Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę Cię martwić, ale prawdopodobnie nie. Ta matka wygląda na połączenie "starego" i "nowego"  designu (cf. vintage-and-contemporary-burberry-tag.png), możliwe, że to coś z okresu przejściowego (lata circa 1995-2005), ale to marna pociecha, bo Burberry ponoć szyło wtedy straszną słabiznę.

Zaznaczam, że znam się wyłącznie na trenczach, nie na wszystkich płaszczach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś z Was posiada może ten płaszcz z Suitsupply:

http://eu.suitsupply.com/en/coats/navy-raincoat/J431.html

Jeżeli nie posiadacie, to i tak chętnie poczytam jak Wam się podoba na podstawie zdjęć. Mi osobiście nie podoba się cena :).

Generalnie szukam płaszcza przejściowego. Wczoraj mierzyłem w Bytomiu ten http://bytom.com.pl/kurtki-i-plaszcze,kurtka-czestochowa-337-k-5142-27027-p

Lubię kurtki pikowane, więc płaszcz mi się podoba, ale ma dość grube wypełnienie, nawet w rękawach, a ja jestem raczej chłodnolubny (chyba nie ma takiego słowa :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukaj na allegro granatowego Maca Burberry. Granatowe gorzej się starzeją od beżowych, ale są też tańsze, za 100-150 PLN powinieneś bez problemu kupić. Przy tej cenie nawet, jeśli pierwszy zakup nie będzie udany, będziesz mógł spróbować szczęście drugi raz.

Pikowane to są dobre kurtki, nie płaszcze... od lat używam regularnie Barbour Liddesdale, mam jeszcze nawet jedną w zapasie, ale następna będzie chyba z CT, o ta: http://www.ctshirts.com/eu/navy-canvas-quilted-jacket/OUC0001NAV.html?q=quilted*&qc=5 (stylowa i 100% bawełna).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Barboru ma zasadniczo podpinki do kurtek woskowanych (swoją drogą, nie polecam takiego rozwiązania). Nie spotkałem się z czymś podobnym w przypadku kurtek husky. Proponowałbym posiadanie jednej kurtki na pogodę -5 do 5 stopniu (na przykład klasyczna, ocieplana parka), i drugiej na od 5 do 15 (olejak Barboura będzie super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka pikowana jest tak jakby sama w sobie podpinką :). Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Barbour robi ocieplane kurtki pikowane (na pewno kiedyś robił).

W ogóle to kiedyś krawiec mi powiedział, że podpinka to niemądry koncept i że nie da się zrobić tak, żeby ubranie ładnie leżało i bez, i z podpinką. Jest w tym jakaś logika.

Bottom line, również polecam dwie kurtki, ewentualnie, jak ktoś lubi taki styl, jakąś ocieplaną kamizelkę, którą można nosić samą albo założyć pod płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na pierwszy płaszcz polecam z czystym sumieniem poszukiwania w SH. Jakoś tak w życiu bywa, że łatwo trafić porządne zimowe płaszcze w SH (może dlatego, że pochodzą z krajów, w których rzadziej niż u nas się przydają), a drzewiej robiono je z lepszych materiałów, niż dzisiaj, dłuższe, ładniejsze po prostu. Np. byle Marks&Spencer miał przed paroma dekadami piękne płaszcze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie byłem w SH, ale tak z 5 lat temu było dużo (bardzo) klasycznych dwurzędówek, dominowały grafity (najlepiej się starzeją). Kupiłem przynajmniej 3, 100% wełna lub wełna + kaszmir: dwa od M&S (jeden dałem szwagrowi, bo wyrosłem; w drugim mole kawałek zjadły), trzeci od Tigera mam do dzisiaj (jedyna wada to to, że jest potwornie ciężki, a jaki cieplutki - wszak szwedzka marka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, w zależnie od temp. i pory roku w jakich płaszczach powinno się chodzić; tzn:

a) Prochowiec/Trencz - jaka pora roku i zakres temp?

B) Dyplomantka ( Chesterfield coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

c) Płaszcz myśliwski ( Covert coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

d) Płaszcz wojskowy ( Military coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

e) Płaszcz ulsterski ( Ulster coat ) - - jaka pora roku i zakres temp?

e) Budrysówka - jaka pora roku i zakres temp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Teraz tak się porobiło, że latem może być +12 i zimą też +12. Jeden chodzi przy +5 w kalesonach, drugi w szortach. Wymienione przez Ciebie okrycia wierzchnie różnią się raczej stylem.  Na siłę - a) to dla mnie płaszcz na wiosnę/jesień, pozostałe na zimę. Dyplomatka (bez "n") nada się na zimę lub jesień, ale nawet sama nazwa wskazuje, że profil zastosowań jest inny, niż dla płaszcza wojskowego. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szafie każdy rodzaj płaszcza z wyżej wymienionych i czasem łapie się na tym, ze nie wiem w jakim danego dnia iść. Nie jest to spowodowane tym, że nie wiem jaki jest profil formalności, bo czasami można ubrać Dyplomatkę do jeansów a trencz do garnituru. Porobiło się tak z pogodą, że jest jesień i obecna temperatura być może utrzyma się do grudnia, więc według tego powinienem przechodzić do końca roku w Prochowcu/Trenczu. W szortach, to być może przy +5 chodzą gimnazjaliści którzy nie ubierają się w kanonie męskiej elegancji, a tym bardziej takich płaszczy na oczy nie widzieli. Maja myśl dotyczy osób, które chodzą w garniturach na co dzień ale o różnym stopniu formalności i dodatkach, a więc też i płaszczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INTELLIGENT napisał:

bo czasami można ubrać Dyplomatkę do jeansów

Nie za bardzo. Po pierwsze to nie ubrać, a założyć a po drugie to klasyczny chesterfield nijak nie pasuje do jeansów.

moore.jpg

Jeansy do takiego płaszcza? Bez żartów proszę. To o wiele gorsze niż "gimnazjalne szorty", które Cię bulwersują.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniałem, że ubrany gimnazjalista bulwersuje mnie w szortach a raczej prezentuje inny styl - sportowy.

Płaszcz zamieszczony powyżej jest koloru granatowego bez kraty a w dodatku kołnierz jest ułożony formalnie. Nic nie wspomniałem, o kolorze, rzędach gzików oraz fakturze materiału. 

Bardzo dobrze zaprezentował to Michał Kędziora - http://mrvintage.pl/2015/10/klasycznie-nieformalny.html

Poza tym Lino Ieluzzi świetnie złamał schemat dobierając odpowiedni rodzaj tkaniny, fakturę materiału, kolorach, dodatkach oraz stopniu formalności. 

Stylowy mężczyzna nie da się schematom, łamie je z klasą bo albo masz styl lub Ci się wydaje, że masz! Poza tym ważne jest też to jak się nosisz.

 

 

 

Lino Ieluzzi.jpg

MrVintage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INTELLIGENT napisał:

Zastanawiam się, w zależnie od temp. i pory roku w jakich płaszczach powinno się chodzić; tzn:

a) Prochowiec/Trencz - jaka pora roku i zakres temp?

B) Dyplomantka ( Chesterfield coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

c) Płaszcz myśliwski ( Covert coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

d) Płaszcz wojskowy ( Military coat ) - jaka pora roku i zakres temp?

e) Płaszcz ulsterski ( Ulster coat ) - - jaka pora roku i zakres temp?

e) Budrysówka - jaka pora roku i zakres temp?

 

Prawdę powiedziawszy, dla mnie wystarczający zestaw minimum to jasny trencz na większość letnich okazji, ciemny chesterfield na oficjalne całoroczne oraz grubszy i trochę przewymiarowany płaszcz/kurtka typu peacoat na większość okazji zimowych. To ostatnie może być zamiast budrysówki (duffelcoat). Na okazje wiejskie kurtka Barbour.

trencz caine.jpg

Bond Chesterfield.jpg

Bond peacoat.jpg

Karol barbour.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję Waszego wsparcia :) Udało mi się kupić piękny płaszcz w SH, który jest za długi i w związku z tym mam pytanie, do którego miejsca powinienem go skrócić? Ja planowałem do kolan włącznie ale liczę na uwagę osób bardziej doświadczonych.

Płaszcz jest takiej długości i koloru jak na zdjęciu pierwszym, na drugim widnieje zakończenie góry (niestety nie mam swojego zdjęcia).

Z góry dziękuję za pomoc!!

plaszcz.jpgplaszcz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.