Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@ kset

taki węzeł po prostu nie przystoi. Do kosza z nim. Nie ma usprawiedliwień.

Garnitur dużo lepszy niż poprzednie, które pokazywałeś, spodnie dobra szerokość, ale buty powinny chyba być trochę optycznie cięższe i bardziej błyszczące. Czy marynarka jest na włosiance? No i rękawy trochę lipa. To niewiarygodne, że niektórzy krawcy nie rozumieją prostego zdania: Mankiety mają wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten garnitur wygląda po prostu źle, jakby był dziadkowy, pożyczony, studniówkowy... Pozwężaj go troche, zrób go włoskim, po to jest młodość aby nie chodzić w workach. Zmień kolor (...), bo ten jest przygnębiający. I te rękawy i te dodatki... Pozwalam sobie na taka krytykę, bo to ponoć miałbyć bespoke, a wygląda gorzej niż moje marynarki z przeceny z wieszaka.

Kłania się ubraniowa zasada numer jeden: najważniejsze jest dopasowanie.

P.s.: idź do fryzjera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesady. Kolega Kset wybrał sobie taki mocno klasyczny styl i ja go podziwiam za odwagę i systematykę. W jego wieku miałem długie włosy i chodziłem w podkoszulkach z napisami i sztruksach. Im wcześniej zaczniesz pracować nad własnym stylem, tym mniej czeka Ciebie wtop na przyszłość. Mamy całą masę 30-latków na forum ubierających się bardzo ale to bardzo średnio i pragnących się wyedukować pod tym względem. Nie chcę nawet myśleć ile popełnili faux pas w przeszłości. Ja sam dobrze o tym wiem na własnym przykładzie, a wczesna edukacja pod tym względem by mnie uchroniła przed wieloma błędami w przeszłości .

Garnitur leży przyzwoicie. Ramiona do zwężenia i szkoda że na dole marynarka się nie uśmiecha. Nie wiem co z tym zapięciem. Co do węzła, to jest za duży jak dla Ciebie. Polecam książkę 85 sposobów wiązania krawata. Tam każdy znajdzie swój własny oryginalny węzeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem. Rękaw koszuli za krótki, marynarki dobry. Koszula sprzed 4 lat, za mała. Marynarka na 62,5 cm, tak jak smoking. Bark na 15,5 cm, zaki, nie da rady mniej. Btw. jestem w trakcie zmiany masy i wymiarów. Miara zdjęta była, jak byłem grubsiejszy lekko, polecilem ściągnąć ja przy guziku, ale widać nie zostało to zrobione; długo się z krzeseł nie widziałem, urlopy, przerwy miedzy spotkaniami itd. Ale to będzie zrobione, rękawy bedą zwezone.

Przykro mi, ze niektórzy nie rozumieją, ze nie każdy musi chodzić w przykrotkich, otwartych marynarkach i spodniach do kostki. A do fryzjera pojde. 3 tygodnie byłem poza krajem, nie miałem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ze niektórzy nie rozumieją, ze nie każdy musi chodzić w przykrotkich, otwartych marynarkach i spodniach do kostki.

Nie wiem czy to uwaga do mnie, ale żeby nie było nieporozumień doprecyzuję tylko, że długość marynarki według mnie jest dobra, do spodni chyba też przyczepić się nie można, tylko wydaję mi się, że marynarka mogłaby być lepiej dopasowana w talii, ale to jest oczywiście ocena na podstawie fotografii...

Z jakiego materiału jest uszyty garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten garnitur wygląda po prostu źle, jakby był dziadkowy, pożyczony, studniówkowy... Pozwężaj go troche, zrób go włoskim, po to jest młodość aby nie chodzić w workach. Zmień kolor (...), bo ten jest przygnębiający. I te rękawy i te dodatki... Pozwalam sobie na taka krytykę, bo to ponoć miałbyć bespoke, a wygląda gorzej niż moje marynarki z przeceny z wieszaka.

Kłania się ubraniowa zasada numer jeden: najważniejsze jest dopasowanie.

P.s.: idź do fryzjera.

Myślę, że powinieneś poczytać trochę to forum zanim zaczniesz dodawać takie komentarze. Po to jest bespoke, żebyś mógł iść i uszyć dla siebie włoski garnitur jeśli takie lubisz. Niewielu szyjących, którzy tutaj są nie wie jakie opcje garniturowe są dla nich dostępne. Nie zgadzam się też z Twoimi komentarzami dot. koloru. Taki garnitur ma swoje zastosowanie i był świadomym wyborem zamawiającego.

Myślę, że wyszło tutaj jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, których ludzie nie szyjący garniturów nie rozumieją. To absolutnie nie jest tak, że idziemy do krawca i wychodzimy z marynarką, która powala wszystkich na kolana i jest lepsza niż każdy wieszak albo MTM. Zdanie to dotyczy szczególnie pierwszych zamówień. Jest wiele misternych czynników rozciągających się od nawiązania porozumienia z krawcem do umiejętności określenia czego się chce. To zamówienie kseta jest dużo lepsze niż zestawy, które widziałem na nim wcześniej i IMO idzie to w dobrą stronę.

Cały czas nie wiemy czy garnitur jest na włosiace. Niezależnie od tego (choć jeśli tak jest to tylko potwierdza to co chce powiedziec) zaryzykuję tezę. Uważam, że krawcy dzielą się na:

-żadnej włosianki

-włosianka + średnie dopasowanie

-włosianka + doskonałe dopasowanie

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego - dlaczego tak deprecjonujecie wkłady płócienne? Czy jest to winą forum, iż włosianka została tak wywindowana w hierarchii niezbędnych elementów konstrukcyjnych marynarek?

Moda. Jakby na to nie patrzeć, to nasze forum o klasycznej elegancji strasznie cierpi na "ataki sezonowej mody". Bawełna na garnitury, polerowanie butów, włosianka, jak guziki to tylko rogowe, na zimę też skórzana podeszwa, bo guma jest zła. Miękkie ramiona bez wypełnienia, chociaż 90% ludzi wygląda w tym gorzej. A już prawdziwym hitem to walka z tym, aby strój był nieformalny ;) Mniej więcej co wypłynie co jakiś czas temat, poruszający jakieś zagadnienie, to z poziomi "opcji" staje się on jedynym słusznym, obowiązującym kanonem.

Nie to, żebym sam był bez grzechu, z tym polerowaniem butów to też po wpisie macaroniego poleciałem spróbować, cóż, człowiek zwierze stadne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o marynarkę kseta to zgadzam się z osobami, które komentowały długość rękawów. Powinny one być ciut krótsze bo jeżeli do obecnego garnituru dobierzesz jeszcze dłuższą koszulę, po to aby kawałek mankietu wystawał, to po pierwsze będzie to mało estetyczne, a po drugie mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego - dlaczego tak deprecjonujecie wkłady płócienne? Czy jest to winą forum, iż włosianka została tak wywindowana w hierarchii niezbędnych elementów konstrukcyjnych marynarek?

Przeciwnie. Wlasnie do tego zmierzam. IMO wlosianka czesto wyglada przecietnie, a popadlismy w jej kult. Robie wlasnie garnitur na plotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda. Jakby na to nie patrzeć, to nasze forum o klasycznej elegancji strasznie cierpi na "ataki sezonowej mody". Bawełna na garnitury, polerowanie butów, włosianka, jak guziki to tylko rogowe, na zimę też skórzana podeszwa, bo guma jest zła. Miękkie ramiona bez wypełnienia, chociaż 90% ludzi wygląda w tym gorzej. A już prawdziwym hitem to walka z tym, aby strój był nieformalny ;) Mniej więcej co wypłynie co jakiś czas temat, poruszający jakieś zagadnienie, to z poziomi "opcji" staje się on jedynym słusznym, obowiązującym kanonem.

Nie to, żebym sam był bez grzechu, z tym polerowaniem butów to też po wpisie macaroniego poleciałem spróbować, cóż, człowiek zwierze stadne :D

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki temu możemy uczyć się na błędach i wyciągać wnioski. Oraz uczyć się z doświadczeń innych. Stąd wielość doświadczeń udostępnianych na forum jest więcej niż pożądana.

Jak więc zrobisz ten garnitur na płótnie, podziel się Waćpan wrażeniami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego - dlaczego tak deprecjonujecie wkłady płócienne? Czy jest to winą forum, iż włosianka została tak wywindowana w hierarchii niezbędnych elementów konstrukcyjnych marynarek?

Moda. Jakby na to nie patrzeć, to nasze forum o klasycznej elegancji strasznie cierpi na "ataki sezonowej mody". Bawełna na garnitury, polerowanie butów, włosianka, jak guziki to tylko rogowe, na zimę też skórzana podeszwa, bo guma jest zła. Miękkie ramiona bez wypełnienia, chociaż 90% ludzi wygląda w tym gorzej. A już prawdziwym hitem to walka z tym, aby strój był nieformalny ;) Mniej więcej co wypłynie co jakiś czas temat, poruszający jakieś zagadnienie, to z poziomi "opcji" staje się on jedynym słusznym, obowiązującym kanonem.

Nie to, żebym sam był bez grzechu, z tym polerowaniem butów to też po wpisie macaroniego poleciałem spróbować, cóż, człowiek zwierze stadne :D

to nie kwestia sezonowej mody, tylko odkrycia nowych możliwości. że garnitur nie musi być z wełny, że może przylegać jak koszula, że ubranie może być bardzo nieformalne i nie trzeba się nim rzucać w oczy, że detale robią różnicę etc. sądzę że przed macaronim mało forumowiczów rozważało bawełnę jako tkaninę garniturową, bo nie zdawało sobie sprawy, jak to właściwie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego - dlaczego tak deprecjonujecie wkłady płócienne? Czy jest to winą forum, iż włosianka została tak wywindowana w hierarchii niezbędnych elementów konstrukcyjnych marynarek?

Przeciwnie. Wlasnie do tego zmierzam. IMO wlosianka czesto wyglada przecietnie, a popadlismy w jej kult. Robie wlasnie garnitur na plotnie.

Dla mnie wybór włosianka (bardziej lub mniej sztywna) czy płótno sprowadza się do tego jaki wygląd marynarki planuję osiągnąć. Jak kombinuję z drape cut w marynarce sportowej biorę miękką włosiankę lub płótno. Jak będę się brał za bardziej formalną marynarkę wieczorową wkład na piersiach i barkach będzie ze sztywniejszej włosianki. Ważne żeby marynarka nie była klejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic, ale mam pytanie do kolegi Ernestsona - wiem, że zdobycie włosianki w Polsce graniczy z cudem, ale czy można dostać gdzieś dobre jakściowo płótno (oczywiście bez kleju) do usztywnienia przodów marynarki? Może coś kolega poleca z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.