Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Skoro tak piszecie, to pewnie ma to jakis sens. Pozostaje jeszcze kwestia czasu, czyli jedna wizyta w mtm zamiast sklepu+krawca.

 

Tyle że na odbiór MTM czekasz kilka tygodni, a koszulę RTW dostajesz od razu (ewentualnie po czasie, jaki idzie przesyłka). Przy odbiorze koszul MTM (szczególnie pierwszych) też czasem zdarza się, ze coś trzeba poprawić i koszula wraca do drobnych korekt krawieckich. Ten argument wydaje mi się chybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w kolejności 3>4>2, a jedynka odpada z powodu zbyt mocnego kołnierzyka cutaway. Na koszulę z guzikami jubilerskimi zdecydowałbym się w przypadku smokingu. Do garnituru założyłbym jednak listwę.

 

No forum do muszki polecany jest kołnierzyk Kent.

 

Sam mam podobny dylemat, a powyższe przemyślenia to obecne wnioski z czytania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :)

Osobiście do listwy ciężko mi się przekonać :> Nie wiem dlaczego, ale nie podoba mi się ten element, guziki jubilerskie wyglądają dla mnie bardziej estetycznie. Podobnie sprawa wygląda z kołnierzem Kent - bardziej odpowiada mi włoski/półwłoski.

 

Niemniej mam materiał do przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie półwłoski wydaje mi się świetnym konsensusem pomiędzy chowającym się kołnierzykiem, a klasycznym wyglądem pasującym do muszki. Sam się dokładnie na taki zamierzam. Coś jak koszula nr 4 kolegi 'sko'.

@sko

Weź jeszcze pod uwagę, że koszulę z listwą możesz użyć do krawata. Taka z guzikami jubilerskimi będzie już chyba gorzej wypadać w zestawieniu z krawatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać koszulę o zbliżonym rozmiarze do koszul Milera (Super Slim z obwodem klatki ok 100cm a nie 110+ przy kołnierzyku 38)? Niestety kołnierzyk w koszuli Milera mi się nie chowa pod marynarkę i brzydko wygląda, nad czym ubolewam bo wszystkie pozostałe parametry są idealne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać koszulę o zbliżonym rozmiarze do koszul Milera (Super Slim z obwodem klatki ok 100cm a nie 110+ przy kołnierzyku 38)? Niestety kołnierzyk w koszuli Milera mi się nie chowa pod marynarkę i brzydko wygląda, nad czym ubolewam bo wszystkie pozostałe parametry są idealne :(

Czy kolega czasem nie tworzy wyimaginowanych problemów? Które koszule w fasonie super slim/slim mają 110 lub więcej centymetrów w klatce przy kołnierzyku 38? Przykładowy obwód koszuli w klatce dla kilku firm:

 

1) Wólczanka slim fit- 100 cm

2) CT extra slim fit- 100 cm

3) T.M. Lewin super fitted - 99 cm

4) Turnbull & Asser slim fit - 104 cm

5) Osovski slim fit - 101 cm

6) E. Berg slim fit - 106 cm

7) Thomas Pink slim fit - 103 cm

 

Nie chce mi się wymieniać dalej, ale generalnie 110+cm w klatce przy kołnierzyku 38 w koszulach slim raczej nie występuje. Dodatkowo gdyby w innych firmach nie pasowały wymiary, jest cała masa online MTM, gdzie można sobie uszyć koszulę o takich wymiarach jakie się tylko wymarzą np. Camiceria Olga, Bombay Shirts Company, Luxire... oprócz tego są stacjonarne MTM...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega czasem nie tworzy wyimaginowanych problemów? Które koszule w fasonie super slim/slim mają 110 lub więcej centymetrów w klatce przy kołnierzyku 38? Przykładowy obwód koszuli w klatce dla kilku firm:

 

1) Wólczanka slim fit- 100 cm

2) CT extra slim fit- 100 cm

3) T.M. Lewin super fitted - 99 cm

4) Turnbull & Asser slim fit - 104 cm

5) Osovski slim fit - 101 cm

6) E. Berg slim fit - 106 cm

7) Thomas Pink slim fit - 103 cm

 

Nie chce mi się wymieniać dalej, ale generalnie 110+cm w klatce przy kołnierzyku 38 w koszulach slim raczej nie występuje.

TRL ma taki wymiar niestety

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są obwody klatki, na którą koszula będzie pasować, a nie obwód koszuli. Kolega ma pewnie 90 cm w klatce

Sprawdziłeś, czy tak sobie zgadujesz? Może nie jestem orłem z angielskiego, ale wydaje mi się, że potrafię w tabeli rozmiarów odróżnić pozycje "Your Chest" od "Shirt Chest circumference".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega czasem nie tworzy wyimaginowanych problemów? Które koszule w fasonie super slim/slim mają 110 lub więcej centymetrów w klatce przy kołnierzyku 38? Przykładowy obwód koszuli w klatce dla kilku firm:

 

1) Wólczanka slim fit- 100 cm

2) CT extra slim fit- 100 cm

3) T.M. Lewin super fitted - 99 cm

4) Turnbull & Asser slim fit - 104 cm

5) Osovski slim fit - 101 cm

6) E. Berg slim fit - 106 cm

7) Thomas Pink slim fit - 103 cm

 

Nie chce mi się wymieniać dalej, ale generalnie 110+cm w klatce przy kołnierzyku 38 w koszulach slim raczej nie występuje. Dodatkowo gdyby w innych firmach nie pasowały wymiary, jest cała masa online MTM, gdzie można sobie uszyć koszulę o takich wymiarach jakie się tylko wymarzą np. Camiceria Olga, Bombay Shirts Company, Luxire... oprócz tego są stacjonarne MTM...

 

Wielkie dzięki za informacje, dawno widać nie przeglądałem dokładniej stron. Zrobiłem zamówienie w BSC, zobaczymy jak będzie z realizacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać koszulę o zbliżonym rozmiarze do koszul Milera (Super Slim z obwodem klatki ok 100cm a nie 110+ przy kołnierzyku 38)? Niestety kołnierzyk w koszuli Milera mi się nie chowa pod marynarkę i brzydko wygląda, nad czym ubolewam bo wszystkie pozostałe parametry są idealne :(

Mam ten sam problem, też z rozmiarem 38, wszystko idelanie, ale  konierzyk nie chowa się pod marynarkę, cała reszta jest super jeżeli chodzi o resztę. 

http://sklepmiler.pl...na-do-muchy/659 ten model dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam zamiar zaopatrzyć się w lnianą koszulę i chce spróbować w Mango (akurat na to budżet mi wystarcza). Jak jest z ich rozmiarówką? Normalnie noszę kołnierzyk 41. Czy w takim razie celować w rozmiar L?

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest kurczliwość lnianych koszul po praniu? Spodziewać się, że bardzo się koszula zbiegnie?

Edytowane przez MarcinJarosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średniej jakości len ma tendencję do kurczenia się w praniu. Warto po praniu ponaciągać w ręku koszulę, ja tak robię. Po kilkunastu praniach koszula mięknie i już się tak nie kurczy. Generalnie nie  zauważyłem, by moje lniane (Mango) i bawełniano-lniane (M. Dutti, Wólczanka) po kilku praniach zbiegły się jakoś bardziej w stosunku do stanu nowości niż bawełniane. Co ciekawe, najmniej zbiegła się Mango - najlichsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam zamiar zaopatrzyć się w lnianą koszulę i chce spróbować w Mango (akurat na to budżet mi wystarcza). Jak jest z ich rozmiarówką? Normalnie noszę kołnierzyk 41. Czy w takim razie celować w rozmiar L?

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest kurczliwość lnianych koszul po praniu? Spodziewać się, że bardzo się koszula zbiegnie?

Jeśli się zbiegają to minimalnie , mam dwie koszule z mango w tej chwili , obie slim fit w rozmiarze L , jednak ta ostatnio kupiona jest mocniej taliowana , w moim przypadku prawie na styk w talii ;) Aha , nie zapłacił bym regularnej ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chciałbym napisać małe spostrzeżenie dotyczące koszul Lamberta. Wybrałem się wczoraj na zakupy, ponieważ koszule tej firmy bardzo odpowiadają mi krojem i dobrze na mnie pasują. Chciałem kupić 3 białe koszule z odkrytą plisą, mankietami na guziki i włoskim kołnierzem. Wydaje mi się że wymagania nie za bardzo wygórowane ale uwaga... takiej koszuli u nich nie ma. Jeśli włoski kołnierz to tylko i wyłącznie zakryta plisą. Pisząc "nie ma" mam na myśli informację Pani ekspedientki, że taka koszula w ich kolekcji w ogóle nie występuje (jest jedna ale z kratką pod kołnierzem, która jest widoczna i odbiega od klasyki).

 

No dobra, w takim razie proszę o niebieską i tutaj to samo. Podobno na prośbę klientów, niebieskie koszule z włoskim kołnierzem również mają zakrytą plisę.

 

Teraz pytanie - czy to nie jest tak, że zakryta plisa dotyczy wyjść formalnych, najczęściej wieczorowych? Jeśli tak to co im strzeliło do głowy, żeby błękitną koszulę, która nie jest wieczorowa robić w taki sposób?

 

Jestem ciekaw Waszego zdania dotyczącego powyższego.

 

pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kadam - Pani chyba sama nie wie co sprzedaje  :|

 

- Białe koszule:

http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73488

http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73464

 

-Niebieskie koszule:

http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73280

http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73465

 

Chyba, że chodziło ci o całkowicie gładkie - takich Lambertów faktycznie aktualnie nie ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.