Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw: medal za odwagę prezentowania CMDNS na tym forum i duże uznanie!

Na pierwszy rzut oka: kompromitujący jest brak butonierki, ale to można szybko poprawić.

Jeśli już, to wyciąć i obszyć ręcznie butonierkę: długą (29 mm), prostą (nie typu "dziurka od klucza").

Ten krawat od Bossa: nie mogę się dopatrzyć, jaki to jest herb, można prosić o powiększenie? Boss szył mundury dla SS. Do dziś to ikony mundurowej elegancji, np. Kloss (co nie znaczy, że esesmani to good guys, ale kto powiedział, że skończone zło nie może być optycznie piękne?).

Spinka do krawata do blezera jest ok. Przypiąłbym ją nieco niżej.

Plain oxfordy są zbyt wieczorowe w stosunku do blezera. Włożyłbym raczej bluchery lub oksfordy, ale z perforacją.

Jeszcze raz gratulacje za odwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw: medal za odwagę prezentowania CMDNS na tym forum i duże uznanie!

Na pierwszy rzut oka: kompromitujący jest brak butonierki, ale to można szybko poprawić.

Jeśli już, to wyciąć i obszyć ręcznie butonierkę: długą (29 mm), prostą (nie typu "dziurka od klucza").

Marynarka była zakupem niezwykle budżetowym, więc rozcięcie i obszycie butonierki mogłoby znacząco przekroczyć cenę, jaką za nią zapłaciłem. Jak by powiedział mój dziadek: "Nie opłaca się skóra za wyprawę" :)

Ten krawat od Bossa: nie mogę się dopatrzyć, jaki to jest herb, można prosić o powiększenie? Boss szył mundury dla SS. Do dziś to ikony mundurowej elegancji, np. Kloss (co nie znaczy, że esesmani to good guys, ale kto powiedział, że skończone zło nie może być optycznie piękne?).

Oczywiście, poniżej załączam zbliżenie :)

Spinka do krawata do blezera jest ok. Przypiąłbym ją nieco niżej.

Sugerowałem się tym, by jej końce nie schowały się pod wyłogami marynarki. Następnym razem, zgodnie z uwagą, spróbuję umieścić ją niżej :)

Gratuluję fotografa

Dziękuję serdecznie, udało mi się, nieco przypadkowo, znaleźć w końcu odpowiednią osobę, która nie dość, że jest pasjonatką, to do tego podchodzi do swej pracy bardzo sumiennie :)

Dziękuję serdecznie wszystkim kolegom za opinie!

post-4069-13658924030111_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloss nie był w SS, poza tym kto komu co szył 80 lat temu nie ma znaczenia.

Nie traktowałem mojej uwagi jako zarzutu wobec firmy Boss, tylko jako ciekawostkę historyczną.

Cała gospodarka ówczesnej Rzeszy była - w taki czy w inny sposób - wprzęgnięta w wojenny wysiłek. Fanta to też napój "nazistowski", wynaleziony w Niemczech, aby ominąć restrykcje importowe nałożone na składniki Coca-Coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że Kloss nie nosił munduru SS i możesz się chociaż raz przyznać do błędu.

Moja uwaga nie miała na celu wytknięcie błędu AG. Chciałem raczej zwrócić uwagę, że Hans Kloss nie dostosował się do historycznych zasad. Gdyby tylko wyboru formacji w której pełnił swoją misję dokonał kierując się dobrym gustem, a nie wskazówkami kamerdynera czy innego czekisty... Więcej w książce...

@capo

Brązowy z szarym IMHO nie pasują... Poza tym jakoś tak smutno te kolory wyglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

Po dwóch miesiącach czytania forum stwierdziłem, że czas się pokazać. Niestety, tylko połowicznie, za co gotów jestem przyjąć odpowiednią naganę :twisted:

Zdjęcia dołu nie ma, bo fotka robiona w celu uaktualnienia CV i przyznaję się, że o BwB nawet nie pomyślałem :oops: Wiem też, że ocenić można co najwyżej dobranie kolorystyczne, a nie dopasowanie, ale przy najbliższej okazji pokażę się cały.

Fałdy na marynarce spowodowane rękoma w kieszeniach ;)

Pozdrawiam serdecznie,

Mikel

post-5470-13658924030464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.