Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Secondhand dandy, co masz na tym zdjęciu z ubrań z sh?

Rain: Marynarkę, koszulę, krawat i buty :)

Breslauer: Bardzo podoba mi się kolor tej marynarki, rękawy rzeczywiście nieco przydługie i jak na mój gust nieco za szserokie. Wyszczuplenie kopyta na pewno nie zaszkodziło butom, wręcz przeciwnie, w mojej opinii prezentują się świetnie :)

Masz koszulę i buty z secondhandu?? Poważnie czy się pomyliłeś we wpisie??

Mówię poważnie i nie widzę w tym powodu do wstydu. Nie dysponuję niestety budżetem, który pozwalałby mi choć raz na kilka miesięcy nabyć cokolwiek w standardowej cenie. Gdybym jednak miał taką możliwość to pewnie i tak bym zaopatrywał się w secondhandach, gdyż: primo lubię towarzyszące temu uczucie "polowania" na okazje, secundo ostatnia wizyta w okolicznym Peek&Cloppenbergu utwierdziła mnie w przekonaniu, że niestety z rynkiem tekstylnym jest coraz gorzej i płacenie kilkuset złotych za koszule z nieprzyjemnego materiału jest niedorzecznością. Nie mam problemu z noszeniem używanych rzeczy, w sklepach, w których się zaopatruję, odzież jest prana i sortowana, a ja wybieram zawsze tylko te, które nie noszą śladów długotrwałego użytkowania. Główną inspiracją stał się tutaj autor bloga Broke and Bespoke, pomyślałem, że skoro on może, to dlaczego by nie spróbować? :)

PS: Buty to Loake, a koszula Stenströms, którą ktoś uszył sobie na zamówienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, czego z SH byś nie założył?

Na pewno bielizny czy zimowych czapek, to jednak nieco za dużo by było. Na pewno też egzemplarzy bardzo zniszczonych. Co do koszul czy butów z sh, które mogą wzbudzać opór u niektórych osób, wyznaję taką zasadę, że skoro kogoś stać było zakup Loaków czy obstalowanie koszuli, a tym bardziej oddanie ich w stanie niemalże nienaruszonym do skupu używanej odzieży, to na pewno nie był to jakiś obdartus, a facet, który znał się na rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, consantin :o

Jedyne co mnie ciutke odrzuca to marynarka, czegoś jej brakuje, żeby perfekcyjnie skomponowała się z resztą ubioru. Ale ten krawat i reszta, naprawdę mistrzowsko.

e: ja koszul z sh też bym nie założył. Co do butów, jakbym znalazł jakieś Crockett Jones, to bym brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, consantin :o

Jedyne co mnie ciutke odrzuca to marynarka, czegoś jej brakuje, żeby perfekcyjnie skomponowała się z resztą ubioru. Ale ten krawat i reszta, naprawdę mistrzowsko.

e: ja koszul z sh też bym nie założył. Co do butów, jakbym znalazł jakieś Crockett Jones, to bym brał.

Cóż marynarka RL , uważam, że dobrze na mnie leży ( jak na RTW) i po za tym lubię ją:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain, jak zrozumieć zestawienie 'ciutke' i 'odrzuca'? ;)

Ciutke chodzi mi, że minimalnie. A odrzuca mam na myśli, że trochę brakuje do ideału.

Wow, consantin :o

Jedyne co mnie ciutke odrzuca to marynarka, czegoś jej brakuje, żeby perfekcyjnie skomponowała się z resztą ubioru. Ale ten krawat i reszta, naprawdę mistrzowsko.

e: ja koszul z sh też bym nie założył. Co do butów, jakbym znalazł jakieś Crockett Jones, to bym brał.

Cóż marynarka RL , uważam, że dobrze na mnie leży ( jak na RTW) i po za tym lubię ją:)
Chodzi mi o kolor, który gryzie się lekko ze spodniami i kamizelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.