Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja noszę rozmiar 39/40. Koszule Miler w tych rozmiarach wg. tabeli są węższe w talii o ok. 2cm i szersze w klatce piersiowej o 1cm od Osovski&Mr.V. 

O&Mr.V leżą na mnie niemal idealnie, natomiast Milera musiałem odesłać ze względu na zbyt mocne taliowanie i odziwo w klatce też było mi ciaśniej niż w O&Mr.V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem koszuli Szarmanta, jednak nie wiem czy są warte swojej ceny, jak jest z jakością? I jak prezentują się w porównaniu do konkurencji (Miler, E.Berg, Eton, Turnbull&Asser etc) ogólnie półka cenowa 300-800zł. Modele które wpadły mi w oko, to te z pin collar i tab collar (piękne kołnierze i genialne mankiety, detale miodzio). Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.08.2016 o 21:16, Milten napisał:

Zastanawiam się nad kupnem koszuli Szarmanta, jednak nie wiem czy są warte swojej ceny, jak jest z jakością? I jak prezentują się w porównaniu do konkurencji (Miler, E.Berg, Eton, Turnbull&Asser etc) ogólnie półka cenowa 300-800zł. Modele które wpadły mi w oko, to te z pin collar i tab collar (piękne kołnierze i genialne mankiety, detale miodzio). Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

A w tej cenie nie lepiej jest coś uszyć? W sensie, może nie za 300, ale koło 500 (czyli średnio z Twojego zakresu), to już spokojnie można, a wtedy detale wybierasz jak chcesz ;)
Chociaż sam chętnie bym takie porównanie przeczytał, jak polskie marki radzą sobie z takim Etonem na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji tego, że od jakiegoś czasu ciągam się z naszą rodzimą firmą w reklamację w sprawie poprawek koszul chciałem się was zapytać, a być może zacząć nowy temat w tej kwestii.

Mianowicie kto odpowiada, za źle wykonane poprawki krawieckie? Szczególnie jeśli nie da się ich cofnąć? Sytuację taką obecnie mam. Niestety sklep tłumaczy się czymś takim : 

 

" Proszę życzliwie zrozumieć również naszą stronę. Poprawki krawieckie są robione wyłącznie na odpowiedzialność Klienta. O tym został Pan poinformowany podczas wizyty w salonie. Zostały one wykonane zgodnie z przymiarką oraz sugestiami od Pana. Nie zalecamy wykonywanie, aż tak licznych i dużych zmian w konstrukcji koszuli. Wówczas całe proporcje są zaburzone i efekt jak w Pana przypadku jest niezadawalający. Tutaj rozwiązaniem jest próba zmierzenia innego dostępnego rozmiaru, bądź też skorzystania z usługi MTM, które jest u nas dostępna. 

Trudno jest dopasować koszulę „z półki” na konkretną sylwetkę Klienta.  "

Czy to prawda? Mnie nikt nie informował w kwestii tego, że odpowiadam za poprawki co w ogóle jest dla mnie dziwne. Zresztą w książcę Pana Michała jest wypisane tailowanie jako obróbka krawiecka dla koszul i nie była omawiana jako coś nadzwyczajnego.

Ponadto ja jestem szczupłą osobą nie jakimś kwadratem i przy zaznaczniu rzeczy do poprawki wszystko było wporządku. A potem osoby pracujące w sklepie powiedziały po pokazaniu tej poprawki, że czegoś takiego jeszcze nie widziały, więc uznałem, że to nie ze mną jest coś nie wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość :) Troszkę z innej beczki o koszulach- potrzebuję kilka sztuk, które zapewnią mi elegancki wygląd, ale ich cena pozwoli mi na swobodne kupno. Nie ukrywam, że moje zasoby finansowe są naprawdę znikome. Chciałbym prosić o waszą opinię co wyglądu jednej z tych, które wybrałem. Nie jest mi ona potrzebna na żadną specjalną okazję- jedynie na potrzeby pracy :) 

Zdjęcie 07.09.2016, 19 34 40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery- moje zarobki nie pozwalają mi na koszule od topowych polskich marek. Może faktycznie- z tą mogłem trochę przekombinować. W takim razie może klasyka klasyki? https://www.denley.pl/product-pol-46028-Biala-koszula-meska-elegancka-z-dlugim-rekawem-Bolf-5821-1.html 

Po rabacie zgarnę ją za 40 zł, więc nie ma się co oszukiwać- tańszej koszuli nie znajdę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaśko nie, nie i jeszcze raz nie.
Dawno nie widziałem tak brzydkiego BD.

Na prawdę niewiele dopłacając możesz zgarnąć koszule od wólczanki/lamberta. Niektóre sieciówki również oferują na wyprzedażach w podobnych cenach dobre koszule, np linia HM Premium. Wybierz się także do TK Maxxa. Wystarczy poszukać. Jeśli nie masz uprzedzeń to również zostają ci sh, tylko sprawdzaj dokładnie przed kupnem ;).

Czasami na prawdę lepiej poczekać niż chodzić w takim czymś.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adaśko napisał:

Będę szczery- moje zarobki nie pozwalają mi na koszule od topowych polskich marek. Może faktycznie- z tą mogłem trochę przekombinować. W takim razie może klasyka klasyki? https://www.denley.pl/product-pol-46028-Biala-koszula-meska-elegancka-z-dlugim-rekawem-Bolf-5821-1.html 

Po rabacie zgarnę ją za 40 zł, więc nie ma się co oszukiwać- tańszej koszuli nie znajdę :(

Rozejrzyj się w outletach Vistula/Wólczanka, kiedyś trafiłem na białe Lamberty w cenie 14 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.