Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem krótki płaszcz o dobrym składzie materiału (90 % wełna, 10 % kaszmir), z ładnymi guzikami, odpowiadający mi rozmiarem. Zastanawia mnie tylko jego krój - takiego jeszcze nie spotkałem. Jak ocenilibyście go pod względem estetyki? Czy nie przypomina za bardzo marynarki?

http://i1.imageban.ru/out/2016/01/02/373cd4afc9929b3a628f997c686b78a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem krótki płaszcz o dobrym składzie materiału (90 % wełna, 10 % kaszmir), z ładnymi guzikami, odpowiadający mi rozmiarem. Zastanawia mnie tylko jego krój - takiego jeszcze nie spotkałem. Jak ocenilibyście go pod względem estetyki? Czy nie przypomina za bardzo marynarki?

http://i1.imageban.ru/out/2016/01/02/373cd4afc9929b3a628f997c686b78a6.jpg

 

To nie jest krótki płaszcz tylko marynarka na kogoś wysokiego.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę sobie zafundować pierwszą w życiu kurtkę m65 w kolorze oliwkowym bądź szarym, ale na Alphę póki co mnie nie stać. Rozglądałem się też po demobilach, ale zaprezentowane tam wzorce były zwyczajnie brzydkie; co nie zmienia faktu, że chcę klasycznego modelu z 4 kieszeniami. Jaką markę moglibyście mi polecić w zastępstwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o długości rękawów w tym płaszczu? To Próchnik JZ15 PIK1, który oddałem do krawca w celu wytaliowania i skrócenia rękawów, które po zakupie były na mnie ewidentnie za długie. Teraz, gdy zacząłem z tego płaszcza korzystać, zaskoczyło mnie trochę to, jak rękawy układają się podczas ruchu (lub np. jazdy samochodem i trzymania rąk na kierownicy). Czy taka jest fizjonomia tego płaszcza (tak nisko wszyty rękaw) i należy się z nią pogodzić czy problem leży gdzie indziej? 

 

post-2812-0-59492400-1452869283_thumb.pn post-2812-0-54313700-1452869292_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też mam ten problem. Smuteczek, bo poza tym płaszcz ładny, i 10% kaszmiru i w ogóle.

 

Może kolega Ernestson mógłby nam powiedzieć, czy to się da jakoś skorygować przy np. równoczesnym zwężeniu rękawa i zwężeniu płaszcza na odcinku od pachy do talii?...

 

Raczej się nie da. Jak zwęzisz płaszcz wybierając materiał na szwie między przodem a bokiem to i tak podkrój pachy nie pójdzie wyżej. 

Szansę na udaną poprawkę mają ci z opadającymi ramionami (jak ja czy wąski) wtedy można skorygować ramiona ale bez przenoszenia całego rękawa niżej.

Ale to dywagacje, byłoby z tym tyle zabawy, że nigdy nie chciało mi się robić takich manewrów w marynarkach czy płaszczach RTW.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jaki płaszcz przeciw deszczowy na wiosnę/jesień dorówna formalnością  granatowej dyplomatce ( jednorzędowej) ? Posiadam dwa trencze beżowy i granatowy i w połączeniu z  garniturem nie czuję się za dobrze.   Czy Mackintosh to dobry kierunek?  Jeżeli tak to kryta listwa guzikowa czy otwarta? Jaki materiał jest odpowiedni bawełna( 67%) / poliester(33%)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trencz na garnitur zupełnie nie przeszkadza, często tak noszę. Mac powinien mieć krytą listwę guzikową. Robi się je (także) z tej samej garbandyny, co trencze. Bawełna/poliester 67/33 to dobry skład, moim zdaniem optymalny (przynajmniej jeśli mowa o Burberry).

 

Osobiście nie lubię maców (płaszczy, komputery lubię).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) Trencz mi do garnituru nie leży, ponieważ jest dla zbyt mało formalny ( za dużo się dzieje , guziki, paski), a praca wymaga ode mnie minimalizmu ;) 

 

 

Czy to jeszcze Mac czy wynalazek? Chodzi oczywiście mi o krój.

 

https://www.zalando.pl/bugatti-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-dunkelblau-bu122n00d-k11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.