Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zamówiłem 3 koszule z TRL (India), jak na razie wszystko idzie ok, szybkośc kontaktu akceptowalny (trzeba brać po  uwagę przesunięcie czasowe), podzielę sie wrażeniami jak przyjdą . 

Witam, zgodnie z obietnicą kilka słow na temat. 

Kontakt ze sprzedawcą bardzo dobry, przesyłka doszła po 7 dniach od zamowienai i  płatnosci . Kartonowe pudełko w jutowym worku.   Koszule odszyte super, materiał ok ale... 

nie odbyło sie bez problemów. Jedna z zamowionych koszul  posiada małą skazę niestety w widocznym miejscu . Skaza w postaci małej dziurki powstała najprawdopodobniej podczas usuwania kieszonki (zamowiłem koszule bez kieszonki) Napisałem co i jak i zobaczymy w jaki sposob rozpatrzą reklamację. Pozostałe koszule ok bez uwag co do jakości , ale okazały sie troche zbyt duze na mnie .  Rozmiar 15,5" czyli nasze 39 to takie 39 na gornej granicy ale ale ok , taki rozmiar nosze, niestety szerokośc koszuli okazała sie wieksza niz podane na stronie wymiary. Zamowiłem wercję w kroju clasic bo ze wzgędu na brzuszek (jescze) nie dopinam sie w wersje slim żadnego producenta ale te classic sa dosć mocno szerokie  i dlatego  zastanawiam się czy ich nie odsprzedać. Może na kogoś  mocniej zbudowanego byłaby lepsza. Jesli byłby chętny zapraszam na priv.

http://thinredline.co.in/herringbone-azure-regular-fit/

http://thinredline.co.in/sky-blue-bengal-stripe-regular-fit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD - raczej w wersji casualowej, z uwagi na dość małe kołnierzyki

 

Lnianą wersję koszul (białe) w kroju nadającym się do użycia w zestawach mniej weekendowych znalazłem na indyjskiej stronie ThinRedLine, ale nie wszystkim krój podejdzie (nie dla "łowców" super-slim). Będę takowe zamawiał, ale pewnie w przyszłym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osovski wspólnie z MrVintage wypuści niedługo kolekcje, gdzie znajdą się na pewno koszule lniane.

 

cytując intagram: Pierwsza część (5 modeli) kolekcji prawdopodobnie w marcu, kolejne dwie (10 modeli) w kwietniu i maju, jednak większość modeli 100% bawełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie polecacie zaopatrywać się w koszule lniane lub bawełniano lniane? Do tej pory szczyt jakości i dostępności na jaki trafiłem to McNeal w Peek&C.

W ubiegłym sezonie zamówiłem kilka koszul w:

- House of Tudor - wybór wiążący się z ryzykiem dopasowania ale tym razem wszystko było ok. Koszule uszyte dobrze, materiał dobry. Jeden z pożytecznych gadżetów w HoT to dwie dolne dziurki od guzików w poprzek.

- Galeria Lnu przy Senatorskiej - miara zdjęta z mojej koszuli. Materiał okazał się dość gruby i jakoś duża ta koszula wyszła. 

 

Materiał w obu przypadkach zdekatyzowany - po praniu koszule zachowały rozmiar czego o McNeal nie mogę powiedzieć. Różnica w cenie 2:1. 

 

Moje ulubione lniane koszule to Harvie & Hudson, niestety od jakiegoś czasu nie ma ich w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei też poluję na len, ale w bardziej casualowym wydaniu. Interesują mnie szerokie, luźne fasony, żadnych slim fitów (ok 116 w talii dla kołnierzyka 43 albo rozmiaru L). Trafiłem na sklep Uniqlo - ktoś tam kiedyś kupował lniane koszule i może się wypowiedzieć co do jakości ? Warto brać w cenach wyjściowych (ok. 40 euro za koszulę) ? 

 

Ewentualnie byłbym wdzięczny za wskazanie jakiejś alternatywy. MD odpada - w ich fasony niestety się nie mieszczę. Cenowo powiedzmy do 200 zł za koszulę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osovski wspólnie z MrVintage wypuści niedługo kolekcje, gdzie znajdą się na pewno koszule lniane.

 

cytując intagram: Pierwsza część (5 modeli) kolekcji prawdopodobnie w marcu, kolejne dwie (10 modeli) w kwietniu i maju, jednak większość modeli 100% bawełna.

 

Ale tam rękawy będą szerokie jak muszkieterów, a plecy wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają. Pani z TRL stwierdziła, że przesyłka jest nierejestrowana i wysłana za pomocą "International Packet Post". 

 

Byłem na najbliższej poczcie, też nie mają. Zapewne rozpłynęła się w powietrzu, trochę mnie to zirytowało.

 

Ktoś może coś wie o polskich dostawcach tego International Packet Post?

 

Przepraszam za prywatę, moderator może przenieść jak uzna za stosowne, ale nie znalazłem tematu "własnego" dla TRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.