Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

@Grafa - Pionowe marszczenie zaczyna się już poniżej pasa, w którym nic nie regulowałem, więc tam jest chyba naddatek materiału, który pozwala na wyciągnięcie ramion do przodu. Gdy mam płaszcz na sobie to najbardziej dopasowany jest właśnie na wysokości tego pasa z guzikami, więc trudno mi sobie wyobrazić, że wymiar pasa byłby celowo źle dopasowany z ilością materiału na plecach. I tak szerzej tu nie może być, a materiału jest więcej. @Ernestson - czy mógłbyś się wypowiedzieć czy tak ma być czy takie plecy się poprawia na gładko?

Zgadzam się natomiast, że nie jest to dyplomatka z SuSu, gdzie wszystko jest dopasowane na ciała.

received_759161824881092~2.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Grafa - Pionowe marszczenie zaczyna się już poniżej pasa, w którym nic nie regulowałem, więc tam jest chyba naddatek materiału, który pozwala na wyciągnięcie ramion do przodu. Gdy mam płaszcz na sobie to najbardziej dopasowany jest właśnie na wysokości tego pasa z guzikami, więc trudno mi sobie wyobrazić, że wymiar pasa byłby celowo źle dopasowany z ilością materiału na plecach. I tak szerzej tu nie może być, a materiału jest więcej. @Ernestson - czy mógłbyś się wypowiedzieć czy tak ma być czy takie plecy się poprawia na gładko?

Zgadzam się natomiast, że nie jest to dyplomatka z SuSu, gdzie wszystko jest dopasowane na ciała.

 

Jest naprawdę spoko. Tak ulster powinien wyglądać.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada BwB - jeśli zachodzi podejrzenie, że rzecz nie pasuje, w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że rzeczywiście nie pasuje;-)
Drop 7 powoduje, że talia sprawia wrażenie względnie dobrze dopasowanej, ale góra i dół są za duże. To jednak rzecz względna, bo na zimę można zrobić „Dużego Żorża” za pomocą layeringu i będzie w miarę git:-)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koval napisał:

Dżordżu, nie mów mi, że nie widzisz różnicy w dopasowaniu między tymi dwoma przykładami...

Zdjęcia podałem jako przykład nadmiaru materiału na plecach pod pasem. Jeśli natomiast porównasz moje pierwsze zdjęcie przodem i tego gościa z bespokedudes przodem to moim zdaniem nie widzę większej różnicy w dopasowaniu, a z nas dwóch to nie ja zamówiłem bespoke ;)

Płaszcz zostaje, akademickie dyskusje nt dopasowania Ulstera też już kończę, bo przy dwóch poprzednich zimach założyłbym go w sumie 5 razy w dwa lata, dlatego się aż tak tym nie stresuję ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Zdjęcia podałem jako przykład nadmiaru materiału na plecach pod pasem. Jeśli natomiast porównasz moje pierwsze zdjęcie przodem i tego gościa z bespokedudes przodem to moim zdaniem nie widzę większej różnicy w dopasowaniu, a z nas dwóch to nie ja zamówiłem bespoke ;)

Płaszcz zostaje, akademickie dyskusje nt dopasowania Ulstera też już kończę, bo przy dwóch poprzednich zimach założyłbym go w sumie 5 razy w dwa lata, dlatego się aż tak tym nie stresuję ;)

Przede wszystkim, pokaż zdjęcie płaszcza, gdy masz założoną marynarkę lub gruby sweter! Noszenie ciężkiego wełnianego płaszcza na samą koszulę to aberracja, i na pewno się z tym zgadzasz. Powinno wszystko pasować z założoną marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Velahrn napisał:

Przede wszystkim, pokaż zdjęcie płaszcza, gdy masz założoną marynarkę lub gruby sweter! Noszenie ciężkiego wełnianego płaszcza na samą koszulę to aberracja, i na pewno się z tym zgadzasz. Powinno wszystko pasować z założoną marynarką.

Moje zdjęcia są z płaszczem na koszulę i cienką marynarkę bez podszewki. Pełny rynsztunek za min 2-3 miesiące.

Mnie zainspirowało to zdjęcie z jednego z Ulsterowych wątków na naszym Forum :)

 

ulster.jpg.851b43a8fa297cde5e17141b6c4718be.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Moje zdjęcia są z płaszczem na koszulę i cienką marynarkę bez podszewki. Pełny rynsztunek za min 2-3 miesiące.

Mnie zainspirowało to zdjęcie z jednego z Ulsterowych wątków na naszym Forum :)

 

ulster.jpg.851b43a8fa297cde5e17141b6c4718be.jpg

Elegancko - tylko z tego co pokazujesz to Twój styl jest trochę inny, ale może chcesz go zmienić bo kupiłeś w dobrej cenie płaszcz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski Przede wszystkim wytłumacz forumowiczom, jak mogłeś kupić taki płaszcz? Taki nie w Twoim stylu. I to jeszcze za takie pieniądze?! Pewnie poleciałeś na metkę, typowe zachowanie nowicjusza! Jeszcze masz czelność się w nim pokazywać, pytać o rady, a widać od razu, że leży bardzo dobrze. Wszystko zrobisz dla tej metki (jeszcze prosto wszyta? Pffff...). Jak dla mnie to tam go sobie noś, ale naprawdę nie ma czym się chwalić, ot tani płaszcz, jakich wiele w internecie. Kończę temat, bo tu nawet nie ma pola do dyskusji. 


To jest k**** smutne, co tu się czasem czyta. A nie wiem czemu, zwłaszcza w kierunku Żorża.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, nie ma o co się obrażać. Poproszę jedynie @Krzysiek_W @lubo69 @Grafa i @Koval o zacytowanie fragmentu mojej wypowiedzi, w której proszę o poradę odnośnie rozmiaru czy stylu tego płaszcza. Wiecie dobrze, że nie jestem wstydliwy i jeśli nie jestem pewny rozmiaru to pytam o poradę w dziale "poradnia stylistyczna" i dzięki Waszym opiniom odesłałem kilka rzeczy z powrotem. Sprzedałem też w ostatnim czasie 4 pary butów, które miały minimalnie niedociągnięcia z dopasowaniem. 

Ww. płaszcz wrzuciłem tu, żeby go pokazać jako przykład jakości, kroju, ciekawej marki i znaleziska ogólnie. Nie potrzebuję ani nie oczekuję żadnych porad odnośnie jego stylu czy mojego stylu, bo w ogóle o to nie prosiłem. 

PS. Metki wewnętrzne też ma prosto wszyte, ale nie będę już go lansował do pierwszych mrozów ;)

Peace!

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego mnie o to prosisz (mogę poprosić Cię o to samo: wskaż gdzie twierdzę że pytasz), ale służę:

 

@Ernestson - czy mógłbyś się wypowiedzieć czy tak ma być czy takie plecy się poprawia na gładko?

Moim zdaniem zbyt dużo żółci w temacie zimowego płaszcza jak na temperaturę za oknem.

Noś na zdrowie (zimą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lubo69 napisał:

Nie wiem dlaczego mnie o to prosisz (mogę poprosić Cię o to samo: wskaż gdzie twierdzę że pytasz)

Proszę:

22 godziny temu, lubo69 napisał:

Podstawowa zasada BwB - jeśli zachodzi podejrzenie, że rzecz nie pasuje, w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że rzeczywiście nie pasuje;-)
Drop 7 powoduje, że talia sprawia wrażenie względnie dobrze dopasowanej, ale góra i dół są za duże. To jednak rzecz względna, bo na zimę można zrobić „Dużego Żorża” za pomocą layeringu i będzie w miarę git:-)

Ernestsona poprosiłem o wypowiedź po jak mi się (słusznie) wydawało nieprawidłowej sugestii kol. Grafa o nadmiarze materiału na plecach w stosunku do obwodu pasa. Nigdy bym o to sam z siebie nie zapytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to jest coś innego, ja nie twierdzę że pytasz, ja odpowiadam niepytany:-)
Żorżu, drążysz i sam sobie szkodzisz; kupiłeś fajny płaszcz, najpierw Żona zasiała ziarno niepewności, później usłużni Koledzy dołożyli swoje; teraz przy każdym założeniu będziesz go mierzył wzrokiem, albo dokupisz takie spodnie 28 cm dołem;-)
Drop it (pun not intended).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

 @Ernestson - czy mógłbyś się wypowiedzieć czy tak ma być czy takie plecy się poprawia na gładko?

Zgadzam się natomiast, że nie jest to dyplomatka z SuSu, gdzie wszystko jest dopasowane na ciała.

 

To jest typowe rozwiązanie w obszernych płaszczach z pasem na plecach. Nie wymaga poprawiania.

Cały płaszcz natomiast wydaje się trochę szeroki. Nie tak, żeby nie nadawał się do noszenia ale gdyby był mój, pewnie trochę bym go zwęził.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lubo69 napisał:

No nie, to jest coś innego, ja nie twierdzę że pytasz, ja odpowiadam niepytany:-)

❤️

20 minut temu, lubo69 napisał:

Żorżu, drążysz i sam sobie szkodzisz

Ależ właśnie chodzi o to, że nie drążę, bo ja i ponad połowa kolegów tu się wypowiadających nie ma poważnych wątpliwości lub jeśli je ma to uważają, że płaszcz jest do drobnych poprawek. Nigdy nie twierdziłem, że nie, po prostu nie jestem w stanie założyć na siebie podkoszulka, koszuli, marynarki tweedowej z podszewką, krawata, szalika i na to płaszcza, żeby pójść w tym do krawca i to ocenić. Wszystkie oceny stylu, dopasowania czy moich motywacji zakupowych pojawiły się chyba z forumowej nudy w czasie kanikuły, bo o nic takiego nie pytałem. Ode mnie koniec tematu płaszcza do czasu pierwszych temperatur ujemnych w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Runior napisał:

Chyba nie ma się co spinać o dopasowanie, bo biorąc pod uwagę to, jakie mamy zimy, to płaszcz równie dobrze może być potrzebny za trzy lata.

100% racji. Prędzej może być potrzebna jesionka z dębiny jak przyjdzie druga fala zarazy.Warto wcześniej pomyśleć tak jak  Frank Sheeran grany przez RDN w kultowym filmie Scorsese

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.