Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zamawialiśmy w tym samym czasie jeśli dobrze pamiętam, jest prawdopodobieństwo, że te same....

Z ciekawości sprawdziłem teraz dokładniej wymiary, generalnie przesadziłem, większośc wymiarów podobna, natomiast tył trochę krótszy o te niecałe 3cm.

Prałem w 30o, również suszyłem na wieszaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie rozmiaru koszuli (w ciemno)

 

Mam
106 w klatce
97 w talii

182 wzrostu

42 kołnierzyk

 

mierzyłem dzisiaj koszulę lamberta slim 42 176-182 (ona ma 112/104 i długość rękawa 65) wyglądała idealnie jednakże problemem było to że przy ruchach rękami ciagnęła się w klatce, Pani powiedziała że to normalne jednakże ja się boje że przy 8 godzinach w biurze przy biurku może być to uciążliwe.

 

I się meeega zastanawiam między rozmiarami CT (które zamówić)

 

Formal 16.5 Extra SF 36" 115cm/107,5cm kołnierzyk classic

 

albo jeszcze więcej luzu

 

Casual L Extra SF 118cm/111cm

 

I nie mogę się zdecydować czy iść w więcej luzu w klatce czy mniej (forma kołnierzyka nie jest dla mnie ważna, z racji że to "tylko" do biura z 3" krawatem, taki business casual)

 

głupie raptem 3cm :( a żal nie kupować multibuy tylko np 1 na spróbowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również prosić o poradę w kwestii rozmiaru koszuli CT Casual.

Na razie kupiłem kilka koszul Extra Slim Fit z linii Formal o rozmiarze: kołnierzyk 35.5", rękaw 91 cm i są na mnie dobre. W kołnierzyku mam trochę luzu ale akceptowalnego (ściągam mocniej krawatem).

Chciałbym spróbować teraz koszul z linii Casual Extra Slim Fit z kołnierzykiem button-down ale z uwagi na inną rozmiarówkę niż linia Formal obawiam się, że żaden z rozmiarów nie będzie na mnie dobry:

- rozmiar M: krótkie rękawy, szeroka.

- rozmiar L: duży kołnierzyk (ale to chyba nie powinno być problemu bo nie będzie zapinany pod szyją), szeroka.

 

Mój wzrost 187 cm i szczupła budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukasDalton

W przypadku formalnych koszul CT (krój extra slim) 10 cm różnicy pomiędzy klatką piersiową właściciela, a obwodem w klatce koszuli, to dość mocne dopasowanie. W moim przypadku, to najbardziej dopasowane koszule jakie mam, ale nadal komfortowe. To zależy jaki luz ktoś lubi. Miałem problem z kolei z doborem długości rękawów, dlatego przy pierwszym zamówieniu zamówiłem dłuższe i je skróciłem. Możesz też rozważyć taką opcję.

 

@bluemoon

Może być tak, że nie dobierzesz rozmiaru, bo w tej linii nie można wybierać długości rękawów. Ja zamówiłem taki rozmiar, żeby rękawy były dobre, ale musiałem dość mocno zwęzić koszulę. Z tego powodu, po jednym, czy dwóch egzemplarzach darowałem sobie koszule z linii Casual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koszulach CT. Zaryzyowałem i zrobiłem drugie zamówienie z CT, gdyż gdzieś na forum przeczytałem że znowu coś z rozmiarami porobili. I muszę powiedzieć, żę teraz ich Extra Slim Fit jest perfekcyjny. Wcześniej były bardzo wąskie w plecach, z przodu worek i baardzo długie, i dodatkowo bardzo wąskie mankiety. Musieli mieć bardzo dużo uwag odnośnie tamtego kroju, gdyż teraz to wszystko poprawili.

 

Mankiety są szersze, plecy szersze, koszule krótsze (mówię o rękawie 36 cali, który reklamują jako wydłużony), poszerzyli plecy, i w końcu na klacie i brzuchu leżą jak należy. Zamówiłem cztery, dwie z dłuższymi rękawami (btw, wystawię w weekend na sprzedaż).

 

A piszę, bo dużo pisałem jakie złe są ESF z CT, ale faktycznie takie były na początku roku. Teraz są zupełnie inne - i, o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prośba o opinię:

 

Zamówiłem 3 lniane koszule z kolekcji Osovski & Mr. Vintage. Generalnie jestem bardzo zadowolony z dwóch, a kiedy wczoraj pierwszy raz chciałem założyć trzecią z nich, podczas prasowania zauważyłem to:

 

2.jpg

 

3.jpg

 

 

Jestem oczywiście świadomy, że supełki są naturalnym elementem tkanin lnianych, jednak ten konkretny rozpycha poprzeczne włókna. W efekcie fragment koszuli jest stworzony tylko z podłużnych włókien. W moim mniemaniu koszula jest w tym miejscu bardzo cienka i z całą pewnością defekt ten wpłynie na jej trwałość. Po kontakcie ze sklepem i przesłaniu zdjęć uzyskałem informację, że nie dostrzeżono żadnej wady.

 

Co o tym sądzicie?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej okazji, że trwa właśnie promocja na CTShirt, dla osób które szukają lżejszych tkanin na koszule, do wykorzystania w okresie letnim, kilka wskazówek dla wyboru z bieżącej kolekcji. Może to komuś pomoże...CT dość słabo opisuje tkaniny z których wykonuje koszule
​1. koszule "end of end" chyba najlżejsza tkania w CT http://www.ctshirts.com/uk/classic-fit-end-on-end-sky-shirt/FOR0116SKY.html#prefn1=season&prefn2=status&prefv3=BLUE&sz=45&start=65&prefv1=SS16%7CAW15&prefv2=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefn3=webColour&cgid=shirts-formal-shirts -  fatalnie się prasuje

2. "Egyptian cotton" z tej serii http://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-cutaway-collar-egyptian-cotton-compact-check-blue-shirt/FOR0993BLU.html#prefn1=fit&prefn2=season&prefv3=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefv1=Extra+slim&prefv2=SS16%7CAW15&prefn3=status&tib=TIB-shirts&cgid=shirts&start=4 lekka, naprawdę fajna - lepiej się prasuje od eoe

3. "Mouline yarn" tkanina lekka ale wcale nie taka przewiewna - non iron http://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-cutaway-collar-non-iron-mouline-stripe-sky-shirt/FON0687SKY.html#prefn1=fit&prefn2=iron&prefv3=SS16%7CAW15&prefv4=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefv5=BLUE&prefv1=Extra+slim&prefv2=Yes&prefn3=season&prefn4=status&prefn5=webColour&cgid=shirts-formal-shirts&start=6

4. tkanina należąca do lżejszych bardzo fajnie się prasuje http://www.ctshirts.com/uk/slim-fit-small-gingham-check-sky-shirt/FOR0685SKY.html#prefn1=season&prefn2=status&prefv3=BLUE&sz=45&start=51&prefv1=SS16%7CAW15&prefv2=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefn3=webColour&cgid=shirts-formal-shirts

 

Linkuję oczywiście do przykładowych modeli z tkaniny - inne kolory można sobie namierzyć już samemu

 

Na pewno nie polecam na lato:

Ten twill, który notabene jest bardzo fajny ale nie na lato http://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-cutaway-collar-non-iron-twill-sky-shirt/FON0580SKY.html#prefn1=fit&prefn2=iron&prefv3=SS16%7CAW15&prefv4=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefv5=BLUE&prefv1=Extra+slim&prefv2=Yes&prefn3=season&prefn4=status&prefn5=webColour&cgid=shirts-formal-shirts&start=3

Tą popelinę - jest gruba i mięsista http://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-non-iron-poplin-white-shirt/FON0337WHT.html#prefn1=fit&prefn2=iron&prefv3=SS16%7CAW15&prefv4=new%7Ccontinuity%7Cterminal&prefv5=WHITE&prefv1=Extra+slim&prefv2=Yes&prefn3=season&prefn4=status&prefn5=webColour&cgid=shirts-formal-shirts&start=4

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma, albo nie chce wydawać pierdylion złotych na lnianą koszulę, nie ma specjalnych wymagań i lubi pomacać przed zakupem to w Reserved są po 69zł. Ładnie skrojona, bez kieszonek, wyjmowane fiszbiny.

Przymierzyłem, ładnie leżą, kupiłem dwie, jeszcze nie nosiłem i nie prałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.