Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy motyw z tą długością krawata, bo ja mam kołnierzyk 38, wzrost 177 cm a nie mam problemu z krawatami RTW. Bardzo możliwe jednak, że mam nieproporcjonalnie długi tułów (np. jeansy w rozm. nogawki 32" skracam jeszcze jakieś 3 cm, przy czym i łamią się na cholewce buta). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dziko napisał:

Ciekawy motyw z tą długością krawata, bo ja mam kołnierzyk 38, wzrost 177 cm a nie mam problemu z krawatami RTW. Bardzo możliwe jednak, że mam nieproporcjonalnie długi tułów (np. jeansy w rozm. nogawki 32" skracam jeszcze jakieś 3 cm, przy czym i łamią się na cholewce buta). 

Pewnie masz rację i faktycznie mamy inne proporcje długości tułowia do nóg :) Wspominałeś kiedyś o tym, że potrzebujesz długich koszul (chyba 80+ cm), podczas gdy np. dla mnie koszula długości 75-76 cm jest dobra. Kiedy wiążę standardowy krawat (148-150 cm), to wąska końcowka sporo wystaje. Krawaty jedwabne zamawiam długości 145 cm, a grenadyny 143 cm (rozciąją się) i wtedy po zawiązaniu obie końcówki krawata mam równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hargin napisał:

Mam 39-40 :) to robi różnicę ? :D 

Myślę, że nie bez znaczenia jest wysokość stanu spodni i sama technika wiązania. 

No między 38 a 40 robi różnicę 2 centymetrów. A u mnie właśnie 2-3 cm wystaje węższa końcówka w krawatach RTW (147-148 cm, w 150 cm odpowiednio więcej) :D No i jak zauważył @dziko pozostaje jeszcze kwestia długości tułowia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hargin napisał:

Nie wiem, ja stoję na stanowisku, że 2-3 cm mogę zgubić przeważnie na węźle (w skrajnych przypadkach wiążąc "na dwa" jak w przypadku grenadyny od EoE). 

Też tak robię (podwójny 4 in hand) w tych krawatach RTW, które mam, lub noszę je np. pod swetrem, gdzie wystająca cieńsza końcówka jest niewidoczna. Ale od kiedy zacząłem zamawiać krawaty bespoke w EoE, przestałem kupować RTW, bo podwójny 4 in hand moim zdaniem nie wygląda tak ładnie jak pojedynczy. W moim przypadku bespoke robi dużą różnicę i jeżeli ktoś ma taki problem jak ja z krawatmi RTW, to namawiam do pójścia tą drogą. Wiem, że EoE nie ma bardzo dużego wyboru wzorów i materiałów, ale przecież nie tylko oni oferują krawatowe bespoke. Z zagranicznych firm są np. Sam Hober czy Passagio Cravate.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miro napisał:

Paradoksalnie ja noszę spodnie o niskich stanach, a krawaty i tak o wiele za długie... A jaka może być inna technika wiązania w 4 in H? :shock:

Wszystko da się spieprzyć i wszystko zrobić przyzwoicie. Przypominam niegdysiejsze próbki z bloga Pana Grono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście da się ująć długość stosując podwójny 4 in H, ale to już jest inny węzeł, grubszy i ma nieco inny charakter - więc to żadne rozwiązanie.

Ale się zrobił wątek w wątku... Swoją drogą rozbieżność preferowanych długości krawata przy podobnych węzłach i "wymiarach" noszących jest dość zdumiewająca.

PS. Fachowe skrócenie krawata, wraz z wytaliowaniem, wykończeniem końcówki itd. to koszt 40 zł. Niemało, więc lepiej szukać sklepów ze skróceniem w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, capre napisał:

Super krawat! Podzielisz się proszę informacją, gdzie można taki znaleźć?

Tak jak napisał @lubo69 - mam ten krawat od @Embassy of Elegance. Żeby nie było - nie jest to jedyne miejsce w sieci gdzie można taki krawat dostać. O ile dobrze pamiętam krawat z tej samej grenadyny miało też w ofercie (i to wcześniej niż EoE) kilka innych sklepów z krawatami, np. Shibumi i Viola Milano, jest też dostępny np. tutaj:

https://shop.vandafineclothing.com/products/mocha-blue-striped-grenadine-piccolo-weave

Ale szczerze polecam EoE, zapłacisz kilkadziesiąt procent mniej niż u zagranicznych producentów, a dostaniesz krawat wykonany na tym samym, bardzo wysokim poziomie i w dodatku w opcji bespoke będziesz mógł wybrać pożądaną długość i szerokość krawata czy detale takie jak np. self-tipping lub rolowane brzegi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Miro napisał:

Oczywiście da się ująć długość stosując podwójny 4 in H, ale to już jest inny węzeł, grubszy i ma nieco inny charakter - więc to żadne rozwiązanie.

Zupełnie nie do tego się odnosiłem (o podwójnym wiązaniu pisałem w innym kontekście). Sam sposób zaciśnięcia połączeń na węźle, prowadzenie szerszej końcówki przez węzeł lub skręcenie/udrapowanie końcówek w miejscu wiązania daje zauważalną różnicę. Warto popróbować. Nigdy nie używam innych wiązań niż 4iH, a ten zdarza mi się zastosować w kilku wariantach w zależności od długości czy grubości krawata (wypełnienie, tkanina). Nie są to jednak duże korekty, a zbyt krótkiego krawata żadna siła, nie prowadząca do jego destrukcji, nie wydłuży. 

Pewnie moderator przeniesie do poświęconego krawatom wątku. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.