Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.06.2016 o 13:55, Panam napisał:

Koledzy prośba o opinię:

 

Zamówiłem 3 lniane koszule z kolekcji Osovski & Mr. Vintage. Generalnie jestem bardzo zadowolony z dwóch, a kiedy wczoraj pierwszy raz chciałem założyć trzecią z nich, podczas prasowania zauważyłem to:

Jestem oczywiście świadomy, że supełki są naturalnym elementem tkanin lnianych, jednak ten konkretny rozpycha poprzeczne włókna. W efekcie fragment koszuli jest stworzony tylko z podłużnych włókien. W moim mniemaniu koszula jest w tym miejscu bardzo cienka i z całą pewnością defekt ten wpłynie na jej trwałość. Po kontakcie ze sklepem i przesłaniu zdjęć uzyskałem informację, że nie dostrzeżono żadnej wady.

 

Co o tym sądzicie?

Panam, zwracałeś te koszule? Ja w sumie mam to samo, ale zauważyłem to dopiero później :) Niby da się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Łukasz N. - Nie mogłem zwrócić ponieważ wadę zauważyłem już po przeróbkach krawieckich. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale moim zdaniem koszula za 399 zł powinna raczej cieszyć niż martwić.

Koledzy wczoraj po raz pierwszy prałem moją koszulę SuSu uszytą z materiału 60%len 40%bawełna. Koszula była prana ręcznie w zimnej wodzie. Po wyschnięciu okazało się, że skurczyła się na obwodach ok. 4 cm, 2 cm w kołnierzu i 4 cm w rękawie.

Czy jest to wada materiału czy raczej przypadłość mieszanki lnu z bawełną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

W dniu dzisiejszym zakupiłem koszulę Profoumo z przeznaczeniem do założenia na ślub. Koszula uszyta jest z bawełny non-iron.

http://eleganckipan.com.pl/koszule/1549-elegancka-biala-koszula-meska-taliowana-slim-fit-mankiety-na-spinki.html

Przeczytałem jednak teraz, że koszule non-iron mogą powodować dyskomfort przy ich noszeniu ( swędzenie, potliwość).

Zostawić ją, czy lepiej dopłacić 90zł i wymienić na tą z linku poniżej?

http://eleganckipan.com.pl/koszule/1253-biala-koszula-meska-taliowana-slim-fit-z-mankietami-na-spinki.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam

Kosmos - do natychmiastowej reklamacji. Nawet moje lniano-bawełniane koszule z HM za 60 zeta aż tak się jednorazowo nie kurczyły - a nie prałem ich bynajmniej w zimnej wodzie i do tego ręcznie. 

@Pablo84

Każdy ma trochę inną tolerancję na tego typu materiały. Przymierz ją najpierw, posiedź w niej chwile i sam zdecyduj czy odczuwasz aż taki dyskomfort żeby ją wymienić. Dodam również że mocno pomaga 2-3 krotne przepranie koszuli w pralce. W przypadku moich koszul z CT po kilku praniach przestałem je "czuć", a sam efekt non-iron utrzymuje się do tej pory. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opinia o non-iron wynika z tego, że przeważnie jest to bawełna z domieszką czegoś innego. 

Jednak często producenci koszul, oznaczają tak też zwykłą bawełnę, która ze względu na swoje właściwości, bardzo prosto się prasuje (często jest to wysoka 's-ka). 

Każda koszula wymaga przeprania przed pierwszym założeniem by wypłukać chemikalia. Oczywiście wtedy już będzie problem z jej ewentualnym zwrotem - ostrzegając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Non-iron" jako efekt domieszki to raczej stare czasy albo bardzo tanie koszule z poliestrem. Teraz to się uzyskuje poprzez nasączanie bawełny i utrwalenie formaldehydem, który u pewnego procenta populacji może wywołać reakcję alergiczną:

http://www.nytimes.com/2010/12/11/your-money/11wrinkle.html?_r=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w przypadku Profuomo jest stosowana jakaś chemia czy poprostu wysokoskrętne włókna..? Jeśli jednak cena koszuli jest niższa niż koszul z linii Sky Blue to raczej ciężko liczyć na to drugie. Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Zrobię tak jak radzicie, ponoszę chwilę w domu i spróbuję ocenić czy przeprać ze dwa razy czy wymienić na taką z linii Sky Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo84

Nie wietrz spisku; Profuomo to solidna marka  - jeśli jest napisane 100% bawełny to jest 100% bawełny!

2 godziny temu, dziko napisał:

"Non-iron" jako efekt domieszki to raczej stare czasy albo bardzo tanie koszule z poliestrem.

Jeżeli jest to tania koszula z poliesterm, to jest to oznaczone na metce.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, flozbi napisał:

Osobiście nigdy bym nie zapłacił za koszulę marki Profuomo 400 zł. W "Tikeju" linię Sky Blu można dostać za 129 zł. Za 4 stówki wolałbym wybrać koszulę np. w Emanuel Berg.   

A w TK mają pełną rozmiarówkę tych koszul i wszystkie modele? Jeżeli nie, to to co piszesz jest trochę bez sensu. Równie dobrze mogę napisać

"Osobiście nigdy bym nie zapłacił 4 stówek za koszulę E. Berg. Na przecenach można je dostać za 239 zł. Za 4 stówki wolałbym wybrać np. przecenioną koszulę Turnbull&Asser." 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

To rozumiem, że skoro C&J kosztują normalnie ~2000 złotych, a w TK 300, to za więcej niż ~1200 nie ma co ich kupować?

Kompletnie nie rozumiem odniesienia i jest trochę bez sensu. Z tego co wiem temat dotyczy koszul. Poza tym widziałeś kiedyś buty C&J w TK za 300 zł? Ja nie, a tańsze koszule Profuomo tak i nawet posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś miałem okazję prasować dwie koszule Osovski takie około 15 prania. Jako, że operuję ok. 30 sztukami koszul bardzo dawno ich nie zakładałem, kiedyś dużo częściej - głównie w powodu efektu Batmana wisiały w szafie w głębokim miejscu. I stwierdzam, że to co tworzy się na szwach po praniu to jest coś bez nazwy.

Powinienem je wyrzucić już pomimo tego że tkanina w bardzo dobrej kondycji - jak pamiętam Thomas Mason. Reasumując nie tylko tkanina tworzy koszulę. Podobny efekt harmonijki miałem tylko w MTM tailorstore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2016 o 08:32, Zajac Poziomka napisał:

A w TK mają pełną rozmiarówkę tych koszul i wszystkie modele? Jeżeli nie, to to co piszesz jest trochę bez sensu. Równie dobrze mogę napisać

"Osobiście nigdy bym nie zapłacił 4 stówek za koszulę E. Berg. Na przecenach można je dostać za 239 zł. Za 4 stówki wolałbym wybrać np. przecenioną koszulę Turnbull&Asser." 

@flozbi nie zawsze cena produktu jest najważniejsza dla kupującego. Dla mnie w tym momencie najważniejsze było dopasowanie do sylwetki, by była w miarę z jak najlepszej tkaniny oraz by była dostępna "od ręki". Dlatego zgadzam się z @Zajac Poziomka, że Twój wpis o TK jest trochę bez sensu. Pytanie było czy lepiej zostawić jedną koszulę czy lepiej wymienić na drugą droższą, a nie czy warto wydać 400zł na Profuomo.

Emanuel Berg w moim rozmiarze kołnierzyka i sylwetce slim ma o 2cm więcej w obwodach klatki i talii niż Profuomo i przy moich preferencjach co do dopasowania z tego względu nie był brany pod uwagę.

Finalnie zostawiłem tą tańszą koszulę non-iron.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje 2 gr, to zgodzę się z kolegą Pablo84, że cena nie zawsze jest najważniejsza. Sądzę, że większość z forumowiczów porusza się w określonej grupie koszul CT, Osovski, Lambert, Lantier, EB, Bytom, Profuomo, RL, Gant, MD i pewnie kilka innych marek droższych lub tańszych. Ogólnie każda z tych możemy kupić w podobnej, w niższej lub wyższej cenie, zależnie od miejsca kupna (np. TK, sklep firmowy), okresu (np. wyrzedaż, nowa kolekcja). Myślę, że cena jaką płacimy za daną rzecz, to kwestia indywidualna. Natomiast rozmiarówka koszul potrafi być różna. Doskonale wiemy, że choćby dana rzecz była najlepszej marki, z najlepszych tkanin, i kupiona w najlepszej cenie, a jeśli będzie niedopasowana, lub słabo dopasowana rozmiarowo, to zakup i tak będzie chybiony. Więc jeśli na kimś świetnie leży np. Osovskiego i RL to będzie zazwyczaj nabywał te koszule, a nie np. EB, który mu nie leży, ale akurat znalazł jakąś sztukę w świetnej cenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.