Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dużo koszul Lamberta. Generalnie uważam je za dobry produkt, szczególnie gdy kupiony w jakiejś promocyjnej cenie. Na, już pewnie, kilkadziesiąt koszul trafiły się może 2 lub 3, które trudno się prasowały. Warto zwrócić szczególną uwagę na koszule, które mają wszytą metkę producenta tkaniny np. Getzner, Contofico Albini itp. Drugim kryterium może być cena wyjściowa. Uważam, że warto polować na te kosztujące 350 zł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

49 minut temu, Aron napisał:

. Warto zwrócić szczególną uwagę na koszule, które mają wszytą metkę producenta tkaniny np. Getzner, Contofico Albini

Tak jakoś podświadomie czułem. A masz jakieś  opinie na temat materiałów od tych producentów?Bo przyznam szczerze te nazwy mi nic nie mówią i nie wiem czy to faktycznie wysoka jakość czy też może "fajna nazwa żeby lepiej się sprzedawało". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jamjest napisał:

Tak jakoś podświadomie czułem. A masz jakieś  opinie na temat materiałów od tych producentów?Bo przyznam szczerze te nazwy mi nic nie mówią i nie wiem czy to faktycznie wysoka jakość czy też może "fajna nazwa żeby lepiej się sprzedawało". 

Dla mnie podstawowym kryterium oceny koszuli jest to, czy łatwo się ją prasuje. Moje koszule z materiałów od oznaczonych producentów prasują się bezproblemowo. Oczywiście nie oznacza to, że materiały o nieoznaczonym pochodzeniu są złe, czy że źle się prasują. Nie jestem też wielkim znawcą tkanin, ale oceniam na podstawie doświadczeń. Producenci bawełny, z której korzysta Lambert pojawiają się też w Osovski, Suitsupply i pewnie wielu innych sklepach, których nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głównym kryterium jest przewiewność i ogólna "przyjemność" z noszenia koszuli wykonanej z danego materiału. Mam chyba wrażliwą skórę, bo niektóre materiały odbieram jako wyraźnie nieprzyjemne. Gniotliwość/łatwość prasowania na drugim miejscu.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mosze napisał:

Dla mnie głównym kryterium jest przewiewność i ogólna "przyjemność" z noszenia koszuli wykonanej z danego materiału. Mam chyba wrażliwą skórę, bo niektóre materiały odbieram jako wyraźnie nieprzyjemne. Gniotliwość/łatwość prasowania na drugim miejscu.

Mam tak samo, przewiewność i to jaki materiał jest w dotyku to dla mnie kluczowe sprawy w przypadku tkaniny koszulowej. Niespecjalnie przeszkadza mi, kiedy koszula się trochę pognie w czasie dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mosze napisał:

Dla mnie głównym kryterium jest przewiewność

O, to do mnie przemawia. To teraz pytanie - które lamberty są najbardziej przewiewne?

Mam lamberty z wełny egipskiej two ply - można o nich mówić wiele, ale z pewnością nie są przewiewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14 czerwca 2016 o 08:29, kris_break napisał:

czy ktoś próbował juz marki kragelman? reklamują się jako włoska jakość tkanin, ktoś z Was to może potwierdzic? xxxxxx MOD. niedozwolona reklama.

Witam, ja zamówiłem jedną koszule ale niestety musiałem odesłać bo zbyt ciasna była. Najwieksza zaleta tej marki to fakt ze szyją w sylwetkach sportowych, szersza klata i ramiona i wąska talia. Co do materiału to średni, cienki twill, dosyć gniotliwy. Ale może trafiłem na taki model, może szyja tez z lepszych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy moglibyście wskazać mi jakie sa Waszym zdaniem najlepsze marki koszul formalnych?

Aktualnie mam lamberty, rtw Millera, osovskiego od mr vintage i dwa Stenstromy.

Najlepsze sa wg mnie bezapelacyjnie Stenstromy, co patrząc na ich cenę (630-700zl) specjalnie nie dziwi, potem koszula Milera, potem ossovski, a na końcu Lamberty.

Szukam jakiejś alternatywy dla Ww Millera/Stenstroma. 

Moze Calvin Klein?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anachronis

Jezeli chodzi o RTW to z droższych marek miałem Turnbull&Asser - rewelacyjne koszule, nie spotkałem póki co lepszych. Na przecenach można kupić za 400-500 złotych. Miałem tez Salvatore Ferragamo i tych z kolei nie polecam. Nie miałem ale mają świetne opinie np. Charvet, Brioni, Borelli, Eton. Próbowałbym wsród którejś z tych marek, żaden Calvin Klein nie jest do nich w jakikolwiek sposób porównywalny.

Edycja: z tańszych koszul E. Berg na przecenach ( są dwa razy w roku), za 230 złotych nie spotkałem jeszcze lepszych koszul.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum z prostego powodu. Nie jestem w stanie kupić dla siebie koszuli, gdyż wszystkie nie leżą tak jak powinny. Problem wynika z tego, że jestem niski i szczupły. W związku z tym zbyt długie rękawy są normą. Jednakże nie to jest największą udręką. Wyzwanie stanowi leżenie koszuli. Wszystkie robią na moich plecach garba i zwisają z nadmiaru materiału. Nawet włożona w spodnie koszula nie prezentuje się elegancko, gdyż wokół robi się worek. Nie wiem czy jakiekolwiek poprawki krawieckie rozwiążą moje rozterki?

Problem polega na tym, że mierzę jedynie 166 cm i ważę 64kg. Mam 76 cm w pasie i 90 w klacie. Przymierzałem wiele koszul i żadna dobrze nie przylegała.

Załączam filmiki, na których widać to jak koszule na mnie leżą.

Pierwszy filmik to koszula Esprit wyłożona luźno, drugi przedstawia tę samą koszulę włożoną do spodni

Trzeci i czwarty prezentuje mnie w koszuli Calvina Kleina luzem i w spodniach.

https://www.youtube.com/watch?v=BgSmIIsNFWg

https://www.youtube.com/watch?v=IkflyEapYzY

https://www.youtube.com/watch?v=DndIVXRrRV0

https://www.youtube.com/watch?v=9plRX-7xdl4

 

Powiedzcie, one leżą okej, czy jednak są zbyt luźne? I czy krawiec może w tym przypadku pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć koszulę z wieszaka która leży idealnie. Poprawki krawieckie koszul dla wielu chleb powszedni. Takie "ulepszenie" koszuli jest stosunkowo proste i tanie. Trudno coś zniszczyć przy skracaniu rękawów czy zwężaniu. Gorzej już z szerokością barków. IMO koszule które pokazałeś leżą dobrze na długość i nie widać żeby były za szerokie (nawet przy włożeniu do spodni). To co stanowi problem to drastycznie długie rękawy i (w drugiej koszuli) źle dopasowane barki. Linia wszycia powinna zaczynać się przed spadem barku, u ciebie wychodzi poza i koszula wydaje się kanciasta.

 

 Ed: Na filmikach kiepsko widać, lepiej zrób fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla kolegi za nowy krok w pytaniu o dopasowanie - czyli nagrywanie filmików. 

Moim zdaniem koszule są ok - pamiętaj, że zawsze koszula musi mieć jakiś zapas - np. w obwodzie brzucha przy siadaniu, by nie robiło się "oko cyklopa" czyli wystający pępek między dziurkami. Jak kolega wyżej wspomniał - powinny być dobre 2-3 cm węższe barkach. Kolega jest chudy więc może sobie pozwolić na mniejszy zapas materiału. Wiele zależy też od przeznaczenia koszuli - jeżeli nosi się ją głównie pod marynarką, którą się nie zdejmuje, liczy się bardziej wygoda. 

Jak dla mnie:

  • Za długie rękawy
  • Za szerokie w barkach. 
  • Można trochę zwęzić w talii (prosta przeróbka, nawet do zrobienia w domu jak ktoś ma maszynę do szycia) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, p_b napisał:

Jeżeli szukasz alternatyw w przedziale 700 PLN to polecam szycie na miarę.

Nie jestem raczej w stanie dostatecznie dobrze opisac u krawca o jaki efekt mi chodzi. Ten proces, z tego co widze, wymaga sporej wiedzy, ktorej nie posiadam

21 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

@Anachronis

Jezeli chodzi o RTW to z droższych marek miałem Turnbull&Asser - rewelacyjne koszule, nie spotkałem póki co lepszych. Na przecenach można kupić za 400-500 złotych. Miałem tez Salvatore Ferragamo i tych z kolei nie polecam. Nie miałem ale mają świetne opinie np. Charvet, Brioni, Borelli, Eton. Próbowałbym wsród którejś z tych marek, żaden Calvin Klein nie jest do nich w jakikolwiek sposób porównywalny.

Edycja: z tańszych koszul E. Berg na przecenach ( są dwa razy w roku), za 230 złotych nie spotkałem jeszcze lepszych koszul.

 

Te marki faktycznie wydaja sie byc swietne jakosciowo, ale jest pewien problem - one wszystkie (poza E.Bergiem) - przynajmniej na zdjeciach - nie wygladaja na swoja cene, a jesli juz wydaje 400-700zl za koszule, to chcialbym, zeby rowniez prezentowala sie jak produkt na wyzszym poziomie.

Stenstroms spelnia ten warunek. Miller do pewnego stopnia tez, ale te wloskie marki, ktore wspomniales na zdjeciach wygladaja wg mnie niestety jak zwykla, "szara" koszula.

Myslalem nad czyms takim: https://osovski.pl/product-pol-612-Koszula-meska-OSOVSKI-AL1523.html  https://osovski.pl/product-pol-595-Koszula-meska-OSOVSKI-AL1515.html  http://e-berg.pl/kolekcja-meska/koszule-luxury-slim-fit/gva-geneva-15561.html  , przy czym nie wydaje mi sie, zeby koszula E. Berga byla warta swojej ceny przy jej wygladzie, ale moze sie myle.

PS: Wiadomo kiedy sa te wyprzedaze? Na Nowy Rok i jakoś w wakacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego jesteś miasta? Jeżeli po drodze Ci do Warszawy to polecam odwiedzić Sebastiana Żukowskiego - poza naprawdę bogatym wyobrem materiałów oraz bardzo dużym wyborem różnych składowych oraz wyborze materiałów - też doradzi Ci bezpośrednio doświadczony krawiec oraz może wykonać jakieś przeróbki już na gotowym produkcie (ceny od 300 do 500zł) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Caporegime napisał:

Z jakiego jesteś miasta? Jeżeli po drodze Ci do Warszawy to polecam odwiedzić Sebastiana Żukowskiego - poza naprawdę bogatym wyobrem materiałów oraz bardzo dużym wyborem różnych składowych oraz wyborze materiałów - też doradzi Ci bezpośrednio doświadczony krawiec oraz może wykonać jakieś przeróbki już na gotowym produkcie (ceny od 300 do 500zł) 

Z Warszawy wlasnie. A ile czasu trwa realizacja takiego zamowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anachronis

1) Wygląd na zdjęciach bywa mylący - najlepszym przykładem są zdjęcia butów na Herring Shoes. Praktycznie żadnych AS bym nie kupił na podstawie zdjęć z tej strony, a to przecież piękne buty. Tak jak pisałem, koszule T&A to najładniejsze i wykonane z najlepszych materiałów koszule, jakie do tej pory widziałem. Niebywale przyjemny w dotyku materiał , piękne guziki, bardzo staranne wykonanie. Oczywiście wadą jest to, że to koszule RTW więc niekoniecznie muszą na Ciebie pasować. Naprawdę nie ma co porównywać z koszulami Osovski, nawet jeżeli te drugie wyglądają na zdjęciach ładniej - to inna półka cenowa i jakościowa.

2) Tak, wyprzedaże w E. Berg są jakoś na początku roku i w połowie roku. W zeszłym roku nie było wyprzedaży w sklepie online, a tylko w sklepach stacjonarnych.

3) Szycie koszuli na miarę jest dużo prostsze od szycia garnituru, nie wymaga to dużej wiedzy z Twojej strony, w porządnych salonach MTM, albo jak radzi Caporegime u Sebastiana Żukowskiego, czy u Zaremby z pewnością uszyjesz dobrze dopasowaną koszulę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie - od 2-4 tygodni - chyba zależy od aktualnego obłożenia. Ostatnio zamawiałem z miętowego lnu z włoskiego materiału, oddzielnego sprowadzanego i udało się zamknąć w 2,5 tygodnia. 

W tym nowym, włoskim próbniku, jest nawet bawełna typu zefir - prawidzwy must have na lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Caporegime napisał:

Różnie - od 2-4 tygodni - chyba zależy od aktualnego obłożenia. Ostatnio zamawiałem z miętowego lnu z włoskiego materiału, oddzielnego sprowadzanego i udało się zamknąć w 2,5 tygodnia. 

W tym nowym, włoskim próbniku, jest nawet bawełna typu zefir - prawidzwy must have na lato

A masz moze jakies zdjęcie przykładowej koszuli robionej u tego krawca? 4 tygodnie to sporo czasu. Jedna przymiarka przy pierwszej wizycie, czy trzeba jeździć pare razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.06.2016 o 08:29, kris_break napisał:

czy ktoś próbował juz marki kragelman? reklamują się jako włoska jakość tkanin, ktoś z Was to może potwierdzic? xxxxxx MOD. niedozwolona reklama.

Nowa koszula dotarła, tym razem wybrałem krój athletic fit i leży dobrze, w końcu nie muszę jej taliowac jak każdej innej. Odszycie niezłe, co ciekawe szyta nie w chinach tylko w PL.Niestety średnio się prasuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 11:22, PanJohnson napisał:

Cześć.

Od jakiegoś czasu chodził za mną pomysł stworzenia koszuli z dobrego materiału, w klasycznych kolorach, z fajnym kołnierzykiem i w dobrej cenie.

Niedawno przyszedł do mnie ze szwalni pierwszy prototyp.

Co myślicie o kroju i kołnierzyku?Myślałem o sprzedaży w preorderze w okolicach 150zł.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wg mnie kołnierzyk odrobinę zbyt wysoki. za 150 bym kupił na próbę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.