłumaczyć, po prostu musisz sobie zamówić i zobaczyć na żywo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.