Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Kyle napisał:

Jeszcze jedno - takie kurtki bywają w Tchibo i jeśli chodzi o krój to są rozsądnym kompromisem między tradycją i nowoczesnością :-)

Jako żywo, są - i to po jakiej taniości! http://www.tchibo.de/fieldjacket-p400084303.html?x=H4sIAAAAAAAAAAFiAJ3_ETMsDgAAAVrXQf6LABRBRVMvQ0JDL1BLQ1M1UGFkZGluZwCAABAAEL8E_2KFgigK2uEnyTdiroIAAAAQVkL-eEvSDfS0VwiT38KOzgAUVVgYtFKxG5dB1r8cdP0McoipEIxtQE82YgAAAA%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj. Są chyba marki, które mają taką strategię, że niby mają bardzo wysokie ceny pierwotne, a większość produkcji idzie do dyskontów. Wydaje mi się, że jeśli cena takiej dość anonimowej marki przewyższa cenę woskowanego Barboura, to coś jest niehalo :).

Tak czy inaczej, fajna kurtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli cena takiej dość anonimowej marki przewyższa cenę woskowanego Barboura, to coś jest niehalo :)

Może przyczyną jest fakt, że ta anonimowa marka jest/była podwykonawcą m. in. Burberry i można ją znaleźć w Harrodsie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lubo69 napisał:


Może przyczyną jest fakt, że ta anonimowa marka jest/była podwykonawcą m. in. Burberry i można ją znaleźć w Harrodsie:-)

Nie byłem w Harrodsie, ale w takim razie jak najbardziej :)

29 minut temu, White Haven napisał:

Znalazłem ją w internetowym TK'u. Cena się w każdym razie zgadza z tym co zapłaciłem:

http://www.tkmaxx.com/view-all-mens-clothing/khaki-green-military-jacket/invt/24062053

 

Nawet nie wiedziałem, że jest internetowy TK. Dziś pójdę spać mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

http://www.ebay.co.uk/sch/Coats-Jackets/57988/i.html?_from=R40&LH_ItemCondition=1000&_nkw=vintage+barbour

Czyli NOWE, nieużywane vintage Barboury z lat '80. Czyli dla tych, którzy mówią, że teraz wszystko jest gorsze, a trzydzieści lat temu, wtedy to, hoho, wtedy to Panie szyli kurtki. Ceny jak nowych Barbourów bez promocji, może trochę wyższe, unikalne wzory krat (teraz są inne).

Swoją drogą, idea "new old stock" jest absolutnie czaderska.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Velahrn napisał:

Swoją drogą, idea "new old stock" jest absolutnie czaderska.

O Barbourze nie wiem, ale mogę zapewnić, że Burberry od lat 80-tych zaliczyło kolosalny spadek jakościowy (przy relatywnym wzroście cen). No, ale to efekt dziwnej strategii marki i zmieniającej się mody, która może Barboura dotyczy w mniejszym stopniu. Chętnie się dowiem, jak jest rzeczywiście, gdyby ktoś się szarpnął na takiego NOSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

O Barbourze nie wiem, ale mogę zapewnić, że Burberry od lat 80-tych zaliczyło kolosalny spadek jakościowy (przy relatywnym wzroście cen). No, ale to efekt dziwnej strategii marki i zmieniającej się mody, która może Barboura dotyczy w mniejszym stopniu. Chętnie się dowiem, jak jest rzeczywiście, gdyby ktoś się szarpnął na takiego NOSa.

Akurat w przypadku Barboura nie jest to prawdą. Jakość wykonania jest bardzo wysoka, przynajmniej jeśli chodzi o kurtki woskowane. Mam jednego Beauforta made in England oraz International Biker Jacket bez informacji o miejscu produkcji (a więc zakładam, że Litwa lub Rumunia, bo tam są jeszcze robione) i szwy są tak samo równe, materiał równie dobry, brak wystających nitek itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed takim wyborem:

-M-65 oryginalna kontraktowa z lat 70-tych, stan idealny z jednym zastrzeżeniem -- na lewym ramieniu jest naszywka (spora, jak to naszywka) jakiejś jednostki czy funkcji medycznej/paramedycznej (nie znam się na wojsku i nie zamierzam się poznawać, ale miecz z dwoma wężami to chyba musi być coś medycznego). Cena: 600 PLN. Rozmiar dobry (pomierzone -- swoją drogą, te kurtki wydają się mieć wymiary bardzo podobne do Barbour Liddesdale w tym samym rozmiarze).

-kopia współczesna Helikon-Tex, czyli generalnie to samo, tylko nowe no i nie było w USA, pół ceny.

Gdyby nie ta naszywka, to bym się nawet bardzo nie zastanawiał, a tak to sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.