Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz lotniki czarne lub brązowe, to TJ ma (a przynajmniej regularnie miewa) najwyższej jakości skórę z Kegara garbowaną głównie na potrzeby niemieckiego właściciela, której, z tego co się udało ustalić, używa m. in. Hermes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie w pracowni są jasnowiśniowe, które mnie zauroczyły. Chyba nie będę chciał innych. TJ pokazywał mi tę brązową skórę (o ile dobrze kojarzę, że to był Kegar), ale była zupełnie matowa. Co prawda przekonywał mnie, że będzie się ją dało wypolerować na wysoki połysk, ale miałem co do tego wątpliwości. A w przypadku lotników jednak zależy mi na tym połysku :) Niestety w najbliższym czasie nie będę w Warszawie, ale przy kolejnej okazji na pewno coś wybiorę :)

 

W każdym razie wielkie dzięki za informację, ciekawa sprawa z tym Hermesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co prawda przekonywał mnie, że będzie się ją dało wypolerować na wysoki połysk, ale (...)

 

Tordalu niewierny!

 

Przyjmij słowa Mistrza jako dogmat i nie zbaczaj ze ścieżki obuwniczego bispołka ;)

 

 

A na poważnie:

Według mojej najlepszej wiedzy te "jasnowiśniowe" i brąz to ten sam rodzaj skóry - crust. Gdybyś zobaczył "jasnowiśniową" skórę bez wykończenia to też nie dałbyś wiary co do efektu końcowego, bo ta skóra też jest matowa i właściwie bliżej je do ... różu indyjskiego (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie:

Według mojej najlepszej wiedzy te "jasnowiśniowe" i brąz to ten sam rodzaj skóry - crust. Gdybyś zobaczył "jasnowiśniową" skórę bez wykończenia to też nie dałbyś wiary co do efektu końcowego, bo ta skóra też jest matowa i właściwie bliżej je do ... różu indyjskiego (?)

Tzn, że TJ sam je wykańcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Balmoral oxfordy w połączeniu zamsz+skóra. Na forum takie buty od Januszkiewicza prezentowali eye_lip i Whitesnake i obie pary wyglądają obłędnie. Jest to fason bardzo rzadko dostępny w butach RTW.

 

Edycja: wstawiam dwa zdjęcia, które koledzy wrzucali na forum, mam nadzieję że się nie obrażą :) 

 

Whitesnake:

TJanuszkiewicz (2 of 1).jpg

 

eye_lip:

CRW_6124.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edycja: wstawiam dwa zdjęcia, które koledzy wrzucali na forum, mam nadzieję że się nie obrażą :)

 

Ależ skąd, to bardzo ładne buty. Miło na nie spojrzeć ponownie.

 

 

Te Whitesnake'a to nie są balmoral oxford (oczywiście wg Amerykanów chyba każdy oxford to balmoral ;)).

 

 

Te moje, są po prostu moje :). Mam taką ambicję, żeby tworzyć coś swojego. Jeśli ktoś się dokładnie przyjrzy, to zauważy w tych butach protoplastę pomysłu, który został rozwinięty w kielmanowych loafersach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnią parę (dziwnie brzmi) brałbym czarne wiedenki ze sztuprem i jaskółką. Nigdy się nie znudzą i będziesz ich zawsze potrzebował - ultimate business shoe.

 

W takim prostym modelu najlepiej widać też piękno kopyta Januszkiewicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduję się jednak na czarne wiedenki bez nakładanego noska. W Waszej ocenie bardziej formalne bez sztupra czy z ?

Pytanie kolejne - jakie rodzaje czarnych skór wchodzą u P. Januszkiewicza w grę? Czy ma rozróżnienie na bardziej delikatne w dotyku i twardsze, czy po prostu jest jedna skóra ze Skoczowa?

Chodzi mi  o but wyjściowy na specjalne okazje - opera etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Chmielnej i TJ powiedział mi, że możliwy jest obcas poniżej 3 cm, byłem do tej pory przekonany, że to jest wymiar stały.

Na nowo się zastanawiam, jaki model zamówić.

Oglądałem wiedenki bez sztupra na wystawie w środku i znalazłem jedną parę wyjątkowo smuklych , ponowne zaskoczenie.Albo ktoś miał wyjątkowo wąską stopę, albo pojawiło się nowe kopyto na rozkładzie. Nie zdążyłem o to spytać, bo spieszyłem na pociąg, a dodatkowo weszła Pani (kolejny zaskok) po odbiór damskich oficerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJ powiedział, że nie ma na razie tej niemieckiej skóry, z tego co pamiętam,

ale Skoczów jest przecież równie dobry, o ile nie lepszy.

 

Pytanie może głupie, ale dla takich znawców jak Wy to pestka. Jakie buty mógł nosić Bodo? :?  Filmy przedwojenne są takiej jakości, że trudno ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.