Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciła do mnie koszula po przeróbkach z nowej kolekcji Mr Vintage (likwidowałem zaszywki) i.. mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie już kombinowania z rozmiarami tylko postawią na standardowe rozmiary Osovskiego. W poprzedniej kolekcji ludzie narzekali na problemy z rękawami, teraz jest problem z wąskimi mankietami i spadochronem w klatce piersiowej. Nie, po prostu nie. Wracam do kupowania standardowych koszul Osovskiego.

Spadochron w klatce? Wydaje mi się, że akurat w obwodach koszule są jednymi z bardziej dopasowanych. Ja swoją musiałem delikatnie popuścić w talii, a w klatce jest w sam raz. Mankiety są za to faktycznie bardzo wąskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spadochron w klatce? Wydaje mi się, że akurat w obwodach koszule są jednymi z bardziej dopasowanych. Ja swoją musiałem delikatnie popuścić w talii, a w klatce jest w sam raz. Mankiety są za to faktycznie bardzo wąskie.

 

Ja wolę pod tym względem ich standardowe. Powtarzalność rozmiarów to coś co bardzo cenię. Często, gdy znajdę w swoim rozmiarze chociażby t-shirt i stwierdzę, że pasuje mi idealnie - od razu kupuję sześć identycznych. Stąd też rozmiarowa ruletka nie jest dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkiusz:

Określenie "spadochron w klatce" chyba nieco przekłamuje rzeczywistość. W moim rozmiarze (38) te koszule mają 100 cm w klatce. Dla porównania:

 

- CT slim fit  107 cm

- E. Berg slim fit 106 cm

- Profuomo slim fit 106 cm

- Suit Supply slim fit 104 cm

- T&A slim fit 104 cm

- Wólczanka slim fit 100 cm

 

Swoją drogą "standardowy" Osovski ma w tabeli rozmiarów podany taki sam obwód klatki, jak koszule z kolekcji "mr. Vintage", więc tym bardziej zastanawiam się o jaki spadochron w porównaniu ze "standardowymi" koszulami chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerki na stronie to numerki na stronie. Mam z 10 ich koszul i to pierwsza, którą musiałem poszerzać w talii, mimo, że wg numerków na stronie w tym miejscu ubyło jedynie w rozmiarach kołnierzyka 43 i 44. Także ten... Może po prostu mam jakiś felerny egzemplarz, dunno. W przyszłym miesiącu przejdę się do sklepu i przymierzę inne dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś może na forum kto miał problemy ze swoim zamówieniem do Charlsa Tyrwhitta? Koszule powinny być u mnie według firmy 16 maja, jest 23, a paczki jak nie było tak nie ma. Czy to u nich normalne czy mam zacząć się martwić?

Swoją zamawiałem 15, dziś przyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła dzisiaj lniana Osovski Mr Vintage - jasny niebieski pasek.

Cena bolesna - z zasady nie kupuję koszul w cenie regularnej - i jeszcze tak wysokiej - drugi raz zrobiłem wyjątek. Cena boli, ale koszula jest BDB. Zdjęcia nie oddają jakości i faktury tkaniny ani bardzo udatnego koloru.

Poprawiona rozmiarówka to dla mnie wielki plus - w poprzedniej serii 38 miałem na styk w klatce, 39 luźnawe w klatce i do taliowania w talii. A rękawy były w obu rozmiarach za obszerne. Teraz w 38 jest prawie doskonale :)

 

Ale to potwierdza tezę, że te koszule są dla osób o bardzo skromnej posturze ;)

 

Jednak wystaje sporo nitek (w żadnym Lembercie tego nie mam), obszycie nie jest tak dobre jak w E. Bergu na moje oko, a jakość tkaniny nie jest o tyle lepsza niż w lnianych Lambertach (do kupienia w promocjach za ok. 100 zł) - żeby cena była usprawiedliwiona.

 

Drugiej raczej nie kupię, bo cena lokuje ten produkt (w kontekście zbliżonych półkowo marek) w kategorii fanaberii konsumpcjonistycznych, moim zdaniem oczywiście.

 

Że też taka Vistula/Lantier czy Wólczanka/Lambert nie umieją zaprojektować takich ładnych kołnierzyków i stójek (plus klasyczne wzornictwo). Czy to takie trudne? Bo zasadniczo to te kołnierzyki i stójki mnie skłoniły do kupna koszul z tej serii.

 

PS - Zmierzyłem rękawa w bicepsie, praktycznie taki sam jak w poprzedniej serii - wydaje się zauważalnie węższy, bo len jest sztywniejszy. Realnie węższy w obwodzie ok. 1 cm (w porównaniu do oxfordu w błękitne paski z poprzedniej kolekcji, który to model miał nieco węższe rękawy od innych modeli z pierwszej serii).

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dokopać do informacji o ile się ona pojawiła.


Jak ma się Slim Fit  na wzrost 164, 38 w kołnierzyku z Wółczanki(normalna linia) do CT Extra Slim Fit 38 w kołnierzyku. W tabelach to dosyć zbliżone rozmiary. Czy ktoś miał przyjemność sprawdzić to osobiście? Ewentualnie do 38 Fitted Calvina Kleina, aczkolwiek nie sądzę, żeby ktoś posiadał :)

Mierzyłem Slim Fit CT 38 w kołnierzyku w TK Maxx, ale był to dla mnie spadochron. Ewentualnie podejrzewam, złe wszycie metki czy skopaną rozmiarówkę dlatego wylądowało w TK Maxxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do kontakt z koszulami CT casual?

Chodzi mi o rozmiarówkę.

 

Mam 182 wzrostu,  105 w klatce, kołnierzyk 42,

 

W koszuli Willsor mojej ulubionej ( rozm L 41-42 176-182 ) wymiary zdjęte z koszuli to: klatka 112cm i talia 106cm

 

według rozmiarówki CT Casual shirts powienienm zamówić rozmiar L  Extra Slim Fit....      Extra Slim Fit??? troche jestem tym zaskoczony bo mam lekki brzuszek, którego chce się pozbyć i mam zamówić Extra Slim Fit??? nie dociera to do mnie ;p

(dodam że nigdy nie zamawiałem wcześniej koszul online)

 

Czy rzeczywiście osoby, które noszą koszule CT zauważyły, że muszą zaniżać sobie rozmiar przy zamawianiu?

 

PS. Przepraszam za delikatne uniesienie ale po wybraniu opcji extra slim Fit pouciekała mi wiekszość fajnych casualowych krat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukasDalton

W przypadku koszul CT należy też zwrócić uwagę na szerokość pleców której nie podają.

Plecy w przypadku koszul formalnych są szersze niż w przypadku koszul casual.

Koszule casual mają także węższe rękawy oraz mankiety.

Nie znam rozmiarówki wildsora ale oglądając koszulę na koledze szacuję, że mają plecy w okolicach 49-50cm, koszule casual ekstraslim CT w L mają 47 cm. To jest odczuwalna  różnica.

 

 

Resumując: proponuję zmierzyć plecy w wildsorze, jeżeli nie są 47 cm to poszukać koszuli w tym rozmiarze. Niedopasowanie koszuli w plecach może objawić się pionowym spadochronem na karku oraz odczuwalnym dyskomfortem przy chodzeniu. Niedopasowanie w plecach  może skutkować także zbyt krótkimi rękawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wymiary, a pas 90 cm i mam jakieś 5 cm zapasu żeby czuć się komfortowo w pasie koszuli ct extra slim. Tak musisz założyć obwód pasa plus ok. 10-14 cm zapasu w talii, zależy jakie kto lubi dopasowanie.

Przy Twoim pasie Extra Slim CT to przecież worek jest (wiem bo miałem i mam podobny wymiar w pasie). Chyba że od września zeszłego roku zmniejszyli rozmiarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć rozterkowicze, mam podobne zmagania. Klatka 106, pas 90, ale kołnierzyk 39-40 i tu jest cały problem.
Mam akurat rozmiar L casual, i tu kołnierz na mnie jest zdecydowanie za duży, choć przy rozpiętym nie będzie to jakoś strasznie widoczne.
Co do extra slim, to nie jest to jakieś bardzo extra, mam w sumie trochę worek w pasie, ale lepsze to niż za ciasne w klatce.
Co do tej koszuli, mimo że ma to 118 cm w klatce, i jest fajny zapas, to jak się ładnie wyprostuje, to czuje że tak, mnie delikatnie ciągnie, nie wiem czy to wina wszycia rękawów, czy jeszcze coś innego (mam małą wadę kręgosłupa...) Same rękawy rzeczywiście dosyć wąskie.
Jak coś mogę wrzucić foto jak to wygląda na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się mocno zastanawiam czy nie spróbować koszul JB w delikatnie za małym kołnierzyku 41, ale reszta wymiarów by była "ok"

 

Kołnierz

41

Rękaw

84/87/91

Klatka piersiowa

107

Talia

91

Klatka piersiowa koszuli

117

Talia koszuli

104

Długość przodu

70/70/76

Długość tyłu

80/80/86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem... wbrew pozorom nie przeraziły mnie one...

 

jeśli za 125 zł mogę mieć koszule z dobrej jakości bawełny, w moim rozmiarze (ewentualnie przesuniecie pół centymetra guzika w kołnierzyku) to brzmi nieźle,

a to że zdarzają się nitki, przebarwienia itp to tak naprawdę wszędzie się to może zdarzyć i zawsze trzeba się z tym liczyć zamawiając coś czego się nie oglądało w sklepie.

W tej cenie można mieć mocno średnią bawełne ze sklepów stacjonarnych w PL albo zamówić z UK koszule CT (które już wiem, że najprawdopodobniej bede musiał oddać do krawcowej czyli cena wzrasta o ok 25-30zł za taliowanie więc przy większych zakupach mając jakiś budżet przy multibuy kupuje 4 koszule w cenie 5szt)

 

Oczywiście pominąłem opcje "poszukiwacza okazji" TKM/SecondH/bądź inne promocje poza standardową "multibuy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym gorzej dopasowaną lub droższą koszulę niż pozaciąganą/poplamioną/dziurawą/spóźnioną o miesiąc, ale może to tylko my tak trafiliśmy. W każdym razie powodzenia (szczerze).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem 5 koszul JB - w tej chwili nie mam żadnej. Wydaje mi się że materiały w testowanych koszulach nie zmieniły się

Przed decyzją o zakupie sugeruję w obserwacji testu poczekać od okolic 5 prania.

Wszystkie w oxfordzie stały się washed oxford, a w twillu washed twill - kwestia co kto lubi.

 

@Jarek

Efekt "ciągnięcia" który czujesz to jest prawdopodobnie właśnie wąsko skrojone plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie zależy mi na koszulach lnianych bardzo dobrej jakości, więc kupię te tańsze - z Mango. Zamówiłem dwie w różnych kolorach, ale ten sam model.
Pierwsza jest zbyt obszerna, ma za długie rękawy, średnio ładny kołnierzyk, w ogóle wygląda nieciekawie, no i trzeba ją było oskubać z nitek.
Druga jest na mnie w sam raz - odpowiednio wytaliowana, z krótszymi i węższymi rękawami, ma elegancki, długi kołnierzyk, całościowo sprawia wrażenie estetycznej, w zasadzie bez nitek do usuwania.
Zastanawiam się, jak to możliwe, że przysłano mi dwie tak różne koszule z tego samego modelu. Rozumiem, że kontrola jakości może być słaba, ale są do siebie zupełnie niepodobne nawet pod względem kroju. Dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam koszul lnianych (może być z domieszką bawełny) z normalną długością wyłogów kołnierzyka - do noszenia pod marynarką.

Cena to 200 max 250 PLN za sztukę - znam Osovski MRV i koszule MLS ale one są w cenie ok. 400 PLN i to dla mnie trochę za dużo - swoją drogą stanowią dobrą referencje jeśli chodzi o wygląd kołnierzyków.

Zwiedziłem dzisiaj sporo sieciówek i nawet jak coś mają lnianego to wyłogi mają 2-3 cm i nie nadaje się to do niczego.

Znacie może jakąś alernatywę czy może odpuścić sobie len i celować w bawełnę z luźniejszym splotem (jeśli tak to co polecacie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.