Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może widział gdzieś ładne budrysówki w kolorze camel/navy? Tak do 1000zł, jakich marek warto poszukać? Chciałbym coś na dłużej


Właśnie zakończyłem dwa miesiące poszukiwań jakiejś sensownej budrysowki i zaliczam pierwsze dni w gloverall morris, o takim:
https://www.gloverall.com/products/mens-morris-duffle-coat?variant=17387265491002

Idealna na obecną pogodę, aż nie chce się zdejmować. Jedyne co bym zmienił to brak podszewki na rękawach, bo z marynarka trudniej się zakłada (tym bardziej żal zdejmować ).
Polecam amazon.de - łatwo znaleźć darmową wysyłkę i zwrot. Bywają dobre oferty, ja trafiłem za ~115 EUR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z CountryAttire.com dojechało. Zamówiłem Barbour Liddesdale 'klasyczną' w rozmiarze S (https://www.countryattire.com/barbour-men-s-liddesdale-quilted-jacket-olive-mqu0001ol91.html) oraz Liddesdale Heritage w rozmiarz L (https://www.countryattire.com/barbour-men-s-heritage-liddesdale-quilted-jacket-olive-mqu0240ol72.html).

Mam 173cm, 81kg. Pod kurtką na obu zdjęciach marynarka w rozmiarze 50 Lancerto x Mr Vintage (producent deklaruje całkowitą długość 75cm dla tego rozmiaru). Obie kurtki zakrywają marynarkę bez większego problemu.

Pierwsze dwa zdjęcia do wersja 'klasyczna'- zamówiłem rozmiar mniejszy niż noszę (noszę zwykle M/L, marynarki 50). Rękaw jest właściwej długości. Krój raczej workowaty, rękaw również bardzo szeroki. Kurtka jest dłuższa o jakieś 5 cm od wersji Heritage w rozmiarze L. Założona na marynarkę nie krępuje ruchów ale założona na samą koszulę jest mocno luźna, wręcz workowata. Jak widać ten model ma również większy kołnierz, bardziej klasyczny.

Dwa ostatnie zdjęcia to Liddesdale Heritage w rozmiarze L. Jak wyżej- kurtka jest jakieś 5cm krótsza od poprzedniczki, jednak również zakrywa marynarkę. Rękawy do zdjęcia podwinąłem- sa za długie o kilka centymetrów (oryginalnie sięgają do zakończenia kurtki). Rękawy są dużo bardziej dopasowane. Kurtka założona na marynarkę nieco bardzie krępuje ruchy. Jednak założona na samą koszulę wygląda zdecydowanie lepiej niż pierwszy egzemplarz. Kołnierz wyraźnie mniejszy (nasuwa mi się porównanie koszul z wyłogami 8-9cm Vs wyłogi 5-6cm).

Proszę o opinię która kurtka wygląda lepiej na zdjęciach? Ja raczej skłaniam się ku wersji Heritage z poprawką krawiecką w postaci skrócenia rękawów- nie chcę ograniczać zastosowania jedynie do marynarek.

P.S. Sam sklep oczywiście polecam- świetne ceny, darmowa dostawa, bardzo duży wybór niezłych marek. Mają oczywiście PayPal więc można skorzystać z darmowego zwrotu (w skrócie).

EDIT: Przepraszam za jakość zdjęć- robione samowyzwalaczem :)

DSC05399a.jpg

DSC05400a.jpg

DSC05401a.jpg

DSC05402a.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami
Czy heritage nie za bardzo Cię opina? Na zdjęciu z tyłu tak to mi wygląda (na linii łopatek, pod ramionami).

PS. Jeśli nie chcesz się ograniczać do noszenia tej kurtki tylko z marynarką to potrzebujesz dwóch kurtek heritage na koszulę, klasyczną na marynarkę.

Dodam, że jak noszę wersję klasyczną na koszuli z cienkim swetrem kurtka już tak nie lata jak na samej koszuli.
Mam rozmiar S i jestem podobnego wzrostu i wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 22.11.2018 o 19:40, pi_senny napisał:

Przecież masz podane wymiary

Dokładnie też tak myślałem, zamawiając na próbę kurtkę z okazji BF. Niestety dziś została spakowana i wraca do Poznania. Zamówiłem rozmiar S, albo trafiłem na nieszczęśliwy egzemplarz, albo kontrola ma solidną tolerancję pomiaru. Moja kurtka miała w klatce 100-101 cm, rękaw od szwu barkowego 63 cm. Mierzyłem na cienki sweter i czułem, że mnie lekko opina, co ją zdyskwalifikowało. Szkoda, gdyż do jakości odszycia jak i materiałów nie mogę się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją jeszcze czekam. Z wymiarów wybrałem M. Zobaczymy na ile rzetelni są w kwestii wymiarów.

 

EDIT 05.12.2018:

dzisiaj kurta doszła. Rozmiar M ma rękaw o długości ok. 2,5 cm mniejszej niż sugeruje strona. U mnie będzie wymiana na L. Różnica długości rękawa pomiędzy M a L to ok. 6 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem budrysówkę Gloverall, ale mam pytanie: rozmiar jest ewidentnie mój, w ramionach jest ok, długość rękawów też bardzo ok. Wiem, że to nie miał być

slim fit, ale mam wrażenie, że jest trochę za duża na dole. Żeby pasowała idealnie to musiałby wyciąć z 5 cm materiału z pleców. Naddatek materiału wygląda dokładnie jak na filmie poniżej w 4:57, tak ma być? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 minutę temu, hrypa napisał:

Szukam kurtki parka do 800 zł. Czy ktoś może coś polecić? Jak na razie razie przejrzałem ofertę Bytom i Vistula i nic mi się nie spodobało. Nie bardzo wiem gdzie dalej szukać. Wolałbym kupić coś online, bo nie lubię chodzić po sklepach ;)

Follow. Tez szukam zimowej parki, najlepiej granatowej. Podrzuccie adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW napisał:

Follow. Tez szukam zimowej parki, najlepiej granatowej. Podrzuccie adresy.

Ja mam taką, za te kilkaset złotych jest OK:

https://www.alphaindustries.com/mens-parkas-slim-fit-n-3b-parka

Na Zalando też bywają, i w sklepach militarnych (choć wybór kolorów bywa ograniczony, kiedy kupowałem, to w wersji slim fit były tylko czarne i oliwkowe, więc granatową ściągałem spoza Polski, w Polsce w granacie był tylko regular fit). Rzecz na porządne mrozy, przy minus 8 stopniach zakładam na samą koszulę i cieplutko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.