Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jednej rzeczy panowie nie rozumiem, czy naprawdę zestaw spodnie, koszula, pasek i krawat wzbudza aż takie emocje na tym forum? Nie ujmuję niczego zestawowi kolegi dsc, ale jest to zestaw, można powiedzieć typowo casualowo elegancki. Wszystko poprawne, schludne i dopasowane, ale w większości polskich miast można zobaczyć codziennie co najmniej tuzin takich osób.

Oczywiście komentarz poza tematem, bo kolega pokazał po prostu co miał dziś na sobie, w przeciwieństwie do niektórych osób, które specjalnie ubierają się na "sesję" w celu pokazania w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż tu działa efekt psychologiczny tzw. dobrego zdjęcia. Gdybym cyknął dsc fotkę z mojego smartfona z super aparatem 2 Mpx, matrycą wielkości ziarnka grochu, przez co zdjęcia wychodzą nieostre i jeszcze z ogromnymi szumami ocena mogłaby być z goła inna.

edit - Btw. Panowie, nie wiem czego się czepiacie tego krawata. Pomysł z włożeniem go za koszule jest dobry i ciekawie to wygląda. A to że fular jest nieformalnym dodatkiem nie oznacza że można w nim "pomykać" w mieście w samej koszuli, co wy sobie myślicie heretycy?! Każdy za to będzie się smażył w piekle :twisted: Obowiązkowo do fulara przynajmniej sweter czy to V-neck, czy to z okrągłym wycięciem czy cardigan. - edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy panowie nie rozumiem, czy naprawdę zestaw spodnie, koszula, pasek i krawat wzbudza aż takie emocje na tym forum? Nie ujmuję niczego zestawowi kolegi dsc, ale jest to zestaw, można powiedzieć typowo casualowo elegancki. Wszystko poprawne, schludne i dopasowane, ale w większości polskich miast można zobaczyć codziennie co najmniej tuzin takich osób.

Oczywiście komentarz poza tematem, bo kolega pokazał po prostu co miał dziś na sobie, w przeciwieństwie do niektórych osób, które specjalnie ubierają się na "sesję" w celu pokazania w temacie :)

IMO dopasowanie ubrań do ciała w tym zestawie jest daleko ponad przeciętną. Rzadko widuje tak dobrze dopasowane ubrania na ulicach miast w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, offtop się robi, jednak nie ujmując koledze @dsc bardzo często spotykam tak "dobre" dopasowanie. Kolega jest chudy, nie problem kupić koszulę ultra-slim nawet w Polsce na kogoś z taką figurą. To samo tyczy się spodni. Schody zaczynają się w momencie, kiedy pojawia się brzuch i inne proporcje na nogach. Problemem jest to, że wtedy dobrze dopasowana koszula i spodnie, świetnie leżą w pozycji stojącej, ale w siedzącej, wszystko zaczyna się opinać i naciągać, a to już wygląda bardzo źle, po "mieszczańsku". Jeżeli kiedyś się zastanawialiście, dlaczego kreatorzy mody chcą jak najchudszych modeli, to już macie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, offtop się robi, jednak nie ujmując koledze @dsc bardzo często spotykam tak "dobre" dopasowanie. Kolega jest chudy, nie problem kupić koszulę ultra-slim nawet w Polsce na kogoś z taką figurą. To samo tyczy się spodni. Schody zaczynają się w momencie, kiedy pojawia się brzuch i inne proporcje na nogach. Problemem jest to, że wtedy dobrze dopasowana koszula i spodnie, świetnie leżą w pozycji stojącej, ale w siedzącej, wszystko zaczyna się opinać i naciągać, a to już wygląda bardzo źle, po "mieszczańsku". Jeżeli kiedyś się zastanawialiście, dlaczego kreatorzy mody chcą jak najchudszych modeli, to już macie odpowiedź.

Niestety, jest z tym problem.

W większości sklepów, gdy wchodzę i proszę o pokazanie koszul dla kołnierzyka 38, sprzedawczynie obrażają się, że ktoś może mieć taki mały rozmiar, niekiedy jednak wyjmują jakieś koszule - zazwyczaj w dziwaczne kolory, jakieś resztki, i dla faceta o 10 cm niższego ode mnie. Wszystkie dobrze leżące koszulę mam robione na miarę.

Większość firm polskich koszulniczych zakłada, że jeśli ktoś jest wysoki, to zarazem ostro przypakowany, nie mam pojęcia czemu (większość mężczyzn nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość firm polskich koszulniczych zakłada, że jeśli ktoś jest wysoki, to zarazem ostro przypakowany, nie mam pojęcia czemu (większość mężczyzn nie jest).

Może chcą Cię zmotywować? :)

A tak poważnie to zgadzam się, że dopasowanie stroju jest bardzo dobre, i nic nie umniejsza tu sylwetka Dsc. To po prostu kwestia świadomości wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach tematu. @dsc proszę, powiedz coś o tym co to za buty (Hudson?) i koszula - także mnie to ciekawi. Zestaw jak dla mnie na plus i to duży. Zdjęcia klasa. Według mnie krawat wygląda bardzo fajnie. Choć ja tam osobiście lubię jak mi dynda (bez skojarzeń). Staram się zawiązywać wtedy krawat w ten sposób, żeby też nieco frywolnie wyglądała zza szerszej jego części ta węższa. W ogóle wszystko fajne, ale to jak zwykle - zresztą nie ja jeden jestem tutaj Twoim "fanem" ;) Uważam też, że bardzo fajnie wychodzi połączenie białych spodni z niebieską koszulą.

W ramach OT. Dziwię się czasem podejściu Panów do pewnych zagadnień. Rozumiem, że dla jednego krawat bez marynarki to herezja. Dla drugiego np. garnitur bez krawata, etc. Wszyscy mamy swoje upodobania. Ja rozumiem, że to jest forum o klasycznej męskiej elegancji, ale czy to znaczy, że jeśli codziennie nie chodzę w garniturze i pod krawatem to nie mam się tu pokazywać? Czasem odnoszę niestety takie wrażenie. I nie mówię tutaj tylko o tej zaistniałej sytuacji. To takie dalej idące przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowolony jestem, ale rękawy do zwężenia chyba...

węzeł był na szybko robiony dzisiaj.

za duża? w którym wymiarze? będzie troszeczkę zwężona - tzn. ściągnięta w miejscu guzika. długość idealna, w barkach węższa być nie może (długo nad tym debatowaliśmy, ale jest to niemożliwe z uwagi na szerokość moją lekko poniżej barku, tam, gdzie się szczepionki daje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę tutaj problemy identyczne, jak z moim pierwszym garniturem od krawca ;)

Prawda - wieksze otwarcie na dole. Zmien tez wezel na four in hand. Co do dopasowania reszty to jest to kwestia gustu - fajnie ze nie masz spodni tak szerokich jak zwykle, a w kazdym razie nie widac tego bo sa w kant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.