Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może zapytam tutaj: jak prezentują się koszule TML i CT względem kołnierzyka? Lubię wysoką stójkę i długie wyłogi. Od TML dostałem informację, że ich klasyczny kołnierz ma wyłogi długie na 6 cm - to mało, ale mam ich starą koszulę i ma ona zdecydowanie dłuższe niż 6 cm wyłogi; czyżby aż tak zmienili krój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie lniana koszula z Uniqlo. Pierwsze wrażenia następujące:

- len jak len, ani przesadnie gruby, ani cienki (grubszy niż w lnaninej Wólczance, ale cieńszy niż w Lambercie), nie wydaje się prześwitywać. Widać, że będzie się gniótł - no cóż, po prostu len. Niemniej wydaje mi się, że widziana przeze mnie lnania koszula z Camiceria Olga prezentowała się pod tym względem lepiej, tyle że jest ponad dwukrotnie droższa;

- kołnierzyk ma wyłogi średniej wielkości. Nie są karykaturalnie małe, jak się zdarza w sieciówkach, nie są też specjalnie długie. Ogólnie taki kent, tyle że na miękko. Od biedy jakiś casualowy krawat (lniany, bawełniany) można próbować założyć (jeszcze nie próbowałem). Generalnie można kierować się zdjęciem na stronie Uniqlo, dobrze oddaje wygląd kołnierzyka;

- rozmiar - wziąłem rozmiar L, gdyż według tabelki rozmiarowej jest dla mnie odpowiedni w kołnierzyku. Ponieważ rozmiarówka jest dość ogólna (zgodnie z tabelką rozmiar L jest na osoby mierzące w klatce 41-44 w calach), obawiałem się efektu balonu (w klatce jestem w okolicach 41-42). Nic z tych rzeczy, jest luźno, ale nie przesadnie, ciekawe, jak koszula wyglądałaby na osobie mierzącej w klatce 44. Rękaw nie jest bardzo szeroki, jeżeli chodzi o długość, to w rozmiarze L jest to mniej więcej 36 wg angielskich standardów. Ogólnie koszula jest na mnie dobra, jako benchmark podaję, że z CT noszę extra slim 16.5 rękaw 36.

 

Podsumowując uważam, że za ok. 150 zł to nie jest zły zakup, zwłaszcza wobec sporego wyboru kolorów i dostępności. Niemniej jest to koszula do casualu (typowo wakacyjnego - do noszenia bez marynarki, z chinosami albo szortami, względnie do bardzo nieformalnych letnich garniturów). Taka jest zresztą jej klasyfikacja na stronie Uniqlo.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Maćku, po prostu z racji braku wystarczająco dużego pola porównawczego odniosłem się do tego co widziałem, na okoliczność tego, czy len musi zawsze wyglądać zgrzebnie (w Uniqlo tak wygląda).

 

@White Haven - postaram się wieczorem zmierzyć.

 

Dodam jeszcze, że koszula jest dość długa, na tyle, że po pierwszym praniu rozważę lekkie skrócenie, choć jestem wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam tutaj: jak prezentują się koszule TML i CT względem kołnierzyka? Lubię wysoką stójkę i długie wyłogi. Od TML dostałem informację, że ich klasyczny kołnierz ma wyłogi długie na 6 cm - to mało, ale mam ich starą koszulę i ma ona zdecydowanie dłuższe niż 6 cm wyłogi; czyżby aż tak zmienili krój?

Koszule CT z kołnierzykiem klasycznym mają wyłogi długości 6,3 cm, wysokość kołnierza mierzona na karku to ok. 4,2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem dziś drugie podejście do koszul Profuomo (pierwszą białą oddałem, ta cieńsza wersja, chyba popelina- prześwitywała)
Druga ma skazy. Gdyby to było samo zabrudzenie rękawa to może próbowałbym uprać. Koszula ma natomiast jasne przebarwienie na karczku (pod wszywką). Oddaję.

 

4994102_pf1.jpg

 

4994103_pf2.jpg

 

4994101_pf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chciałbym zamówić swoja pierwsza koszule z TM Lewin, ale nie mam 100 procent pewności co do rozmiaru. Czy ktoś moze planuje w najbliższych dniach większe zakupy? Chciałbym sie dolaczyc i zamówić sobie swoja pierwsza.

Czy mogę liczyć na pomoc?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chciałbym zamówić swoja pierwsza koszule z TM Lewin, ale nie mam 100 procent pewności co do rozmiaru. Czy ktoś moze planuje w najbliższych dniach większe zakupy? Chciałbym sie dolaczyc i zamówić sobie swoja pierwsza.

Czy mogę liczyć na pomoc?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeśli masz dostęp do TKMaxx to rozejrzyj się - ostatnio TML pojawiły się w ofercie. Masz szansę przymierzyć na sobie (ew. kupić bezpośrednio, bo cena jak pamiętam na poziomie 130zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do TKMaxx to rozejrzyj się - ostatnio TML pojawiły się w ofercie. Masz szansę przymierzyć na sobie (ew. kupić bezpośrednio, bo cena jak pamiętam na poziomie 130zł).

Hej,

Wielkie dzięki! Byłem w dwóch Tkjach w Krakowie i troszke pomierzyłem, stad moja pewność co do tego, co potrzebuje to jakies 95 procent. Nie udało sie jednak znalezc rozmiaru idealnego (Slim fity są za szerokie, zwłaszcza rękawy.)

Dlatego ponawiam pytanie o jakies wspólne zakupy, bo troszke nieekonomiczne jest zamawianie jednej koszuli. Wziąłbym 4, ale co, jeśli jednak rozmiar nie bedzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie koszul CT - w komentarzach na ich stronie znalazłem kilka opinii, mówiących o tym, że ostatnio jakość materiału spadła - jest on cieńszy, mniej mięsisty.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się swoim poglądem w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwit to głownie kwestia gęstości splotu, a tzw. miesistość to gramatura. Proszę mnie poprawić, ale wyższa gramatura zawsze będzie wpływać na gorszy komfort termiczny w ciepłych miesiącach. Gęstszy splot rownież - ale w mniejszym stopniu. U mnie prawie wszystkie "mięsiste" koszule trafiają na dno szafy w lato. Każdy nosi to co lubi - jednak podtrzymuję, że cieńsze i prześwitujące tkaniny nie świadczą o złej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.