Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie właśnie. Kobieta z TRL napisała mi wprost, że paczki przez nich wysyłane nie są rejestrowane, więc numeru trackingu po prostu nie ma.

u mnie był numer przesyłki (tracking link)  i na stronie przewoznika " speed post" moznabylo sprawdzic gdzie jest przesyłka, po odprawie celnej samo dostarczenie  w pl wykonał chyba pocztex ale nie jestem pewien bo sam nie odbieralem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zastanawiało skąd to przekonanie ,że statystyczny Polak ma biscepsy jak Pudzian i dlatego lepiej szyć koszule z  szerokimi rękawami?

 

Już to gdzieś pisałem w komentarzach na blogu, ale powtórzę także tutaj. Po głosach o szerokich rękawach w naszych koszulach postanowiłem to porównać z innymi producentami, bo moim zdaniem i zdaniem konstruktora te rękawy nie były szerokie. Wyjąłem z szafy koszule kilku producentów w fasonie slim (m.in. Boggi, Eton, Stenstroms, Vistula, Lambert, Profuomo, Banana Republic, Bytom, Charles Tyrwhitt) i porównałem szerokość rękawów w dwóch miejscach: biceps i na wysokości łokcia.

 

Okazało się, że nasze rękawy nie odbiegały znacząco proporcjami od innych producentów. Były to różnice maksymalnie 2 cm w bicepsie i 1,5 cm na wysokości łokcia. Ale te różnice były w jedną i drugą stronę tzn. część producentów ma rękawy szersze od naszych (Bytom, Banana Republic), a część węższe (Lambert, Profuomo), jednak większość ma prawie identyczne (m.in. Eton i Stenstrom).

 

Mimo tego podjęliśmy decyzję o wyszczupleniu rękawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat koszule z kolekcji Osovski & Mr.Vintage były raczej dobre. Musiałem nieznacznie zwęzić w klatce (wystarczyło za pomocą zaszewek) i skrócić rękawy (zazwyczaj muszę to robić, poza producentami, którzy umożliwiają wybór długości :)). Na szerokość rękawów nie zwróciłem uwagi, mimo, że jestem szczupły. Prawda jest taka, że nigdy nie zdejmuję marynarki, więc istotne było to, że jest mi wygodnie. Zwężenie rękawów raczej nie będzie mi przeszkadzało, ale poszerzenie w klatce nie jest dobrą wiadomością, w mniejszym rozmiarze pewnie będą za wąskie w barkach.

 

@mr.vintage

Czy możecie w tabeli rozmiarów dodać właśnie szerokość w barkach?

post-5751-0-21435300-1457642490_thumb.pn

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszny postulat!

@mosze z uporem maniaka (i słusznie - bo to się sprawdza) powtarza, że najistotniejszym, z punktu widzenia dopasowania/przeróbek, wymiarem marynarki są ramiona,

a nikt nie mówi (albo mi umknęło) że równie istotny jest on w wypadku koszuli.

I chyba niewielu producentów (w tej chwili nie kojarzę żadnego) umieszcza go w tabelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywnymi recenzjami niedawno pierwszy raz zakupiłem koszulę CT. No i nie obyło się bez przygód :-)

 

Ale po kolei - będąc maniakiem mierzenia wszystkiego, bez problemu za pierwszym razem trafiłem z rozmiarem  (jako umiarkowanie szczupły wziąłem slim). Pierwsze wrażenie - wreszcie dobrej długości rękaw (33") przy normalnej długości koszuli, rzecz nieosiągalna w  sklepowych markach  w Polsce. Poza tym koszula wygląda bardzo porządnie, materiał przyzwoity (twill) ale… coś jest nie do końca tak. Parę stron wcześniej w tym wątku ktoś twierdził, że koszula CT opinają mu się na plecach, co zostało zresztą przyjęte z dużym powątpiewaniem. Otóż mam dokładnie to samo - koszula wcale nie jest super-dopasowana, ale pomimo to bardzo się napina przy wysuniętych do przodu ramionach i pochylonej sylwetce. Żeby nie było, że  wymyślam niestworzone problemy, poniżej zdjęcie, które doskonale ilustruje problem:

 

post-8290-0-63416600-1457884833_thumb.jp

 

Jak widać, koszula jest luźna (może nawet za bardzo) w ramionach, luźna w talii, ale na plecach na wysokości pach pojawia się klasyczna "szyneczka". Koszula CT ma rozmiary 107 (pierś) 99 (talia) i 46 szerokość ramion, a mimo to opina się bardziej niż moja najmocniej dopasowana Olymp 38 body fit, która  w każdym z tych wymiarów jest parę centymetrów ciaśniejsza (odpowiednio 104/92/43). Co ciekawe, podobny problem mam z koszulami M&S tailored fit - niby jeszcze luźne, ale ruchy ramion krępują. Zjawisko nie występuje natomiast w Wólczance/Lambercie/Olympie/Eternie, więc jak widać cyferki to jedno, a krój to jeszcze coś innego. Inna rzecz, że dla koszuli formalnej pod garnitur, kiedy człowiek nie wykonuje przesadnych wygibasów, nie jest to dla mnie dyskwalifikująca wada. Za to na grzybobranie się nie nadaje ;-)

 

Koszula więc mogłaby zostać jako stricte formalna, ale wyskoczył kolejny problem - po pierwszym przepraniu (delikatny cykl, 30 st. C) wszystkie szwy bardzo się pomarszczyły (to też nieco widać na zdjęciu wyżej). Niby takie rzeczy z czasem się mogą pojawić, ale u CT było to od razu bardziej widoczne niż w kończących żywot po kilkudziesięciu praniach Wólczankach. Zrobiłem zatem zdjęcie i wysłałem mailem do CT, dostałem szybki info, że consumer department się tym zajmie. Po trzech dniach mail "Dear Mr..." z informacją, że wysyłają nową koszulę - tak po prostu. Zatem jeśli chodzi o obsługę klienta, to CT zdecydowanie staje na wysokości zadania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie stacjonarnym poinformowano mnie, że w cenie regularnej koszuli, poprawki są w gratisie.

 

Wiem o tym. Mam już kilka (naście?) ich koszul. Większość kupowałem po kilka sztuk i w cenie promocyjnej. Nie jestem jeszcze na etapie płacenia ponad 1000 zł za trzy koszule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywnymi recenzjami niedawno pierwszy raz zakupiłem koszulę CT. No i nie obyło się bez przygód :-)

 

Ale po kolei - będąc maniakiem mierzenia wszystkiego, bez problemu za pierwszym razem trafiłem z rozmiarem  (jako umiarkowanie szczupły wziąłem slim). Pierwsze wrażenie - wreszcie dobrej długości rękaw (33") przy normalnej długości koszuli, rzecz nieosiągalna w  sklepowych markach  w Polsce. Poza tym koszula wygląda bardzo porządnie, materiał przyzwoity (twill) ale… coś jest nie do końca tak. Parę stron wcześniej w tym wątku ktoś twierdził, że koszula CT opinają mu się na plecach, co zostało zresztą przyjęte z dużym powątpiewaniem. Otóż mam dokładnie to samo - koszula wcale nie jest super-dopasowana, ale pomimo to bardzo się napina przy wysuniętych do przodu ramionach i pochylonej sylwetce. Żeby nie było, że  wymyślam niestworzone problemy, poniżej zdjęcie, które doskonale ilustruje problem:

 

attachicon.gifshirttfit.jpg

 

Jak widać, koszula jest luźna (może nawet za bardzo) w ramionach, luźna w talii, ale na plecach na wysokości pach pojawia się klasyczna "szyneczka". Koszula CT ma rozmiary 107 (pierś) 99 (talia) i 46 szerokość ramion, a mimo to opina się bardziej niż moja najmocniej dopasowana Olymp 38 body fit, która  w każdym z tych wymiarów jest parę centymetrów ciaśniejsza (odpowiednio 104/92/43). Co ciekawe, podobny problem mam z koszulami M&S tailored fit - niby jeszcze luźne, ale ruchy ramion krępują. Zjawisko nie występuje natomiast w Wólczance/Lambercie/Olympie/Eternie, więc jak widać cyferki to jedno, a krój to jeszcze coś innego. Inna rzecz, że dla koszuli formalnej pod garnitur, kiedy człowiek nie wykonuje przesadnych wygibasów, nie jest to dla mnie dyskwalifikująca wada. Za to na grzybobranie się nie nadaje ;-)

 

Koszula więc mogłaby zostać jako stricte formalna, ale wyskoczył kolejny problem - po pierwszym przepraniu (delikatny cykl, 30 st. C) wszystkie szwy bardzo się pomarszczyły (to też nieco widać na zdjęciu wyżej). Niby takie rzeczy z czasem się mogą pojawić, ale u CT było to od razu bardziej widoczne niż w kończących żywot po kilkudziesięciu praniach Wólczankach. Zrobiłem zatem zdjęcie i wysłałem mailem do CT, dostałem szybki info, że consumer department się tym zajmie. Po trzech dniach mail "Dear Mr..." z informacją, że wysyłają nową koszulę - tak po prostu. Zatem jeśli chodzi o obsługę klienta, to CT zdecydowanie staje na wysokości zadania :-)

Mógłbyś zdradzić ile masz wzrostu? Również przymierzam się do kupna koszul CT, waham się pomiędzy 33" a 34".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić ile masz wzrostu? Również przymierzam się do kupna koszul CT, waham się pomiędzy 33" a 34".

 

Mam 177 cm, ale to żadna podpowiedź - bo w tym właśnie mój problem, że mam również nieproporcjonalnie krótkie ręce. Koszule na standardowy wzrost mają dla mnie rękawy 3-5 cm za długie. Z Wólczanki pasuje mi długość rękawa w koszulach na wzrost 160-170, ale z kolei sama koszula jest wtedy za krótka ("wyłazi" ze spodni) więc to żadna opcja. Najlepiej sobie właśnie zmierzyć centymetrem krawieckim, tak jak na stronie CT opisano, u mnie wychodzi 84 cm, czyli właśnie niemal dokładnie 33".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kupić sobie koszulę od CT, zmierzyłem się dokładnie z pomocą drugiej osoby.

Kołnierzyk wyszedł mi w rozmiarze 16" (40,5), ale już klatka i talia to rozmiary pomiędzy 14,5", a 15".

W centymetrach dla kroju Extra Slim są to różnice około 15 centymetrowe.

Czy w rzeczywistości nie są to jednak duże różnice i koszule nawet po poprawkach będą dobrze leżały, czy całkowicie darować sobie tą markę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yetunio, ostatnio rzucili po TKMAXX dużo CT, jak pójdziesz pewnie coś znajdziesz dla siebie.

na mnie H&C leżą o niebo lepiej, są dużo węższe i wygodniejsze jednocześnie, niestety podstawowe tkaniny takie sobie, ale twill jest bardzo fajny. Od popeliny trzymać się z daleka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.