Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2018 o 18:57, xkoziol napisał:

Dla mnie przykre, że daje się publiczne pieniądze podmiotowi, który nie do końca jest w stanie dobrze wykonać powierzone zadanie. Na portalu x, o którym informuje nas strona z pomarańczowym potworkiem, przeprowadzono wywiad z socjologiem nt. zagrożeń związanych z używaniem nowoczesnych technologii, a nie z ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa :(.

image.png.39965d4e5ea7b1653a00174d20b1f137.png

Tu również śmieszn-straszna tematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stasiak Uważam, że dowcip, który zamieściłeś, jest na żenującym poziomie. A na tym forum poziom staramy się trzymać. Znam zagadnienia RODO i kompletnie nie czaję aluzji - przegapiłem coś bardzo ważnego?

Komentując wyżej omawiany projekt - praktycznie 100% podobnych projektów to są pieniądze wyrzucone w błoto. Pamiętam artykuł, który przeczytałem jakiś czas temu - w ramach programu związanego ze "społeczeństwem informacyjnym" można było dostać dofinansowanie na stworzenie portalu, typowo 300 000 zł na dwuletni projekt. (Tak na marginesie - dla jednej osoby to sporo, ale dla zespołu specjalistów to nie są pieniądze.) Na przykład - jak kogoś interespowały koty, to robił portal o kotach. Autorzy artykułu sprawdzili efekty - co z tych projektów zostało. Okazało się, że portali, które 1. ciągle działały (w sensie: była dostępna strona WWW), 2. były aktualizowane w miarę na bieżąco i 3. oferowały wartość dodaną w stosunku do informacji, które w kilka minut można znaleźć za darmo w Internecie, była garstka. Jednym słowem - pieniądze, jak w przypadku większości inicjatych państwowych, poszły w błoto.

Jak ktoś chce się powq...ć w weekend, proponuję studium przypadku budowy elektrowni atomowej w Polsce - ile już na to poszło pieniędzy i jakie są efekty.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mosze napisał:

@Stasiak Uważam, że dowcip, który zamieściłeś, jest na żenującym poziomie. A na tym forum poziom staramy się trzymać. Znam zagadnienia RODO i kompletnie nie czaję aluzji - przegapiłem coś bardzo ważnego?

W moim odczuciu określenie poziomu tego żartu jako żenującego jest trochę przesadzone. Jest średnio dowcipny, ale oddaje trochę atmosferę bezsilności, jaka towarzyszy ludziom zmuszonym do zajmowania się tą regulacji np. jako "przedsiębiorcy" na małą skalę,. którzy nie przywykli do korzystania z fachowej pomocy prawnej, jeżeli nie jest to koniecznie potrzebne. Jakichś aluzji do konkretnych treści RODO w żarcie kolegi nie dostrzegam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Znak krzyża jest wykonywany przez niektóre osoby, gdy czują one strach, bezsilność, niepewność. Na początku tego roku zrobił się duży bałagan w sieci związany z wprowadzeniem wyżej wymienionych przepisów. Po wprowadzeniu wystąpiły liczne komplikacje spowodowane niezrozumieniem i nadinterpretacją treści  ustawy.

Mi również nie podobają się wszystkie żarty,  ale staram się szanować punkt widzenia innych. ;) Proponuję wszelkie zmiany świata na lepsze zacząć od refleksji nad samym sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, The-Bigwig napisał:

Bzdura. Mieszkam w Krakowie już drugi rok i nie widziałem jeszcze tu powietrza.

Proponuję porozmawiać z ludźmi którzy zajmują się planowaniem przestrzennym miasta i szybko wyjaśni się sprawa smogów. Kiedyś przy wydawaniu pozwoleń na budowę brano pod uwagę istnienie tzw korytarzy powietrznych i nie pozwalano na zabudowę pewnych obszarów. Po 89 roku liczyły się pieniądze i budowano bez żadnego pomyślunku i efekty szybko przyszły. 

Gdyby można było pociągać do odpowiedzialności urzędników za złą pracę to w większości nie byłoby problemów z tzw smogiem.

Ja mieszkałem ponad 30 lat.

Edit:

https://dziennikpolski24.pl/bez-nich-krakow-udusi-sie-w-oparach-smogu/ar/4837709

 

https://gazetakrakowska.pl/krakow-radni-zdecydowali-mozna-zabudowac-zielone-pluca-miasta/ar/3813027

 

https://krakow.onet.pl/radni-pod-naciskiem-zakonu-zmieniaja-plan-biurowce-w-miejscu-korytarza-przewietrzania/50h3zwd

Sami się wykańczamy przez chytrość i krótkowzroczność. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.