Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, co myślicie o nowej kolekcji Osovski/Mr. Vintage? Mnie np. lniane się podobają.  Ale ceny niezłe...

 

Dziś byłem, kupiłem lnianą właśnie. Trochę szkoda, że ucięli 2 cm w talii, ale może i dobrze, będzie mobilizacja do odchudzania na lato. Wziąłem len od Masona, po bardzo dobrych doświadczeniach z innych koszul z tkanin od tego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te długie wyłogi są świetne, koszula nabiera zupełnie innego charakteru, kupiłem oxfordy z zeszłej kolekcji. Ja bym te wyłogi jeszcze wydłużył (poszerzając proporcjonalnie) o 0.5-1 cm.

 

Ja się cieszę ze zmian w rozmiarówce - z poszerzenia pod pachami o 2 cm przy kołnierzyku 38. Bo w starej kolekcji 38 miałem na styk, a 39 luźnawe (szczególnie w talii). Zwężenie rękawów też jest dobrym ruchem - prawdopodobnie teraz koszula będzie mi leżeć bdb - jeśli kupię :)

 

@Monkiusz, napisz coś więcej o właściwościach tej lnianej tkaniny, co prawda ja myślę o Albini, ale zawsze to jakieś info, bo do tej pory z lnianych mam tylko M. Dutti i Wólczankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monkiusz, napisz coś więcej o właściwościach tej lnianej tkaniny, co prawda ja myślę o Albini, ale zawsze to jakieś info, bo do tej pory z lnianych mam tylko M. Dutti i Wólczankę.

 

Dopiero za jakiś czas będę mógł coś więcej napisać o użytkowaniu. Natomiast wcześniej nie nosiłem lnianych koszul tego typu więc ciężko mi też zrobić jakieś porównanie. Brałem w "ciemno" po, jak pisałem, dobrych doświadczeniach z innymi koszulami z tkanin od Masona. Mam po prostu już zaufanie do nich. 

Co do taliowania to doczytałem, że dopiero większe rozmiary ucięli w talii ponoć. Co jest trochę dziwne, bo mam wrażenie, że gdzieś zniknęły spokojnie ze 2 cm w talii w moim egzemplarzu o rozmiarze kołnierzyka 41. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwne. Ja w moich button-down z zeszłej kolekcji zauważyłem, że jedna ma wyłogi krótsze o niecałe pół cm. Może Twój egzemplarz też jest taki niedomiarowy? Koszule są szyte maszynowo, więc ciekawe, skąd takie różnice. A może ją po prostu zmierz, bo to może być wrażenie wynikające w odmienności tkanin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy firmie Osovski. Czy wszystkie koszule, które są dostępne widoczne są na stronie, czy może większy wybór jest w sklepie stacjonarnym? Zastanawiam się, bo według mnie oferta na stronie nie jest zbyt bogata. Sporo ciemnych koszul lub takich w nietypowych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy firmie Osovski. Czy wszystkie koszule, które są dostępne widoczne są na stronie, czy może większy wybór jest w sklepie stacjonarnym? Zastanawiam się, bo według mnie oferta na stronie nie jest zbyt bogata. Sporo ciemnych koszul lub takich w nietypowych kolorach.

 

 

Jakieś filtry może ustawiałeś przeglądając stroęn typu rozmiar etc? Może to kwestia dziwnego wyświetlania  przykładowo gdy wybierzemy kategorię koszule męskie to te od Mr Vintage się nie pokazują wtedy w ogóle. Biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania jakie masz w profilu - chyba najprościej po prostu się wybrać i sprawdzić na miejscu w CH Blue City. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś filtry może ustawiałeś przeglądając stroęn typu rozmiar etc? Może to kwestia dziwnego wyświetlania  przykładowo gdy wybierzemy kategorię koszule męskie to te od Mr Vintage się nie pokazują wtedy w ogóle. Biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania jakie masz w profilu - chyba najprościej po prostu się wybrać i sprawdzić na miejscu w CH Blue City. :)

Ustawiam filtry na rozmiar. Jednak bez filtrów widzę 44 koszule. Dla porównania koszul Lambert w sklepie Wólczanka jest ponad 150. :)

 

A w trójmieście ktoś je sprzedaje?

Z informacji na stronie wynika, że jedyny sklep stacjonarny jest w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam białej OCBD w troche lepszej niż"H&M'owej" jakości. Ta od Mr Vintage jest bardzo ładna, jednak cena zbyt wysoka, Milera podobno dość sztywna co mnie nie przekonuje. Czy ktoś miał styczność z tą koszulą/tkaniną? http://vistula.pl/koszule/koszula,id-72272

 

Czy Albiate to solidny materiał? Polecacie coś do 250zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszul CT jest pewnie kilkaset modeli z kilkuset różnych materiałów, jeżeli ktoś nie zamawia co roku tego samego modelu koszuli to ciężko obiektywnie ocenić czy jakość materiału się pogorszyła. Ja nie mam zbyt pozytywnych doświadczeń z materiałami z koszul formalnych, za to bardzo lubię "washed oxford" z koszul casualowych.

Do "fajnych" materiałów mogę jeszcze dodać chambray, wczoraj doszła do mnie paczka z koszulami z tego materiału i są bardzo OK. Szczególnie w cenie, którą zapłaciłem są świetnym wyborem - chambray i washed oxford są teraz przecenione na 20 funtów za sztukę, a dodatkowo jeszcze dostałem mailem kod na 15% zniżki. Mam też wrażenie, że w porównaniu z poprzednimi latami nieco zmienił się krój koszul slim - na mniej obszerne. W poprzednich koszulach miałem "żagiel" na plecach, koszule slim fit z tego roku są dosyć luźne, ale nie na tyle, żeby chciało mi się oddawać je do taliowania.

 

 

Kup CT.

Pod warunkiem, że długość rękawów będzie odpowiednia, w koszulach casualowych CT nie ma możliwości wyboru długości rękawa. Z tańszych OCBD fajną opcją jest Camiceria Olga (jest kilka oxfordów za 55 euro do wyboru, kołnierzyk button-down również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam koszul z Vistuli, bo nie mieszczę się w ich rozmiarówkę, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na to, czy są lepsze, czy gorsze. Washed oxford z CT, to cytując z ich strony "Durable yet stylish, our 100% cotton washed Oxford shirts are supremely comfortable thanks to the unique wash we use to give them the ultimate soft feel. ". Czyli to po prostu bawełna o splocie oxford, ale poddana jakimś zabiegom, które sprawiają że jest bardzo przyjemna w dotyku. Od siebie dodam jeszcze, że również kolor tych koszul jest bardzo "sprany", przez co są one mocno casualowe i nie będą raczej pasować do bardziej eleganckich zestawów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu wyciągam koszule CT, którą tylko raz miałem na sobie i widzę kanty na obydwu rękawach. Nigdy tak nie prasuję żeby zostały, więc myślę: spokojnie zaraz je rozprasuję. Może od razu po zakupie ich nie zauważyłem (już nie oglądam wszystkiego przez lupę jak kiedyś). Niestety próbowałem kilka razy, na sucho, na mokro, z parą i bez. Nawet żona przyszła z pomocą, a kanty dalej są, nawet minimalnie się nie rozprasowały. Kanty idą idealnie od wszycia rękawa do samego dołu. Koszula zakupiona nowa z outletu. Możliwe, ze to jest taka wada koszuli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak standardowe bawełniane koszule. Sporo zależy od splotu - unikalbym popeliny.

Chic faktycznie, non-iron u CT prasuje się łatwiej, a zarazem nosi się bez problemów z komfortem, przewiewnoscia, etc. Ponieważ praktycznie zawsze mam marynarkę, mi kanty nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.