kolekcjoner21 Posted April 12, 2016 Report Posted April 12, 2016 Pytanie może głupie, ale dla takich znawców jak Wy to pestka. Jakie buty mógł nosić Bodo? Filmy przedwojenne są takiej jakości, że trudno ocenić. Bodo reklamował buty Kielmana.* Na zdjęciu poniżej widać dość dobrze czarne oxfordy, ale czy to Kielman trudno poznać. * W opisie książki Anny Miszkowskiej "Bodo wśród gwiazd" możemy przeczytać m.in. "Jego nazwisko firmowało nuty, polisy ubezpieczeniowe, garnitury Old England, krawaty Chojnackiego, kapelusze Młodkowskiego, buty Kielmana, czekoladki Wedla, pastę do zębów, a od wiosny 1939 roku kawiarnię Café Bodo przy Pierackiego 17 w Warszawie (obecnie Foksal)." I kilka takich reklam poniżej: 1 Quote
Michał Gdańsk Posted April 12, 2016 Report Posted April 12, 2016 Dzięki za fotografię. Chodziło mi o więcej szczegółów, czy był sztuper, czy nie, bo nosek nakładany widzę. Przy okazji- widać, że nosił kolorowe skarpety:) Quote
pirat Posted April 12, 2016 Report Posted April 12, 2016 Przy okazji- widać, że nosił kolorowe skarpety:) Ja na zdjęciu widzę szare. 1 Quote
act00 Posted September 10, 2016 Report Posted September 10, 2016 Ktoś miał problem z butami od mistrza, że mu skrzypiały mocno? Jak chodzę po open space'ie to zwracają uwagę innych odgłosami. Mam dokładnie takie same dwie pary, ale w różnych kolorach,a te co skrzypią są czarne. Dodam,że noszone kilka razy dopiero. Quote
TomiW01 Posted September 10, 2016 Report Posted September 10, 2016 Ktoś miał problem z butami od mistrza, że mu skrzypiały mocno? Jak chodzę po open space'ie to zwracają uwagę innych odgłosami. Mam dokładnie takie same dwie pary, ale w różnych kolorach,a te co skrzypią są czarne. Dodam,że noszone kilka razy dopiero. A jak nie chodzisz po "open space'ie" to nieskrzypią? 2 Quote
Popular Post lubo69 Posted September 10, 2016 Popular Post Report Posted September 10, 2016 Na open spejsie to nie skrzypi tylko skłikuje. 17 Quote
Popular Post p_b Posted September 10, 2016 Popular Post Report Posted September 10, 2016 Skoro są takie same, a skrzypią tylko czarne, to polecam kolegę Arsena, przemaluje i po problemie 14 Quote
act00 Posted September 11, 2016 Report Posted September 11, 2016 Nie bardzo rozumiem czemu służy te nabijanie sobie postów zamiast trzymać się tematu. Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka Quote
Michał Gdańsk Posted September 12, 2016 Report Posted September 12, 2016 po co zatem napisałeś, że chodzisz po open spejsie? już samo to zdanie wprawiło w wesołość forumowiczów. A po domu nie chodzisz? A może po ulicy (chodniku)? Quote
act00 Posted September 12, 2016 Report Posted September 12, 2016 po co zatem napisałeś, że chodzisz po open spejsie? już samo to zdanie wprawiło w wesołość forumowiczów. A po domu nie chodzisz? A może po ulicy (chodniku)? Skrót myślowy. Chodziło mi o to, że buty zwracają uwagę odglosami zamiast wyglądem. Dźwięk nie jest straszny jak idę w głośnym miejscu jak ulica czy korytarz, w którym jest duży ruch. Co innego open space (przestrzen biurowa bez ścian działowych ) gdzie ludzie nie generują zbyt dużo hałasu. Fora mają to do siebie, że "starszyzna" lubi łapać za słowa. Aczkolwiek myślałem, że na tym forum nie tylko chodzi o szatę. 1 Quote
szewc24 Posted September 13, 2016 Report Posted September 13, 2016 Problem nie jest w "starszyźnie". Gdybyś był aktywnym forumowiczem, to z pewnością zauważyłbyś (a może i doświadczył wcześniej), że forma wpisów takich jak Twój, zawierająca w sobie elementy korpo-mowy, bardzo często jest na tym forum "punktowana". Dotyczy to wszystkich, także Forumowiczów z naprawdę dużym stażem. Ciekawsze wypowiedzi są nawet w dziale humor. Co do skrzypienia butów, to dawno temu, szewc wkładał kawałek kory brzozowej, aby taki efekt uzyskać. Dzisiaj rzeczywiście może być to kłopotliwe i stosunkowo często się to zdarza w butach. Przyczyn może być wiele. Należy zdiagnozować miejsce w bucie gdzie to następuje (co jest trudną sprawą) i dopiero wtedy zastanawiać się co jest tego przyczyną, a nie jest to łatwe. Może to być np. ocieranie podnoska o skórę cholewki, może być poluzowana stalka, a może być pracująca skóra podpodeszwowa na śródstopiu. Niestety, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. 7 Quote
Michał Gdańsk Posted September 15, 2016 Report Posted September 15, 2016 zamówiłem czarne oksfordy u mistrza Januszkiewicza, bez sztupra, z przeszyciem z przodu oraz elementami z zamszu. Pod koniec października spodziewam się odbioru. Quote
alabuz Posted September 15, 2016 Report Posted September 15, 2016 Może się czepiam, ale po co o tym pisać na forum. Po odbiorze zrób np. zdjęcia i wtedy umieść na forum. 1 Quote
Michał Gdańsk Posted September 15, 2016 Report Posted September 15, 2016 Do Alabuza - a właśnie, że nie zrobię zdjęć:) Nie chodziło mi o pisanie dla pisania, ale raczej o to, że nadal można u TJ zamawiać buty, bo zdarzały się czasy, gdy nie przyjmował zleceń. Poza tym to nawiązanie do moich pytań sprzed wielu wielu miesięcy na tym forum odnośnie "ostatnich" butów u tego szewca. 2 Quote
Michał Gdańsk Posted October 5, 2016 Report Posted October 5, 2016 jakiś czas temu pytałem TJ o buty z niebarwionej skóry (do patynowania). Powiedział, że nie ma zaufania do malowania skór, gdyż "farbiarnie robią to lepiej". To było moje nawiązanie do malowanych butów TJ (jasny beż) przez firmę TheShine, który zazwyczaj obrabia Yanko. Pewnie było to już wiele razy na forum, ale mam pytanie do fachowców, czy płat takiej skóry do barwienia jest gdzieś do kupienia? I jeszcze rzecz, która pewnie nikogo nie zainteresuje - dzwonił do mnie wczoraj TJ, czy te czarne oksfordy mają być bez sztupra, czy bez:) Odpowiedziałem, że.... Quote
eye_lip Posted October 5, 2016 Report Posted October 5, 2016 @Michał Gdańsk - jakis czas temu odkupiłem kawałek takiej wysokiej jakości skóry od szewca Jacka Kamińskiego - jeśli myślisz o butach, bo na zwykłe akcesoria skórzane można poćwiczyć ze standardowym juchtem - nie raz go patynowałem. Quote
eye_lip Posted October 6, 2016 Report Posted October 6, 2016 Przecież to właśnie piszę. Taka skóra to tzw. Crust. Quote
Popular Post Michał Gdańsk Posted October 16, 2016 Popular Post Report Posted October 16, 2016 jeszcze cieplutkie:) 11 Quote
Whitesnake Posted October 16, 2016 Report Posted October 16, 2016 2 godziny temu, Michał Gdańsk napisał: jeszcze cieplutkie:) Piękne! Gratuluje. Kula pięty gładka, czy przeszyta? Quote
Michał Gdańsk Posted October 16, 2016 Report Posted October 16, 2016 Dziękuję. Wygląda to w ten sposób. Quote
Whitesnake Posted October 16, 2016 Report Posted October 16, 2016 Dziękuję za zdjęcie. Dobry wybór. Centralny szew mógłby wszystko zepsuć. Niech się noszą, dzięki zamszowi na pewno będą niesamowicie wygodne. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.