Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim elegantom!

Od kilku dni, zainspirowany lekturą blogów modowych, zainteresowałem się na poważniej klasyczną męską elegancją. Zawsze mnie pociągała, w końcu jednak zdecydowałem się aspirować do noszenia szlachetniejszych strojów. Jestem na etapie ewaluacji swojej szafy. Co nieco da się z niej wyłuskać, jednak większość jest do wymiany.

Wrzucam więc swoje zdjęcie z prośbą o ocenę tej "stylizacji". Mnie samemu ciężko to zrobić - póki co brakuje mi wyczucia, liczę na to, że uda się to w sobie wyrobić. Podejrzewam, że marynarka jest za długa, ale skusiła mnie swoją marką (Boss) w second handzie.

Dołączona grafika

Wybaczcie tło - mieszkanie w akademiku wiąże się z tego typu nieporządkiem, niestety.

Buty, które mam na sobie, to https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater - co Panowie o nich sądzą? Chciałem kupić coś w miarę klasycznego i to na nie natknąłem się na wyprzedaży w Kazarze.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i czekam na opinie, rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po jakiś czasie uczestnictwa w forum, mam nadzieję,że zauważysz,że marynarki "Boss"są raczej słabe, w tym nawet "Balldesarini" nie jest to wysokie krawiectwo ( porównanie chociażby do Hackett), mam na myśli nie tyle o tkaniny, ale dbałość o detale

Marynarka wydaje się być za długa, ramiona opadają ( do zdjęć zapinaj marynarkę:) i nie tylko do zdjęć....:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel dostajesz minusa za zbyt szeroki krawat względem klap. Gratuluję dzidziusia, chłopiec czy dziewczynka? :-)

Constantin, ogólnie to gdyby Hubo Boss wstał z grobu to by umarł ponownie patrząc jakie ciuchy są prezentowane jego nazwiskiem. Jestem za tym żeby wielkie marki projektanckie znikały razem ze śmiercią mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel dostajesz minusa za zbyt szeroki krawat względem klap. Gratuluję dzidziusia, chłopiec czy dziewczynka? :-)

Constantin, ogólnie to gdyby Hubo Boss wstał z grobu to by umarł ponownie patrząc jakie ciuchy są prezentowane jego nazwiskiem. Jestem za tym żeby wielkie marki projektanckie znikały razem ze śmiercią mistrza.

Wiedziałem, że te domy mody jadą na renomie ale żeby aż tak źle sytuacja wyglądała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel dostajesz minusa za zbyt szeroki krawat względem klap. Gratuluję dzidziusia, chłopiec czy dziewczynka? :-)

Constantin, ogólnie to gdyby Hubo Boss wstał z grobu to by umarł ponownie patrząc jakie ciuchy są prezentowane jego nazwiskiem. Jestem za tym żeby wielkie marki projektanckie znikały razem ze śmiercią mistrza.

A co byś traktował jako punkt odniesienia? Mundury SS, które produkował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury SS to inny rozdział. Chodzi mi o to że w dzisiejszych czasach, młodzi i zdolni projektanci pracują dla wielkich firm odzieżowych bez perspektywy wybicia się pod własnym nazwiskiem. A powinni po jakimś czasie założyć własną firmę, jak to było za dawnych lat. Jak myślisz, ile Polaków projektantów pracujących dla Giorgio Armaniego założy własną firmę? Żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury SS to inny rozdział. Chodzi mi o to że w dzisiejszych czasach, młodzi i zdolni projektanci pracują dla wielkich firm odzieżowych bez perspektywy wybicia się pod własnym nazwiskiem. A powinni po jakimś czasie założyć własną firmę, jak to było za dawnych lat. Jak myślisz, ile Polaków projektantów pracujących dla Giorgio Armaniego założy własną firmę? Żaden.

Ale w czym problem? Tom Ford dał radę? Dał. Ilu projektantów pracuje dla tych marek, a ile "marek" jest tak naprawdę potrzebnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po jakiś czasie uczestnictwa w forum, mam nadzieję,że zauważysz,że marynarki "Boss"są raczej słabe, w tym nawet "Balldesarini" nie jest to wysokie krawiectwo ( porównanie chociażby do Hackett), mam na myśli nie tyle o tkaniny, ale dbałość o detale

Marynarka wydaje się być za długa, ramiona opadają ( do zdjęć zapinaj marynarkę:) i nie tylko do zdjęć....:) pozdrawiam

Dlaczego uważasz, że Boss słaby? Są marki np. Pierre Cardin, które rozmieniły się na drobne, pozwalając, aby różni producenci pod tą marką wytwarzali odzież, ale przyznam, że oglądając np. w P&C produkty Bossa nie odnoszę wrażenia słabości. Oczywiście można sobie zadać pytanie czy w tej cenie nie można kupić czegoś lepszego, no ale osobiście uważam, że produkty trzymają poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.