Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie, ja tak tu dziś en passant, że tak powiem...

Dopadł mnie pewien dysonans i będę czapkował za pomoc w jego rozwikłaniu.

Z jednej strony polecacie wszelkiego rodzaju tweedy, wełny, one jednak prawie zawsze występują w formie bosmanki lub budrysówki, tudzież ich wariacji, założywszy tylko najbardziej spospoliciałe formy. Jednocześnie prawie wszyscy z dyskutujących tu Dżentelmenów podnosili aspekt praktyczny takiego casualowego przyodziewku.

Notuję tu pewną antynomię. Otóż, jak na dandysa przystało, miewam niekiedy w zwyczaju w tym czy innym foyer besztać typów z frajerni. Za żabot, halsztuk trudniej mnie usidlić niż za poły-klapy, które z reguły, nawet w mocno okrojonej formie, występują w wełnianych kurtkach, zresztą - jak wiecie doskonale - oni mają taką atawistyczną przypadłość, by oburącz łapać za oszewki.

Może taką to buraczaną z Bytomia by łyknąć? Acz jakaś mało mięsista i prezentuje się biednie.

https://dandycore.pl/2017/05/the-countryman.html/

9-575x1024.jpg

Bo w takiej puchówce, jak poniżej, to wygląda się deczko jak totumfacki lub uber.

dc_puchówka-0842-683x1024.jpg

 

A ta szara poniżej? Hmm, wygląda całkiem zacnie i niezłą stylówkę można w niej czasnąć.

nm.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem posty, które choć w minimalnym stopniu dotyczyły merytorycznie odzieży wierzchniej. Proszę o nie kontynuowanie już wątków osobistych.

Bardzo przepraszam, ale podtrzymuję swoje zdanie (co w nim było nie na temat?), że kurtka tego typu (cienka puchówka z poprzecznymi przeszyciami) jest warta stówę i świetnie nadaje się na nocne spacery z psem. To nie jest żadna osobista wycieczka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej osobistej percepcji każdy element odzieży nasuwający chociaż cień podejrzenia, że noszący go osobnik wyszedł z domu nadal owinięty w kołdrę jest nieakceptowalny.

Idąc tym tropem można by powiedzieć, że każdy człowiek ubrany w płaszcz wyszedł z domu owinięty w koc, a kolega@Lubo69 w swojej skórzanej, nieeleganckiej kurtce niczym człowiek pierwotny wyszedł prosto z jaskini owinięty w bawolą skórę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The-Bigwig napisał:

@Pyskaty Dandys nie wtrącam się w rozmowę i wyższość jednego argumentu nad drugim, ale chcę tylko napisać, że Twoje posty fatalnie się czyta.

Za to tempo w jakim powstają jest imponujące. Kolega rąbie posty szybciej niż Wincenty Pstrowski chodnik na kopalni Jadwiga

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić granatowa bosmankę, na długość tak żeby dało rade ja na marynarkę założyć również, budżet +/-500zl.

Znalazłem 2 opcje Bytom Banks (w promocji 350zl) albo Vistula OXFORD 2P (550zł). 

Ma ktoś z Was porównanie tych 2 modeli? Ewentualnie co jeszcze w podobnej cenie byście polecili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, siekier napisał:

Chciałbym kupić granatowa bosmankę, na długość tak żeby dało rade ja na marynarkę założyć również, budżet +/-500zl.

Znalazłem 2 opcje Bytom Banks (w promocji 350zl) albo Vistula OXFORD 2P (550zł). 

Ma ktoś z Was porównanie tych 2 modeli? Ewentualnie co jeszcze w podobnej cenie byście polecili?

 

Nie wiem jak Vistula, bo nigdy nic od nich nie kupiłem, ale kiedyś byłem na tyle głupi, żeby kupić płaszcz od Bytomia i o ile tkanina jest względnie ok to Bytom nie zawiódł jeżeli chodzi o fatalną konstrukcję czyli to z czego jest znany - ogromne poduszki w barkach, żebyś mógł poczuć się jak prawdziwy Retiarius oraz paskudnie nisko wszyta pacha dzięki czemu przy każdym ruchu wspomniane poduszki się wybrzuszają.

Od tamtego czasu nie oszczędzam na ciuchach bazowych i wolę przebiedować 2 zimy i odłożyć na coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytom kusi cena, na probe go zamówię, najwyżej zwrócę. Chyba jednak lepszego sposobu nie ma jak przymierzyć i sprawdzić jak lezy.
EDIT:

Dziś kurtka Bytom Banks dotarła, niestety będę ją zwracać. Leży mniej więcej poprawnie, w ramionach faktycznie robi się kwadratowa przy uniesieniu reki, ale to bym przebolał. Na długość jest ok, przykrywa marynarkę i dużo więcej.

Niestety jest bardzo cienka, nie wiele grubsza od marynarki i ma tylko podszewkę wiskozową. Także do zastosowań jako kurtka zimowa zupełnie się nie nadaje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich,

Potrzebuję porady w sprawie zakupu bosmanki:

czy taka https://shop.mango.com/pl/mezczyzna/płaszcze-płaszcze/dwurzedowy-płaszcz-z-wełny_53098810.html?c=56&n=1&s=prendas_he.familia;106

jest poprawna stylistycznie - chodzi mi o układ kieszeni 2 z patką niżej i 2 cięte wyżej. Podobne rozwiązanie jest w bosmankach CT i MD

https://www.ctshirts.com/uk/navy-italian-wool-cashmere-pea-coat/OUC0045NAV.html

https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/kolekcja/płaszcze/dwurzędowy-granatowy-płaszcz-slim-fit-z-wełnianego-diagonalu-c1150001p8820210.html?colorId=401&categoryId=1150001

A może ktoś doradzi coś innego w cenie max 400-500 (cena wyprzedażowa) by służyło do codziennego "ciorania" w komunikacji miejskiej i samochodzie.

Pozdrawiam,

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zaczynam rozglądać się za płaszczem zimowym. Preferowany klasyczny krój (jak napisałem, płaszcz, a nie kurtka puchowa) oraz zdatność do używania przy okazyjnym -10 (zima w mieście, wiadomo jak to wygląda w większości przypadków). Budżet do 2.5k.

Macie jakieś złote typy? Ewentualnie wskazówki czym się kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leppard te górne kieszenie to chyba kieszenie motocyklowe - w które ręce wkłada pasażer siedzący za tobą w motocyklu, żeby zimą mógł Cię obejmować i nie marznąć od wiatru przy tym. Nie wiem czy bosmanka powinna je mieć, po nazwie brzmi jakby jednak była częściej używana na morzu niż na lądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.