Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja dzisiaj muszę pochwalić Marlon koszule - dawną Orchideę.

 

Zamówiłem koszulę 29.05, dziś przyszedł kurier.
Koszula idealnie dopasowana, z odpowiednią długością rękawów, idealnym kołnierzykiem, i wszystkimi bajerami o które prosiłem, takimi jak guziki na stopce. Materiał Royal Oxford (aktualnie uważam, że na lato trochę za gruby, bo niestety wyprzedał się ten o niższej gramaturze). Bałem się, że będą poprawki, że koszula będzie źle spasowana, ale polecam ich konfigurator ze strony internetowej. Wszystko dobrze ustawił. Jedynie zmniejszałem obwód bicepsa i poprawiałem obwód w nadgarstku.
Całość przyjechała bardzo ładnie zabezpieczona i zapakowana. Dostałem informację o kolorowych kropkach - punktach odniesienia dla krawcowej, które mają zniknąć po pierwszym praniu (zobaczymy!).
Całość na plus, choć jest jeden mankament - zamawiałem próbniki i materiał w próbnikach jest cieńszy i bardziej miękki. Mam nadzieję, że po pierwszym praniu koszula będzie bardziej miękka.

G9Blt5L.jpg

ATSeEmp.jpg

HqA9F8H.jpg

MmUnkNU.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

 

Od miesiąca jestem w nowej pracy, gdzie obowiązuje dress code (business casual). O ile wcześniej ubierałem się elegancko "od święta", to teraz przy codziennym takim ubiorze i pracy biurowej dostrzegam bardzo irytujący problem związany z moją sylwetką i tym jak układa się w pasie koszula.

 

Otóż jestem osobą szczupłą i niezwykle trudno jest mi kupić od razu dopasowaną koszulę. Zazwyczaj noszę ekstra/super slimy, ale nawet te ostatnio zaczynają się źle układać. Domyślam się, że powodem tego problemu, oprócz sylwetki, są spodnie o niskim stanie (zazwyczaj jakieś slimowe jeasny albo chinosy) oraz to, że dużo siedzę, co dodatkowo jeszcze wyciąga koszulę ze spodni.

 

Rozważam następujące opcje:

 

1) Te super slimy jeszcze bardziej wyslimować. Czuje, że jest rezerwa, ale z drugiej strony czy to nie było by szaleństwem?

 

2) Zacząć nosić dziadkowe spodnie i szelki, może koszula nie będzie się tak wyciągać od siedzenia przy biurku.

 

3) Zainwestować w jakieś szalone urządzenia przytrzymujące koszule (takie szelki wiązane do łydki, czy coś podobnego). Próbowałem tego szukać w internecie, ale nawet za bardzo nie wiem jakich słów kluczowych używać.

 

 

Zwracam się do osób z doświadczeniem w zapobieganiu temu negatywnego efektowi o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem adwokatem szelek i spodni z wysokim stanem. Jeśli chodzi o ,,shirt stays", czyli właśnie te rzeczy mocowane do koszuli i ud/skarpet, to ja znalazłem jeden sklep, który to oferuje - beastyler.pl

A jeśli chodzi o dalsze zwężanie koszuli, to nie mam pojęcia, na ile pomoże, wydaje mi się, że z wyłażeniem ze spodni to ledwo co, ale lepsze dopasowanie nigdy chyba nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy po rebrandingu coś się zmieniło

 

Jakby co to mijam ich salon w zasadzie co drugi dzień po drodze z roboty. Z Orchidei zamawiałem i nie byłem specjalnie zadowolony, ale to też w dużym stopniu była moja wina - pierwsze MTM, brak świadomości czego się chce i jak to przekazać obsłudze. Do tego wybrałem fatalny materiał. Do Marlona wstąpiłem jak do tej pory raz z ciekawości - mają bardzo duży wybór materiałów, w tych również tych renomowanych producentów (w tym Albini). Aktualnie nie potrzebuje dodatkowych koszul, ale nie wykluczam przetestowania Marlona w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co sądzicie o koszulach M&S? Mam kilka sztuk i musze powiedzieć, że nie ustępują za bardzo np. Lambertowi. A cenowo, na wyprzedażach można trafić po ok. 50 zł za sztukę. Dzięki za odpowiedź :)

 

Są bardzo różne linie i nie da się uogólniać, ale można ustrzelić super sztuki, warto regularnie zaglądać. Na pewno na plus szeroka rozmiarówka i różne kroje, materiał zależy od konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo różne linie i nie da się uogólniać, ale można ustrzelić super sztuki, warto regularnie zaglądać. Na pewno na plus szeroka rozmiarówka i różne kroje, materiał zależy od konkretnego przypadku.

Ja mam kilka oxfordów, jedną popelinę i ze trzy twille z normalnej serii i są naprawdę bardzo w porządku. Ja bym jako jedyną wadę wymienił to, że większość "fajnych" koszul jest regular fit i bez przeróbek się nie obejdzie, a tailored fit w moim rozmiarze (39-40) ma za krótkie rękawy :/

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.